Aga – pozytywnie zakręcona pasjonatka życia

          Urokliwa blondynka o zielonych oczach, pisarka, inspiratorka wielu ludzi, twórczotwórczyni rozmaitych historii czyni lepszym każdy kawałek opisywanego życia. Wydała kilka książek, m.in. „Zaczarowana konieczność”, „Witraż”, „W deszczu tańcz”. Jesienią zabierze Cię do Brukseli i oprowadzi po zakamarkach miasta, którego nie zna się z przewodników („Zabiorę Cię jesienią do Brukseli”). 27 maja tego roku przyjęta do Wielkopolskiego Oddziału ZLP. Jej książki niosą przesłanie, by cieszyć się każdą chwilą, mimo że powszechnie wiadomo, iż „W życiu nie zawsze musi być kawior”.

           Agnieszka Korzeniewska, bo o Niej mowa, jest znaną blogerką:

 http://laviolettee.blogspot.com/

https://www.korzeniewska.com/

Oddajmy głos samej Autorce:

          „Zapraszam moich znajomych i nie tylko do wsparcia „polubieniem” mego jesiennego projektu, który lada dzień (lada tydzień) ujrzy światło dzienne. 
Moi czytelnicy pytają mnie o dalszy ciąg zeszytów, o książkę „W deszczu tańcz!”, która była swoistą pigułką na trudne dni, migrenę, kłopot z samym sobą; często skuteczną i co najważniejsze – nie przynoszącą skutków ubocznych, a po której śladu nie ma.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, zebrałam najważniejsze myśli z tych wszystkich książek, czasami głębokie, innym razem zabawne, przez śmiech i łzy, przynoszące różne skutki, ale nigdy nie pozostawiające czytelnika obojętnym.
Taki nietypowy kalendarz, bez oczywistych, niektórych cech kalendarza. By mógł służyć latami, wędrować z rąk do rąk, zmieniać właścicieli, zapadać w serca, karmić dusze.
Bo LITERATURA ma służyć człowiekowi. Pełnić rolę służebną dla Was – taka jest misja Słowa.

Do mego zbioru myśli dodałam kilka budujących mnie cytatów innych ludzi. Jest to zabieg celowy i symboliczny. Bo ja też, jak Wy potrzebuję czasami słów, które leczą, a nie pochodzą ode mnie samej. Bo też miewam gorsze dni, a może nawet częściej, niż Wam się wydaje, też potrzebuję refleksji, uśmiechu, czasem – powrotu z błędnej drogi. 
Polubiajcie, udostępniajcie, wspierajcie. 
Bez innych ludzi, nasze, nie tylko – literackie ścieżki byłyby bardzo trudne do przebycia.
Dlatego każdy z nas musi się karmić MOCĄ zawartą w SŁOWIE ❤️❤️❤️
Dziękuję…… 🌺🌺🌺
https://www.facebook.com/365dnimocy/?modal=admin_todo_tour

            Zachęcam do polubienia strony i wspierania Blogerki w Jej działaniach. Bo jeśli nie my, to kto?

40 uwag do wpisu “Aga – pozytywnie zakręcona pasjonatka życia

 1. Jak ktoś kiedyś powiedział:
  „Cytaty cynią Polaka cłowiekiem ocytanym”

  Co do Agnieszki Korzeniewskiej, jeśli ktoś twierdzi, że jest zakochany w codzienności do szaleństwa, to ja tej osobie po prostu nie wierzę.
  Obejrzałam wywiad z Nią w Woman News TV, nie zachęciło mnie to do poświecenia czasu jej „twórczości” . To moje subiektywne zdanie, do którego nie zamierzam nikogo przekonywać.

  Pozdrawiam 😀

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Mieszczko,
   każdy ma swoje preferencje, inny gust, wysublimowany smak i tak być powinno. Zresztą pisarze wiedzą o tym, że nie trafią na każdą półkę.
   Ja podobnie jak Agnieszka Korzeniewska jestem zakochana w codzienności, cieszę się każdą chwilą, nawet jak boli, leje, dokucza i przeraża. Cieszę się, że chwila i ten moment jeszcze jest i mogę oglądać świat.
   Zasyłam serdeczności

   Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Iwonko,
   zajrzyj na wskazane linki i polub na Fb wskazaną stronę. Tyle możemy dla siebie zrobić.
   Być może i Tobie kiedyś będę tak mogła pomóc, bo polubienia generują przestrzeń.
   Zasyłam serdeczności

   Polubienie

  1. Ultra

   Malino,
   wiadomo, że uśmiech przyciąga dobre dusze. Jeżeli blogujący nie pomogą sobie wzajemnie, to chyba coś byłoby nie tak z nami.
   PS. Zawsze mnie rozczula Twój niezwykły kapelusz.
   Zasyłam serdeczności

   Polubienie

  1. Ultra

   Agnieszko,
   dziękuję w imieniu Twojej imienniczki. Ty z pewnością wiesz, że lajki są ważne, by dostać więcej przestrzeni, by więcej osób mogło zobaczyć.
   Zasyłam serdeczności

   Polubienie

 2. Nie znam Pani Agnieszki ,ale odwiedzę Jej blog.W sumie rad żadnych już na dalsze życie nie potrzebuję,nie biorę tez przykładów z innych ,bo wypracowałam sobie własny styl życia ..I chyba nie narzekam☺Ale można zawsze poczytać♥

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Danusiu,
   Agnieszka nastraja pozytywnie do życia, a to przecież ważne dla człowieka. Prosi jedynie o polubienie. Możesz coś zrobić dobrego dla innych, to nie ma co się zastanawiać. Dobro wraca.
   Zasyłam serdeczności

   Polubienie

  1. Ultra

   Frau Be,
   dziękuję za polubienie. Czy wiesz, że ilość lubików jest ważna? Dopiero niedawno skojarzyłam to ze zwiększeniem przestrzeni i dotarciem do większej ilości osób.
   Zasyłam serdeczności

   Polubienie

   1. Frau Be

    Kiedy właśnie… pytałam, bo nie byłam pewna, o co chodzi – ja nie mam konta na Facebooku! Dla mnie to jakiś chaos i masakra, więc jestem człowiekiem, który… nie istnieje 😦

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Frau Be,
    dużo tracisz, jeśli nie masz konta, to nie wiesz, kto ma kota, kto psa lubi, kto był u lekarza, kto wyjechał na Mazury i jakie ma poglądy, bo każdy pisze. Zanim się przebijesz do ciekawej wiadomości, minie pół dnia z życiorysu, więc niewiele czasu zostaje na inne zajęcia. Ale za to jak masz polubienia, to więcej osób zobaczy, że Frau Be pisze, wstawia focie, a oglądać ją mogą Chińczycy i mieszkańcy Alaski.
    Zasyłam serdeczności

    Polubienie

  1. Ultra

   Kobieto po 30,
   a co za problem, żeby wejść na stronę i poznać? Ja także nie znam fizycznie, nie widziałam, ale czytam Jej posty, więc wiem,to pokrewna dusza. Pomagamy nieznajomym również, a to przecież blogerka jak my.Być może i my też będziemy prosiły o pomoc.
   Zasyłam serdeczności

   Polubienie

  1. Ultra

   Jacku,
   bez radości cóż warte byłoby nasze życie? Skoro jesteśmy, to każdy dzień niech niesie przyjemność, że żyjemy, a kłopoty są po to, aby je rozwiązywać, mimo trudności, bo kto powiedział, że ma być łatwo.
   Zasyłam serdeczności

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s