KARPIA TEGO SZCZĘŚCIA

     Idą święta. Znów się będziemy zastanawiać, jak je przeżyć i nie zwariować. I znów media będą podpowiadać jak sprzątać dom, jak przyrządzić dania, jakie są trendy choinkowe, co modne, jak przyrządzić tego karpia, a jeszcze podpowiedzą, że należy koniecznie dodać ten jarmuż do sałatki.

        Zastanów się jednak, czy o tę zewnętrzność chodzi i czy to jest najważniejsze w tym życiu. Wprawdzie nie jesteś człowiekiem gumą, ale spróbuj rozciągnąć swoją miłość na innych ludzi. Pokrusz te lody, ale tak, by nie schłodziły atmosfery i wreszcie miej czas na rozmowy.

    Zapamiętaj: „Kiedy się uśmiechasz, jesteś naprawdę fajny” – informuje rysunek A. Mleczki.  

       I tę świętą prawdę zastosuj w praktycznym życiu, ponieważ porządek w duszy polega na pozbyciu się złych myśli. Zatem bawmy się dobrze, bo zaburzone święta to dramat dla zdrowego myślenia. Niebo nad świętami powinno być zawsze nieco jaśniejsze. Przystroić należy swoje myślenie i traktować je jak tego świątecznego makowca, by poczuć tę magię świąt i cieszyć się razem z reniferami, że ho, ho, ho, ponieważ święta powinno być widać, słychać i czuć.

         Byłeś grzeczny? Tak, no to oczekuj wiele ciepła, miłości, ciekawych prezentów.

I ja dołączam się do życzeń: radości, pomyślności, oddanych przyjaciół, a wokół każdego z nas niech będzie wianuszek kochających serduszek. I niech te dobre, przyjazne aniołki u góry i te na ziemi będą zawsze z Wami i przyniosą wszystkim oczekiwany święty spokój. I tego zdrówka pod dostatkiem.

        I dostatku  d o s t a t e k  na ostatek.

48 uwag do wpisu “KARPIA TEGO SZCZĘŚCIA

 1. Piękne życzenia okraszone muzyką, a przy muzyce dusza nabiera lekkości i właściwie się nastraja. Życzę wielu cudownych chwil, spokoju ducha, owocnych rozmyślań i samych życzliwych osób wokół. Dobrych świąt 🙂

  Polubienie

 2. Dziękuję za życzenia z muzyka.
  Ja Tobie również życzę cudownych Świąt Bożego Narodzenia,
  wiele zdrowia i radości w Gronie Najbliżych
  oraz szczęśliwego Nowego Roku 2016 🙂

  Polubienie

 3. Przyjmując i pięknie dziękując za życzenia, odwzajemniam moimi, które jednak wychodzą poza okres świąteczny, gdyż jestem oponentem łamania się opłatkiem jedynie przy wigilijnym stole… atmosfera serdeczności i nadziei winna nam towarzyszyć codziennie a narodzenie Chrystusa powinno być impulsem do szerzenia miłości i wiary, że mozna i należy być bliżej z człowiekiem./././
  serdeczności

  Polubienie

 4. Przybywam i ja z życzeniami świątecznymi; a ponieważ mam trudności z dobraniem właściwych słów, to posłużę się cytatem ;

  „Wtedy jest Boże Narodzenie

  Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
  i wyciągasz do niego ręce,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,
  które jak żelazna obręcz uciskają ludzi
  w ich samotności,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”,
  tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,
  moralnego i duchowego ubóstwa,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,
  jak bardzo znikome są twoje możliwości
  i jak wielka jest twoja słabość,
  jest Boże Narodzenie.

  Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg
  pokochał innych przez ciebie,

  Zawsze wtedy,
  jest Boże Narodzenie.”

  [Matka Teresa z Kalkuty]

  Zdrowych i wesołych Świąt życzę; pozdrawiam Basia

  Polubienie

 5. Bardzo piękne słowa i życzenia Ultro, za które bardzo Ci dziękuję. Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowe, napełniają nas miłością i spokojem, świat wydaje się taki piękny, zapominamy o wszelkich sporach.
  Tobie również życzę tego wszystkiego co sobie wymarzysz i by te święta były dla Ciebie i bliskich zdrowe, szczęśliwe, radosne, spokojne i pełne wielu łask Narodzonej Bożej Dzieciny.

  Polubienie

 6. Sama się sobie dziwie, że tak spokojnie zniosłam przedświąteczną bieganinę. Nawet nieznajomi jacyś mili mi się trafiali. A święta /aktualnie/ czuć ciastem, które się dopieka.

  Wesołych i radosnych świąt.

  Polubienie

 7. Z serca dziękuję, a i WMPani wzajem, jako i Jej i Bliskim życzę Zdrowia zatem takoż, by i chwil mrocznych jak najmniej, by najwięcej zaś radosnych, nieustannej nad sakiewką Fortuny opieki, wszytkich zaś inszych świętych nad Familią i zdrowiem:)
  Kłaniam nisko:)

  Polubienie

  1. Dziękuję za życzenia tym staropolskim językiem pisane. Do mnie bardziej przemawiają, wydaje mi się, że są bardziej szczere. I Waści Familii życzę nieustającego zdrowia i wszelakiej szczęśliwości.

   Polubienie

 8. ~Kneź

  Zdrowych, radosnych i pogodnych, Ultro!!!
  Dzięki za piękne życzenia, ja tak nie potrafię! 🙂
  Za to w subskrypcjach na youtubku znalazłem dzisiaj taki filmik i uznałem, że warto zerknąć, bo ma młody człowiek coś do przekazania

  Polubienie

 9. ~szczur z loch ness

  Dawno mnie nie było, a to z tej przyczyny, że była ku temu przyczyna, że o ograniczonych możliwościach korzystania z sieci nie wspomnę. Tak, czy tak miej się dobrze w czas Świąteczny. Z karpiem natomiast Ultro bywa różnie i chociaż nie stał się on jeszcze całkiem passe, to cieszy się coraz mniejszą popularnością.
  Serdeczności z zaścianka Loch Ness 🙂

  Polubienie

 10. Dokładnie tak, święta prawda o świętach 🙂 Zdecydowanie łatwo w tym całym świątecznym „szale” zatracić się i zapomnieć, że to nie „otoczka”, którą widzimy gołym okiem jest najważniejsza:)

  Pozdrawiam serdecznie!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s