Zajrzyj do tego sklepu, zachwyć się pomysłami

To sklep internetowytuv_nozyczki_ikonka_mala  zajrzyj, a nie pożałujesz:

                                  http://www.kobomarket.pl                            

                                 https://poczytajmi.com

        Szyje tam niezwykła osoba, która o sobie mówi tak: „Lubię szyć. Tworzę patchworki. Szyję pościel dla dzieci i maskotki.” Ale osoba pracująca w sklepie „MATYLDA” to nie jest zwyczajna szwaczka. To jest Czadowa Szwaczka, jak nazwał Ją jeden z blogerów, bo musicie wiedzieć, że to również blogerka znana w świecie blogerów od prawie szesnastu lat  jako  Tuv : http://tuv.blog.pl/                Zobacz pasję, kreatywność, a przede wszystkim niezwykłą cierpliwość, jaką trzeba mieć, aby z maleńkich kawałków stworzyć dzieło sztuki:                                  https://zachodniwiatr.blogspot.com/

              Swoje patchworkowe prace wystawia do konkursów i owacje otrzymuje na stojąco. W tym roku wystawiła dwie prace, obie nagrodzone na Wielkiej Gali Patchworkowej w Warszawie.

Liść

            Przypatrzmy się nagrodzonej pracy pt. „Liść”, inspiracją było zdjęcie Pani  Ewy:https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1296610467084280&set=pb.100002060168816.-2207520000.1509221946.&type=3&theater jednak miejmy w pamięci, że trudno oddać fotografią artystyczny obraz trójwymiarowego patchworku. Na pierwszym planie obrazu widać gałązkę i ten liść w kolorze brązu. Tło stanowią koła tak odcieniami ustawione, by oddały efekt głębi, natomiast  koła w kolorze pomarańczowym rozjaśniają tło i nawiązują do koloru rdzawego listka. Liść w kroplach deszczu – mówią jedni, on symbolizuje samotność mówią drudzy, natomiast jeszcze inni odebrali całość jako nasz świat pełen obracających się trybów, a my stanowimy jeden z trybików większej całości. Przypatrzmy się uważnie: liść w rękach Czadowej Szwaczki przestał być zwyczajnym listkiem, skoro obdarowano go uczuciem, więc przemienił się w artystyczny obraz.

            Szczur z Loch Ness, który również był na konkursie pisze: „Patchwork w wydaniu artystycznym to wyższa szkoła jazdy. Przy czym nawet nie mając w tym wszystkim wielkiego rozeznania łatwo zauważyć, że niezależnie od hermetyczności samej dziedziny, konkurencja osób szyjących oraz poziom wystaw są wyśrubowane do niebotycznych granic”.

           Pamiętajmy, że technika szycia to nie wszystko, proszę dojrzeć artyzm w tych kapach, narzutach, pościelach, kołderkach, poduszkach. Trzeba mieć niezwykłą wyobraźnię, by za każdym razem była to wyjątkowa i niepowtarzalna rzecz. Ja już zamówiłam imienne poduszki  oraz  narzutę patchwork – obraz na łóżko.  To niezwykłe, bo pełne artyzmu prezenty. Nie będzie nikt miał takiej drugiej rzeczy, jedynej zresztą w swoim rodzaju, z inicjałami, niebanalnej i niepowtarzalnej.

Podaję link do sklepu internetowego:                                                      https://poczytajmi.com

A tu sklep z artykułami dziecięcymi:                                                http://www.kobomarket.pl                                      

        Bardzo proszę, zapoznajcie się z linkami do sklepu blogowej Koleżanki i  PRZEKAZUJCIE  DALEJ.   Zbliża się Mikołaj, Gwiazdka, więc pomysł na prezent być może znajdziecie w sklepie Matyldy?

                Zaproś i Ty Czadową Szwaczkę do siebie, jak to zrobili inni, podaj link, niech każdy ma możliwość zapoznania się z artystycznym rękodziełem:

http://klarka.blog.onet.pl/http://marchevka.blogspot.com/http://szczur-z-loch-ness.blog.onet.pl/http://przeplatanka.blog.onet.pl/http://leszek-moje-reflesje-blog-onet.blogspot.com/http://poranek55.blogspot.com/http://missjonash.blox.pl/http://www.kneziowisko.pl/,  kartkazbrulionu.blog.pl/

 Anna Kruczkowska 

45 uwag do wpisu “Zajrzyj do tego sklepu, zachwyć się pomysłami

  1. Tuv,
   napisałam to, co myślę o tych pełnych artyzmu patchworkach. Jesteś artystką w swoim rodzaju, a za Twoje prace w przyszłości trzeba zapłacić dużo więcej, kiedy już będziesz sławna. Jak tu się położyć na takiej poduszce, no jak?
   Pomysł na prezent dla każdego, pozdrawiam

   Polubienie

  1. Dreptaku,
   dziękuję, poprawiłam, te szesnaście lat blogowania to dla mnie niewyobrażalnie długi czas spędzony przy komputerze, postach i komentarzach. Szacun dla Tuv!
   Pomysł na prezent w Jej sklepie dla każdego, pozdrawiam

   Polubienie

  1. Watro,
   dziękujemy za polecenie i entuzjazm inspirowany pracami Tuv. Twoje zdanie bardzo się liczy wśród blogerów, zatem słowa polecające mają swoją moc. Żadne zdjęcie przecież nie odda w rzeczywistości wyglądających patchworków.
   W sklepie Matylda pomysł na prezent dla każdego,
   pozdrawiam

   Polubienie

  1. Wojtku,
   dziękuję w imieniu Tuv i w swoim imieniu. Wiadomo, że na Ciebie zawsze można liczyć i w każdej sytuacji. Ktoś, kto z takim poświęceniem tropi aparatem zwierzęta musi mieć w sobie dużo empatii.
   Pomysł na prezent w sklepie Matyldy dla każdego,
   pozdrawiam

   Polubienie

 1. bo to bardzo szczególne patchworki są, skoro zamysł artystki/twórczyni jest interpretowany i to wcale niejednoznacznie. jeśli coś skłania do refleksji/interpretacji, zaczyna przerastać wymogi definicji „rękodzieła”, stając się czymś znacznie więcej.

  Polubienie

  1. Bojo,
   małych dzieci i wnuków nie mam, a mimo to zamówiłam ponadczasowe jaśki. Marzy mi się też autorska pościel, ale nie wiem, czy szyje i czy będzie miała czas, by uszyć.
   Pomysł na prezent w sklepie Matyldy dla każdego,
   pozdrawiam

   Polubienie

 2. Odkąd prowadzę blog podziwiam jakie zdolności manualne mają niektóre osoby. Faktycznie liść zrobił na mnie duże wrażenie, bo wygląda nawet na zdjęciu jak żywy niemal. A to sztuka wielka zrobić coś takiego z nie ,,liściowej” materii, jeśli wiesz co mam na myśli.

  Po grupach liczących nawet 200 osób z poprzednich studiów ta obecna jawi się niemal jak nauczanie indywidualne. 🙂 Lubię mniejsze grupy, można łatwiej wszystkich poznać, pogadać itp. A z tak dużej grupy spora część i tak przyszła dopiero na egzamin.

  Pozdrawiam!

  Polubienie

 3. Mozaiko Rzeczywistości,
  i ja podziwiam złote ręce, bogatą wyobraźnię, bo choć sama szyłam, haftowałam, wyszywałam i dziergałam na drutach, było to zawsze nijakie, dlatego wiem, że boży dar trzeba mieć.
  Pomysł na prezent w sklepie Matyldy dla każdego,
  pozdrawiam

  Polubienie

  1. Greenelko,
   to szycie przestrzenne mnie zachwyciło, tym bardziej że pod światło zmienia się patchwork, gdyż niektóre kawałki materiałów prześwitują.
   Nie wiem, dlaczego nie mogę napisać komentarza u Ciebie.
   Pomysł na prezent w sklepie Matyldy dla każdego,
   pozdrawiam

   Polubienie

 4. Nie wiem, czy z wszystkimi podanymi adresami się zaprzyjaźnię (tak, tak, zgadłaś… brak czasu), ale zajrzeć… dlaczego nie.
  Popieram i szanuje każde rękodzieło… może także dlatego, że sam mam do tego dwie lewe ręce 🙂 pozdrawiam

  Polubienie

  1. Smoothoperatorze,
   nie ma szans, by wszędzie zajrzeć, gdzie ciekawie, tak jak nie jest w stanie człowiek dać wszędzie komentarz. Komputer nie może zabierać za dużo czasu.
   Pomysł na prezent w sklepie Matyldy dla każdego,
   pozdrawiam

   Polubienie

 5. ~Iwona Zmyslona

  Patchworkowe cudeńka podziwiałam do tej pory tylko na blogu „Moje różne różności”. Twój apel aby kupować u Matyldy jest godny rozpropagowania. Zgadzam się, że warto mieć jedną rzecz niepowtarzalną niż wiele „bez charakteru”. Ukłony.

  Polubienie

  1. Iwonko,
   Te cudeńka może są droższe, ponieważ to ręczna robota, zatem rękodzieło. Ale mieć taką rzecz, a nie masówkę, to czysta przyjemność.
   Pomysł na prezent w sklepie Matyldy dla każdego,
   pozdrawiam

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s