Zacznij Nowy Rok z fantazją

     

          W naszym świecie czeka nas aż dziewięć końców świata: awaria Internetu, sieci elektroenergetycznej, światowy krach na giełdach, brak wody pitnej, skoordynowane ataki terrorystyczne, puste rurociągi olejowe i gazowe, wirusy i mikroby, lód – 9 zamrażający każdy zasób wody, także w ludzkim ciele, przegęszczenie świata powodujące wyczerpanie  zasobów oraz ostatni brzeg, czyli wojna atomowa. Jest o czym myśleć. Po zapoznaniu się z tekstem, wypadałoby zacząć pisać testament.

       Ja wbrew temu, na przekór – życzę wymarzonego roku i to na bogato!

CessnaMustang1

          Kiedy już strumień szampana się poleje, czas na życzenia. Niechaj Nowy Rok przyniesie tylko miłe dni oraz same szczęśliwe niespodzianki i tę „Pierwszą kawę o poranku”.  Zastanów się, co Cię czeka.

Zodiakalnych Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków czeka prawdziwa „Droga do raju” i „Takie piękne życie”.

       Od Nowego Roku należą wszyscy do lepszego sortu Polaków, więc muszą poprawić odpowiednio swój życiorys. Niech popatrzą na nowe, piękne widoki swojego życia, „Szczęśliwy chichot losu” wybranych jednostek.

         Wszystkich bez wyjątku czeka „Lepszy świat”.  Kupią wreszcie te różowe okulary i rozpoczną podróż „W 80 światów dookoła dnia”. Wygrają fortunę w karty i kupią ten mały zameczek z sześćdziesięcioma sypialniami i piwniczką wina.  Wprawdzie na ogrzanie trzeba wydać trochę, ale widoki zrekompensują wszystkie „Cudownie tu i teraz”.

         Drogi  i ścieżki Twojego życia będą usłane płatkami róż, taka „Ameryka po kawałku”,  a pomyślne wiatry przywieją sportowe porsche Spyder lub Panamerę. Jeśli nie życzysz sobie eleganckiej czerni, to wybierz swój własny kolor, np. „Zieleń szmaragdu”, „Białe jabłka”, czy „Czerwony Mars”. Satysfakcji wiele, bo niektórym oko zbieleje, wiadomo. W końcu i Ty odniesiesz ten „Sukces bez wyrzeczeń”. Zdrowia będziesz miał tyle co rzepa i rydz razem wzięte. „Łatwo być Bogiem”, ponieważ Twój biologiczny zegar będzie się powoli cofał. To „Rok szalejących hormonów dla Ciebie”. Na koniec najważniejsze: możesz się już lenić bez wyrzutów sumienia. W końcu kupisz tę potrzebną kasę pancerną, swój „Sejf”, by służył lata. Niechaj te wieczne „Wakacje” trwają oraz „Wspinaczka ku zwycięstwu”. Miękkiego lądowania i sprawnych hamulców. Także tego wymarzonego Nobla. „Złoty kompas” pokaże słuszną drogę.

porsche-macan_19505440

Zodiakalne Lwy, Panny, Wagi i Skorpiony niech wiedzą, że czeka ich „Studium w szkarłacie”. I wcale  „Nie gaś światła”, bo jak zobaczysz te „Niebiańskie pastwiska”?

        Należycie do wybranej generacji „Gwiazd naszych wina”, więc jako zasłużeni wreszcie doczekacie się przychylności bogów i już nigdy nie będziecie mieć wrogów.

           Po wygranej w znanym kasynie i Ty staniesz się właścicielem dworku z ogrodem, taki „Wymarzony dom Ani” oraz „Dom nad rozlewiskiem”, tyle że z beczkami zimnego napoju dla „Homo bimbrownikusa”. Wprawdzie okien do umycia będzie sporo, ale schłodzone piwo uprzyjemni pracę. „Bogowie Olimpu” i gwiazdka  z nieba pozwoli zachować trwałą i nieprzemijającą urodę oraz sławę i chwałę Twojego oręża. Zatem wystrzałowych nocy, ponieważ dostaniesz dożywotnio receptę na zdrowie. Możesz zrobić na koniec coś szalonego dla siebie. Dopraw sobie te  „Skrzydła Laurel” i popłyń w przestworza w dowolnie wybraną stronę. Zauważ, że „Lato na Majorce” trwa cały rok, a  „Szept cyprysów” brzmi jak „Muzyka milczącego świata”.

Zodiakalnym Strzelcom, Koziorożcom, Wodnikom i Rybom zasyłamy „Miasto Śniących Książek” i „Życie na pełnej petardzie”.

          Należą do współczesnego pokolenia, któremu trzeba życzyć wyrozumiałych spowiedników i  nadprzyrodzonych zdolności, kiedy „Twój mózg w działaniu”.

jCHT2

              Po tej wygranej w lotka i Ty kupisz wreszcie apartament z kortem i basenem oraz szalone „Coś niebieskiego”, czyli jacht IMOCA 60 nowej generacji. „Kapitan Blood” czeka i „Opowieści Mórz Południowych”. Młodości, nad poziomy!  Łowy czas zacząć.  „Naprzód, wspaniali”! Ogary, w las – po prawdziwy zawrót głowy i serca. Pędźcie ! „Poza krawędź świata” po złotą rybkę, a wtedy czeka Cię życie lekkie, łatwe i przyjemne. Będziesz mógł zdobyć w końcu  te Himalaje. I snuć swe „Srebrzyste wizje”.  Będziesz mieć również „Błękit szafiru”, czyli swój prywatny kawałek nieba dla Twojego modnego Pilatusa PC-24 lub Cessny Mustanga. „Excentrycy”, już czeka Was „Najdłuższa podróż” i „Szukajac Alaski”, zacznijcie „Atlas chmur” już dziś  studiować. 

            BLOGOWICZE,  DOBREGO ROKU!

               Przyjmijcie te „Dary Anioła”, ponieważ chodzi o „Niezwykłą  terapię”,   to znaczy   „Morze Spokoju” dla Was niesione „Na skrzydłach fantazji”.  „Happy, Happy, Happy”, a przy okazji zgadnijcie, „Jaki jest tytuł tej książki”?

58 uwag do wpisu “Zacznij Nowy Rok z fantazją

 1. Fajny, humorystyczny horoskop 🙂
  Z tego, co widzę, czeka mnie życie lekkie, łatwe i przyjemne, tylko muszę spełnić kilka warunków 😉 Nawet pracować nie będę musiała hi hi hi.

  Dla Ciebie także wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 🙂

  Polubienie

 2. Nie chcę „dworku z ogrodem” jeśli miałby przypominać wyglądem „Dom nad rozlewiskiem”, ale dożywotnia „recepta na zdrowie” bardzo by mi się przydała. Życie bez wrogów nie bardzo mi pasuje, bo po czym bym wówczas rozpoznawała przyjaciół?

  Chyba przytępiałam z końcem roku, bo nie wiem o jaki tytuł książki chodzi.

  Dodałabym 10 koniec świata: powszechna inwigilacja w Internecie, zgodnie z planowaną nowelizacją ustawy o policji.

  Wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku, zdrowia i pieniędzy nieopodatkowanych. Pozdrawiam.

  Polubienie

   1. Chodzi o książkę Raymonda Smullyana pt. „Jaki jest tytuł tej książki”. To bardzo ciekawy zbiór zagadek, łamigłówek napisany przez najzabawniejszego logika współczesnych czasów. Warto zajrzeć.

    Polubienie

 3. Dzięki Gospodyni tego intrygującego bloga, zodiakalny Baran może być spokojny. Tym bardziej, że moje wymagania nie należą do wygórowanych. Cieszy mnie, że to rok szalejących hormonów. Znaczy tyle, że „oj będzie się działo”. Na poważnie zaś, składam serdeczne życzenia noworoczne w odmienny sposób, załączając poniższy link:

  Pozdrawiam. 🙂

  Polubienie

 4. Życzenia z łamigłówką czyli bardzo ambitnie, ale niestety nie zgadłam…
  Życzę w nadchodzącym roku pasjonujących lektur i podróży, niezapomnianych emocji , ale także spokoju ducha i zdrowia do realizacji wszystkiego, co zamierzasz 🙂
  Dobrego roku!

  Polubienie

  1. Żadnej łamigłówki nie ma. W cudzysłowie znajdują się tytuły książek psujące do życzeń, a tytuł ostatniej brzmi: „Jaki jest tytuł tej książki”. Uznałam, że jest intrygujący. Życzę świetlanego roku.

   Polubienie

 5. O jakie fajne przepowiednie wróżko Ultro 🙂
  Życzę Tobie i najbliższym przede wszystkim dużo zdrowia, bo to cenię najbardziej, dużo szczęścia i miłości, bo bez tego ani rusz, a reszta to już sama jakoś przyjdzie 🙂

  Happy New Year !!!!!!

  Polubienie

 6. Oj, pomarzyć sobie można zawsze, ale z wiekim coraz mniej tych marzeń, albo prawie nic… dla siebie osobiście pozostaję przy tym, aby nie było za bardzo głodno, chłodno i chorobowo …. wystarczy… ale dla optymistycznej blogerki i towarzyszącym jej słowom komentatorów… wszystkiego lepszego w Nowym Roku życzę… tak, tak… nawet tego i nawet pomimo…

  Polubienie

 7. Jeden z kataklizmów mam już opanowany – awaria internetu i to regularnie 🙂

  Nie wiem, jaki jest tytuł tej książki. Aktualnie połykam „Karbalę”. Taka relaksująca odskocznia od mojego reala 🙂

  Życzę Ci tego, czego chcesz, ani mniej, ani więcej.

  Polubienie

  1. Pięknie dziękuję za Dobra i za rozczulający link (dar J. Owsiaka uratował bliską mi kruszynkę). Ze swej strony życzę, aby łaskawy Parnas z Apollinem i jego 9 Muzami przywiał boskie tchnienie, spojrzał łaskawszym okiem na doskonałość, a leżąca obok wyrocznia delficka ogłosiła sławę i chwałę po wsze czasy. Serdeczności.

   Polubienie

 8. Moja fantazja poszła się bujać czyli mnie opuściła, skorzystam więc z Twojej, jeśli pozwolisz? zanim przywitamy Nowy Rok; podziękujmy Staremu;
  „To był rok, dobry rok.
  Z żalem dziś żegnam go.
  Miejsce da nowym dniom
  Stary rok, dobry rok”.

  Dobrego Roku 2016 r; Do Siego Roku ;
  pozdrawiam jeszcze w Starym, dobrym Roku:)

  Polubienie

 9. Jestem koziorożcem, na swoje 56 urodzin y wygrałam w totolotka całe 10 zł za trójkę w zakładzie „plus”. Toteż zaraz idę szaleć i rozpuszczać tak łatwo zdobytą fortunę. Będę sączyć dżin z tonikiem i zajadać się sałatkami, które sama przygotowałam. W ten romantyczny sposób powitam Nowy Rok, o ile wcześniej nie usnę. I wierzę, że będzie dobry, a wymienione przez Ciebie kataklizmy mnie ominą, ominą też moich najbliższych, bliskich, dalszych i całkiem dalekich, czyli wszystkich. Życzę 366 szczęśliwych dni w roku 2016, mało pracy, dużo pieniędzy, radości i wiele poczucia humoru. Nie dajmy się zwariować, a będzie dobrze! Buziaki

  Polubienie

  1. Życzę także życzliwości, humoru i zdrowia. Niech miłość Najbliższych będzie dobrym wsparciem w trudniejszych dniach i niech to tykanie zegara się zatrzyma albo chociaż zwolni tempo.

   Polubienie

  1. Dziękuję za miłe słowa. Życzę, aby rzeczywistość była piękniejsza niż wyobrażenie o niej, a każde marzenie spełniło się i zagościła ta przyziemna nadzieja na lepsze jutro. Serdeczności zasyłam.

   Polubienie

 10. ~Stokrotka

  Jestem Skorpionem więc zawsze będę mieć wrogów.
  Ale bez wrogów życie byłoby nudne.
  Na wszelki wypadek zaczynam jednak Nowy Rok od poszukiwań.
  Udanego i Najlepszego a przede wszystkim wolnego od chorób Nowego Roku życzę…
  🙂

  Polubienie

 11. ~JaGa

  W Nowym Roku 2016 życzę Ci wszystkiego najlepszego, by spełniły się marzenia i oby ten rok był jeszcze lepszym od poprzedniego.

  DO SIEGO ROKU!

  Bardo pomyślny horoskop dla Bliźniaka jest w tym roku, no to mnie pocieszyłaś tym pięknym rajem i pięknym życiem 🙂

  Polubienie

 12. pomimo, że ostatnio ciągnie mnie bardziej do klimatów slow, niech będzie to „życie na pełnej petardzie”! – zawsze można jakoś temat filozoficznie obrobić 😉
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! 🙂

  Polubienie

 13. Jako zodiakalnemu Baranowi wypada mi się cieszyć niespodziewaną fortuną losu ;-))) Tobie również życzę by Nowy Rok był wspaniały: wolny od większych zmartwień i chorób, pełen słońca i dobrych ludzi dokoła. Do siego !!!

  Polubienie

 14. W mojej grupie znaków zanosi się na: „prawdziwą „Drogę do raju” i „Takie piękne życie”. Zwykle przepowiadano mi robotę i to ciężką i duże ryzyko. Już ta odmiana mnie cieszy. Nie liczę jednak na to, że tak zwany dobry los mi coś tam zapewni. Sam muszę coś zrobić z czasem i wszelkimi darami jakie mi ofiarowano. Czy się uda coś uszczknąć dla siebie z tego co niesie życie? Odpowiem pod koniec 2016.
  Za życzenia dziękuje i wzajemnie życzę wszelkiej pomyślności, a także dużo satysfakcji płynącej z prowadzenia bloga

  Polubienie

 15. Domyślam się, że tekst jest naszpikowany dziesiątkami odniesień do jakich dzieł kinematograficznych, ale żem ja się od telewizora już dość dawno wyzwolił, to i większość z tego nic mi nie mówi…
  Co się końców świata tyczy, to jak dotąd nienajgorzej na nich wychodzę, odpukać… Jeden z rękodajnych moich tak był święcie przekonany, że nas w 2012 spotka powszechnie wtedy wieszczona zagłada, żem się z niem terapeutycznie założył o okowity skrzynkę, że jak nas skataklizmuje, to on wygrał i ja tę skrzynkę stawiam, a jeśli nic nie będzie i przeżyjemy, to on…:)
  No i potem chodził i się martwił bardziej tym, że przegra, niż tym, że go co w proch obróci…:)
  Kłaniam nisko:)

  Polubienie

  1. Szanowny Wachmistrzu, gdzież tam mnie do okienka telewizyjnego. To tytuły książek tak ładnie pasują do życzeń. Odpukać. ale i ja przeżyłam wiele końców świata, tyle że nikt nie chciał w niego wierzyć, więc sama muszę się martwić, co mnie w proch obróci. Serdeczności dla Państwa zasyłam.

   Polubienie

 16. Ja najbardziej boję się tych terrorystów. Az dziw bierze, że takiemu małemu państwo nie może dać rady cały świat. O co tu chodzi? Ultra dziękuję Ci za życzenia noworoczne i Tobie z całego serca zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. U mnie, u nas nie jest z tym najlepiej. Trzymaj kciuki za mojego męża. Pozdrawiam. 🙂 .

  Polubienie

 17. Optymistyczny tekst i fajne zdjęcia pobudzające marzenia…
  Ja życzę Tobie w Nowym Roku wiary, że niemożliwe nie istnieje, że są dobrzy ludzie, powodów do radości, dużo życzliwości i ciepła ze strony innych i tego co sobie życzysz…
  pozdrawiam
  dobrycoach.bloog.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s