Nie daj się nabrać na marketingowy bełkot

Wszyscy lubimy bajki, przecież jesteśmy na bajkach wychowani, a potem latami bajdami karmieni, doskonale się wśród nich czujemy, przyzwyczajeni do bimbania, bowiem w tym naszym idealnym świecie ekskluzywne i nieustające bim bam cały czas słyszymy, zatem:

Pewne królestwo ogarnął kryzys, inflacja, stagnacja i kilka innych plag. Król zażądał od mędrców przedstawienia mu całej wiedzy na temat uzdrowienia gospodarki i pozbycia się plag. Uczeni napisali wiele dzieł o sposobach bogacenia, zainkasowali pieniądze, a król, który dzieł wprawdzie nic a nic nie zrozumiał, ale uznał, że są piękne, dlatego w skórę oprawione zaległy na półce w królewskiej bibliotece. Następnie wezwał swoich doradców. Ci dopiero mieli mnóstwo pomysłów, król nie nadążał z ich wprowadzaniem, przy okazji było tak dużo swarów i kłótni, iż król zapłacił im złotem, byle tylko jazgotu nie słuchać. Wprawdzie pospólstwo dobrze się bawiło, ale uzdrowienia gospodarki jak nie było, tak nie było, dlatego zaprosił  zagranicznego doradcę, a ten rzekł: niech każdy pilnuje swojej własności, a władca z państwowego nic nikomu za darmo nie powinien dawać. Król wysłuchał, zrobił, jak radził finansista, a kraj popłynął jak niegdyś mlekiem i miodem.

Jaki z tego morał?  W pewnym wieku orientacja powinna być najważniejsza. A jest? Ramy przyzwoitości zacierają się, przewietrzyć bez wietrzenia umysłu się nie da, świat biznesu ukazuje swoje podwórze,  przeszczebielnie paździerz ma się coraz lepiej, ponieważ niektórym wszystko jedno, w którą stronę płynie czas i tyle.” Le Monde diplomatique”  pisze, że nawet w slumsach można by było nauczyć się żyć, gdyby  ktoś pokazał, jak szyć buty, robić kapelusze, wyplatać maty i umożliwił sprzedaż. Tymczasem pociąg dziejów jedzie do? Tu stawiam pytajnik, niech tenże pytajnik stoi i pyta.

Przeczytajmy mądrą książkę R. T. Kiyosaki,  S. L. Lechter pt. „Bogaty ojciec. Biedny ojciec”. Włos siwieje,  kiedy dowiadujemy się, że ten biedny ojciec to człowiek wykształcony, który uwierzył państwu, że będzie miał dobrą emeryturę, uwierzył  doradcy finansowemu, więc od  lat  te marne nadwyżki lokował długoterminowo w banku, żył na dość rozrzutnej stopie, brał pożyczki na dom, samochód. Bogaty ojciec to prosty, pracowity człowiek, może być np. mechanik, który każdy zarobiony grosz inwestował w ziemię, budynki, firmę, nie wierzył w obietnice, więc kiedy nastąpił krach, miał zaplecze. Bez właściwej finansowej edukacji będziemy biednymi ojcami. Wielu zapłaci ten podatek od własnej naiwności, chociaż trudno w to dziś uwierzyć, że możemy jeszcze być biedni.

ULTRA PRZEPRASZA, ALE ZE WZGLĘDU NA NIESPRAWNE RĘCE NIE BĘDZIE MOGłA KOMENTOWAĆ NA ULUBIONYCH BLOGACH.

 

23 uwagi do wpisu “Nie daj się nabrać na marketingowy bełkot

 1. Prawdę mówiąc stara zasada, żeby liczyć na siebie i rodzinę nadal w cenie. Niestety państwo nie jest od tego żeby nam pomagać, tylko żeby nas eksploatować. Państwo dba jedynie o swoją biurokracje i siły przymusu. Reszta dostaje ochłapy, jeżeli się odpowiedni0o podlizuje i ma komu. A większość albo zrezygnowana usiłuje sobie poradzić, albo głosuje nogami. Bo państwo to w wyobrażeniach naszej jakże słusznej władzy, aparat przymusu – bo władza jakoś nie wyrosła na razie z oparów marksizmu-leninizmu. 😦

  Bardzo się martwimy Ultro! Wracaj szybko do zdrowia!!!!

  Polubienie

 2. czarownicazbagien

  Ja również uważam, że nie masz za co przepraszać. Życzę powrotu do zdrowia. Trzymaj się, a lektura naszych blogów niechaj Ci uprzyjemnia czas 🙂

  Polubienie

 3. Ultro nie przepraszaj, bo wypadki losowe się zdarzają i tego nie przeskoczymy, a poza tym Blog ma być przyjemnością, a nie obowiązkiem. Nie przejmuj się, tylko zdrowiej i nabieraj sił, bo tęsknimy i martwimy się o Ciebie 😦

  Niestety od dawna tak już jest, że państwo się wzbogaca na naiwności i niewiedzy swojego ludu. I trzeba być naprawdę sprytnym i obeznanym, by nie dać się nabić w butelkę. Rząd ściąga z nas podatki na czym tylko może, a sam w zamian ofiarowuje ochłapy. Głową muru nie przebijemy, więc pozostaje nam bajka, z której powinniśmy się nauczyć wyciągać morał.

  Ściskam ciepło i dużo zdrówka oraz siły i cierpliwości w kurowaniu Ci życzę Ultro 🙂

  Polubienie

 4. Ja już raz zapłaciłam za swoją naiwność i ufność państwu, oszczędzałam przez 6 lat na mieszkanie, potem przyszła inflacja i inne zawirowania i oszczędności szlag trafił, a odmawialiśmy sobie wszystkiego…
  Jak mawia pewne mądre przysłowie – umiesz liczyć, licz na siebie…
  Zdrowia życzę 🙂

  Polubienie

 5. Nieraz traciłam w życiu:
  – pieniądze od gości z wesela rok później były warte tyle co…sto dolarów
  – książeczka mieszkaniowa, na której rodzicami latami gromadzili pieniądze, w momencie jej likwidacji, zapewniły tylko tyle, że można było wylać dekę w nowym domu
  – bank, który pożyczył nam pieniądze, „ukrył” nasze długi na koncie, do którego w ogóle nie mieliśmy wglądu (dopiero przy spłacie wyszło, że do spłaty jest nie tylko to, co widzę, ale i to, czego latami nie widziałam, więc nie spłacałam, a odsetki galopowały…).
  Mogłabym tak jeszcze wymieniać, ale po co? Te sprawy już poza mną. Na szczęście 😉

  Politycy zawsze będą myśleć przede wszystkim o sobie.

  Serdeczności, Ultro i dużo zdrowia! 🙂

  Polubienie

 6. Witaj, Ultro.

  Pamiętam, jak po powrocie z wakacji do domu dowiedziałam się, że papierki w moim portfelu nie mają tej wartości, co przed wyjazdem. Praktycznie – nie miały już żadnej wartości.
  To była moja pierwsza konfrontacja z „ustabilizowaną sytuacją gospodarczą”:)
  Może i dobrze, że tak wcześnie…

  Zdrowiej, Ultro:)

  Pozdrawiam:)

  Polubienie

 7. Jest zdrowie jest szansa na kasę ,bo jeżeli nawet nie zarobisz większej to przynajmniej nie stracisz na leczenie ,wiec życząc zdrowia, życzę Ci więcej radości i kasy której nie wydasz na leczenie a wydasz na swoje przyjemności,więc wracaj do zdrowia najszybciej jak się da ,polecam metody samoleczenia wypróbowane i stosowane przeze mnie BSM już od 35 lat EFT od 5 lat ,bardzo prosta i łatwa w zastosowaniu ,Psychotroniczna metoda leczenia też znam i stosuję od 35lat.Linki znajdziesz w internecie albo na moim blogu na onecie ,jeszcze do 28.02.18.w ciekawych stronach szukaj alfabetycznie ,jakby co to służę pomocą i osobistym doświadczeniem.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów w samoleczeniu:)) :)) :))

  Polubienie

 8. „Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą”; „Pamiętaj rozchodzie, żyj z przychodem w zgodzie”… Takich przysłów są całe kopy, bo od zawsze było tak, że …”Od myszy po cesarza wszyscy żyli z gospodarza”.
  Niestety poziom wiedzy, a wiedzy ekonomicznej w szczególności jest bardzo niski. Wciąż wierzymy w cuda i na takiej podbudowie powstała afera Amber Gold, przekręt z frankami szwajcarskimi i wiele innych.
  Nauka kosztuje.
  Zdrowia życzę

  Polubienie

 9. nauka przedsiębiorczości powinna być podstawą, a nie tylko dodatkiem do innych przedmiotów szkolnych.
  Co do R. T. Kiyosaki, to pisał on swoją książkę, gdy neoliberalizm był w modzie. Niestety okazało się, że rady zagranicznego królewskiego doradcy doprowadziły do ogromnego kryzysu światowego i ogromnej przepaści między ludźmi bogatymi, a biednymi. Ta przepaść jest uznawana za jedno z najgroźniejszych światowych zjawisk, które może prowadzić do rewolucji..

  Polubione przez 1 osoba

 10. Andrzej Skupiński

  U progu starośc,i wobec tego państwa stosuję już tylko wcześniej wyuczoną sztukę uników, choć członki już nie tak sprawne i oczy nie tak bystre! Pozostaje mi tylko język giętki…
  ściskam
  Klater

  Polubienie

 11. Matylda

  Ale kto ma wyedukować w tych sprawach zwykłego obywatela? Nawet w prostszych rzeczach, jak tegoroczne zmiany w systemie podatkowym docierają jakby były niejawne. I niejeden emeryt się gubi, czy w końcu ma obowiązek złożyć ten cholerny Pit do US, czy nie. Z wiedzą na temat zawiłości finansowych jest, jak w tym przypadku – radź sobie człowieku sam, bo urzędy już ostatecznie zdecydowały, że nie będą informować, ale karać za niewiedzę.

  Ultro, życzę Ci błyskawicznego powrotu do zdrowia. 😀

  PS zmieniłam tytuł bloga i adres, pozostając przy poprzednim logo i oczywiście Imieniu. Zapraszam. 😀

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s