PETYCYJA DO ZACNEGO WYBORCY POLSKIEGO NARODU

       „KTO MA LENIWSZY A TĘPSZY ROZUM”

       Niechaj skorzysta ze staropolskich nauk zacnych a prawych ludzi, którym naprawa Rzeczypospolitej leżała na sercu. Dzisiej wszyscy wycierają usta ojczyzną, a nic dla niej nie robią. Baczcież  drodzy wyborcy, aby nie iść na emigracyję wewnętrzną, nie  dać się sterować złotoustym obiecowankom  i  takoż nie ulegać obrazkowej manipulacyji.

aksessuary-ofigenno-kniga-tsvet-Favim.ru-2399672

        „NIECHAJŻE TEDY TEGO PILNIE PATRZĄ”

         Obserwuje się w onych czasach brak refleksyi u obywateli społeczności, którą nazywamy rzeczą pospolitą , takoż u młodych wykształconych ponoć w dobrych szkołach. 

     Daliście  sobie wmówić, że nie ma pieniędzy na oświatę, zdrowie, niepełnosprawnych, a kasa jest ino na partyje, apanaże, ochronę tyłków, wyściełane samochody, rozrzutność rozpasańców, którym więcej wolno niżeli zwyczajnym obywatelom. Pozwoliliście też na rodzenie się nowych szlachciców, czyli nowej klasy próżniaczej, która za wasze pieniądze jeździ po świecie, przyznaje sama sobie pensyje, premije, a dzięki immunitetom wyrasta na nietykalną kastę. I nic nie musi robić, krom chodzenia po obrazkowych pudłach, aby się jeno lansować. Bo nie wprowadziłeś kodeksu chrześcijańskiego w czynach, a nie ino w słowach, bo przeca mówienie w dzisiejszych czasach nic nie kosztuje. A wy za to słuchanie CUDÓW NA KIJU, obiecowanie RAJU NA ZIEMI i oglądanie  plwającego na braci osobnika,  jeszcze w obrazkowych instytucjach za to płacicie haracz w każdy miesiąc.

220px-PL_Modrzewski-O_naprawie_Rzeczypospolitej_001

       ” WŁADZA WINNA OBYCZAJÓW I PRAW ZIEMSKICH       SŁUCHAĆ”

        Uwierzyłeś upartyjnionym Dyzmom, że u nas może być pierwsza Hameryka,  druga Japonia, trzecia Irlandia, czwarta RP z wczasami na Florydzie, Ibizie i Kanarach.  Dałeś się nabrać na lepsze życie za kredyty.  Myślałeś, że banki rozdają pieniądze? Wmowili ci, że włożysz np. sto dukatów, a wyjmiesz sto dziesięć, bo dobry wuju dołoży? Wstrząs będzie bolesny.  Wstyd, bo wasze wnuki jeszcze nawet nie wiedzą, że mają długi publiczne do spłacenia za dziadów igrzyska. Zastanów się, jakim prawem także jeszcze tych nienarodzonych zadłużyłeś po uszy? Jeno patrzeć, jak najdzie się ktoś, kto za długi nas może zlicytować. Jedno miasto już może zniknąć…Kto pilnuje, by dalszych pożyczek za waszymi plecami nie brać.

     Liczcież przecie, pobieraliście stosowne nauki… Dr J. Kuisz suplikuje, iże „wypada poważnie zapytać, jaki zakres będzie miała  w o l n o ś ć  zadłużonych”. Nie ma zdrowego pomyślunku, że otoczony spiralą długów nie będzie nikt czuł się wolny. I jeszcze powiedzą, że sami sobie winni jesteśmy, bo pasibrzuchy z nas straszliwe. Baczcież, że i wy tak o zadłużonych Grekach bajacie. A to przeca nie oni kraj zadłużyli i nie oni płacili sobie  za mycie rąk. Ale dawali na wszytko zło przyzwolenie i nie patrzyli na ręce rozdającym nie swoje drahmy.

        „BACZ, ABY SYNY SWOJE TEMI NAUKAMI WYĆWICZYĆ”

      Nie daj się wpisać na listę pobożnych życzeń. Nie rozumiesz, że  nikt ci za darmo nic nie da?  Ani państwo, ani miasto, ani tym bardziej polityk , bo nic nie wytwarzają i nie zarabiają. To za twoje obiecowują i rozdają. A po latach dojdziesz do ściany, bo  tego rozdawanego dobra nie udźwigniesz. Wyńdom bokiem tobie i  twoim bliskim, kiedy spłacać im przyńdzie. Chyba, że lubisz piękne i wielkie KATASTROFY jak u Greka Zorby.

        Jeżeli masz żwawe oko, to zobacz owe drzewa sadzone na piasku. Panowie rady, których nazywacie senatorami i posłowie ziemscy mają sterować ku czci i przyzwoitości, ku sprawiedliwości a skromności. Zapytowywuję się, czy aby tak jest?

       W ogromnych Stanach rządzi 435 kongresmenów, a w małej Polszcze aże 460 posłów i jeszcze ponad setka senatorów, którym musimy zapewnić stosowne apanaże, zapłacić za masowo zwiedzane zamorskie kraje i kupić na bogato wyściełane auta. Nie zastanawialiście się, po co taką rzeszę nietęgich w myśleniu utrzymujemy? Jak wykazała ostatnia dyskursyja o zarodkach, poziom merytoryczny z mównicy zszedł do poziomu rowu i nawet o muł zahaczył. Trzeba wiedzieć, że głupota  lubi się rozmnażać, potęgować, pączkować, a nawet przenosić w czasie.

             „RĘKA RĘKĘ MYJE, MIASTO MIASTEM ŻYWIE”

       Baczcież tedy uważnie, bo każda grupa nie tylko będzie w przyszłości rządzić, ale i rozdawać władzę i niemałe wspólne pieniądze. Może manipulować tak jak zazwyczaj, iże znów nie będziecie żądać zbawiennych  reform, jeno  będziecie zadawalać się lukrowniem i pudrowaniem problemów. Znowuż nic nie powiecie na zamienianie stołków w resorcie na fotele skarbu państwa i na gigantyczne odprawy, czy łączenie stolców. I znowuż przepomnicie zapytać o gospodarkę…

         Pomyślmy obywatele wreście na trzeźwo: po jakie licho upolityczniliśmy samorządy? To nie partyje mają sprawować władzę w waszym  mieście, jeno bezpartyjny i w dodatku mądry ekonom, któren potrafi zarządzać bez zadłużania, tak jak to robi wiele rodzin, które nie żyją ponad stan na kredyt i z torbami za chlebem nie pójdą. 

             „DOŁÓŻ STARANIA  I PILNOŚCI RZECZY”

        Zburz sobie święty spokój, albowiem nie zawsze manna spada z nieba. Zasię, powiadam wam: dołóżcie starań i pilności rzeczy, abyście nie dali się sterować, nie liczcie na złote obiecowanki, a patrzcież jeno reform. Już wam różni obiecowali, a nikogo za frak nie złapaliście, by wyprosić z salonów.  Wybierajcie ludzi nie zepsowanych przez zbytki, jeno rzeczowych, mądrych, a obyczajnych.

0001115_wielka-encyklopedia-staropolska_300

        Przepomnę wam bajkę pt. „Szelmostwa Lisa Witalisa” zamieszczoną przez Tatula na jego blogu. ( Patrz: tatulowe.blog.onet.pl/2015/07/11/czytamy-dzieciom-i-uczymy-sie-wraz-z-nimi ):

         „Jeśli dziś otrzymam władzę,

           Daję słowo, że zasadzę

           W ciągu pięciu dni na piasku

           Drzewa mego wynalazku.

           Już nie szyszki,  nie żołędzie, 

            Ale rosnąć na nich będzie

            Schab surowy i pieczony,

            Boczki, szynki, salcesony, „

       Obiecowanek było więcej, ale po wyborach zwierzęta już nie były kochanemi wyborcami, a dojnymi podatnikami, musiały służyć Lisowi, takoż ochraniały go, stały na warcie, chuchały, prawiły komplementa i napychały, oj, napychały mu spiżarnię. A Witalisowi ciągle było mało. Uczmy się choćby z bajek. 

bnk03

               My bądźmy mądrzejsi, skoro myśleć umiemy.

46 uwag do wpisu “PETYCYJA DO ZACNEGO WYBORCY POLSKIEGO NARODU

 1. Brawo Ultra. Postarajmy się wydrukować plakaty i rozwiesić je na słupach ogłoszeniowych i płotach, aby treść apelu dotarła do jak największej rzeszy odbiorców. Może to coś da?
  A politykom dedukuj końcówkę bajki o Lisie Witalisie, a zwłaszcza to jak się jego kariera skończyła.
  Pozdrawiam

  Polubienie

   1. Dodam to, co najważniejsze. Masz w tym swój udział. Ta bajka jest rewelacyjna, dobrze, że została na nowo przez Ciebie odkryta. I jeszcze raz dziękuję.

    Polubienie

 2. Możemy narzekać na państwo, które istnieje tylko teoretycznie, możemy narzekać na zakłamanych, miernych polityków, i mamy do tego pełne prawo.
  Ale myślę, że jako społeczeństwo moglibyśmy częściej chodzić na wybory, częściej działać w partiach politycznych, częściej zakładać różne stowarzyszenia, które aktywnie działają itd.
  Pozdrawiam:)

  Polubienie

   1. Mam nadzieję, że Tobie to już nie grozi, chociaż……
    Ja też mam kilka takich rzeczy, ale się nie boję.
    Ultra piszemy nic innego tylko szczerą prawdę.

    Miłego Dnia 🙂

    Polubienie

   2. Ultra

    Za mało jesteśmy aktywni, a demokracja na tym polega. My to zostawiliśmy partyjnym manipulatorom, więc nie dziwmy się, że 46% młodych chce wyjechać.

    Polubienie

 3. Społeczeństwo nasze podzielone jest jak nigdy dotąd pół na pół. Umysłami tych podzielonych próbują władać oszołomy typu Kukizy. Do tego jest jeszcze kler kontra …. ta reszta.
  Oj, niedobrze, niedobrze……..
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

  Polubienie

 4. Ultro, zrobiłaś mi miłą niespodziankę. W dzieciństwie zaczytywałam się książką pt. „Opowiedział dzięcioł sowie”, z której pochodzi zacytowany fragment o Witalisie. Przyjemnie tak sobie przypomnieć…

  Uwaga o świętym spokoju bardzo trafna. Ludzie w Polsce mają jednak tak dużo codziennych trosk, że zaprzątanie sobie głowy jeszcze dogłębnym analizowaniem spraw okołopolitycznych przez wielu uważane jest za zbędny domiar (w rozumieniu potocznym). A szkoda.

  Polubienie

 5. Jak dokładnie i jasno nam wszystko wyłożyłaś. I chociaż ja do politykowania niezbyt chętna, przeczytałam od dechy do dechy.

  Pozdrowionka.
  PS.
  Powidła morelowe na Waćpannę czekają 🙂

  Polubienie

  1. Z tego powodu i jam niechętna polityce. Ale kiedy już wiem, że my tylko w słowach, a w czynach to niekoniecznie, samo pióro napisało.
   Dziękuję za powidła. Latoś morela obrodziła. Pozdrawiam.

   Polubienie

  1. Ultra

   Muszę się przyznać Waćpanu, że takowem językiem jeno da się pisać o polityce, na ktorej białogłowa nijak rozeznać się nie może. Pozdrawiam.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s