Trafić do takiego gabinetu leczenia chorób reumatycznych

It is worth using the Reumatology Outpatient Clinic in Krakow, where osteoporosis, rheumatoid arthritis and other diseases are treated.

Poczta pantoflowa doniosła, że w  REUMEDIS  jest bardzo dobry reumatolog, do którego przyjeżdżają chorzy z różnych zakątków kraju. Od razu zapisałam się, bo terminy długie. Trafiłam do gabinetu Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej leczenia chorób reumatycznych w Krakowie, gdzie w małej poczekalni jest miejsce na garderobę, a miła pani w recepcji zapytała, co piję: kawę, czy herbatę.

Podziękowałam, chociaż pomyślałam sobie: szkoda, że córce kawę wypiłam, gdybym wiedziała, że tu dają za darmo… Ale  za to czekoladek nie odmówiłam, gdyż jestem grzeczna, nie chciałam robić przykrości, że gardzę frykasami, a poza tym – nie ukrywam – przepadam za słodkościami.

Sympatyczna pani poprosiła, by cierpliwie poczekać, ponieważ wizyta pacjenta przedłuża się, choć przepisowa godzina przyjęciowa dawno minęła.

Myślę sobie: w tym czasie to  pan doktor mógł kolano rozebrać na części i złożyć z powrotem, skoro półtorej godziny minęło.

Zaczynam z sąsiadem rozmowę, a on powiada, że przyjechał z Poznania. Trzeba było zobaczyć moją minę. Po godzinie i czterdziestu minutach wyszedł pacjent, specjalnie go zlustrowałam, ani rąk, ani nóg nie miał zabandażowanych, czyli operacji żadnych nie było.

Pan doktor wyszedł, przywitał się ze mną i zapytał, co mi dolega, więc mówię, że nic specjalnego. Chcę być konkretna, dlatego postanowiłam skupić się na tym, co rzeczywiście dolega. Wprawdzie mogłam wyliczyć choroby główne i drugie tyle pobocznych, ale zajęłoby to więcej niż godzinę.

Myślę sobie: wystarczy, że inni głowę  chorobami zajmują i narzekają, ja nie  będę stresu nikomu dokładać. Mnie wprawdzie też czasem coś łupnie, ale skoro przechodzi, nie ma co robić z tego życiowego dramatu.

Mówię zatem, by doktor uratował mi kończynę, bo nie mogę utrzymać noża w tej sztywniejącej prawej ręce, by obrać ziemniaki. Tak to bywa…, gdy baba przychodzi do lekarza.

Wiadomo,  nie przyznam się, iż z tego faktu nieobierania ziemniaków, to nawet zadowolona jestem, ponieważ moja druga połowa wprawiła się w obieraniu, więc mam to z głowy. Nie wyznałam także, że o to stukanie w klawiaturę chodzi, a mam taką przypadłość, że tylko wskazującym potrafię. 

Doktor zrobił USG tego palca, ale widać to mu nie wystarczyło, choć słyszał, że o ten wskazujący chodzi, bo oglądnął dodatkowo kostki u nóg.

Wyobraźcie sobie, że  ja nawet paznokci w najnowsze trendy nie oblokłam. Bez hybrydy i bez wzorku do lekarza, jak ja mogłam. Taki wstyd, bo jakby nie patrzeć, kostki nie są zbyt atrakcyjne, ponadto lekarzowi zawsze zostaje trauma, gdy musiał zdawać z układu kostnego i rozeznać się w tych dwustu sześciu kościach, brr, mróz po kościach mi już przeszedł.

Pan doktor zatroszczył się także o moje kolano, choć nie wiem, czy potrzebnie, przecież po drzewach jako ta kózka nie będę się wspinać, bo co by wnuki powiedziały, więc mówię, że póki nie trzeszczą, nie jest źle. Doktor roześmiał się dobrodusznie i dodał, by mi zrobić przyjemność, że rzadko trafia mu się pacjentka  z poczuciem humoru. Cóż, nie wyprowadzałam go z błędu, faktycznie ma rację, humorzasta jestem aż nadto. Przygotował zastrzyki, bo stawów do naprawy było więcej i zaczął rozmawiać o sprawach bieżących, ale w sposób żartobliwy, więc ja zamiast sykać, prowadziłam poważną dyskusję na żywo i zapomniałam, że miało  boleć.

Tak sobie pomyślałam, że ja to mam genialne i nie byle jakie palce, skoro wiedzą, że w czasie wizyty mają nie boleć, wewnętrznie nie napinać się i być  na luzie, by wydały się być lekkie. 

Na koniec pan doktor powiedział, że najwyższy czas powstrzymać chorobę.

Aha, czyli jest nadzieja, że jeszcze parę postów napiszę, by mój blog był w lepszej formie. Panie doktorze, my artyści, musimy sobie pomagać, więc dziękuję.

Znalazłam sposób na ucieczkę od prozy życia, a mianowicie chodzenie do dobrych specjalistów. O kocie nie wspominam, bo podobno każdy z wiekiem go w prezencie dostaje. Ale dobrych lekarzy i takich, którzy nie liczą godzin dla pacjenta – ze świecą szukać.

http://www.reumedis.pl/zakres_dzialalnosci.htm

https://www.facebook.com/REUMEDIS/

Reklama

110 uwag do wpisu “Trafić do takiego gabinetu leczenia chorób reumatycznych

 1. Iwona Kmita

  Mam nadzieję, że majątku nie straciłaś? Zwłaszcza za ten dodatkowo poświęcony czas. A tak na poważnie – oby ci ten doktor pomógł bo blogowiska bez ciebie sobie nie wyobrażam

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Iwonko,
   w ramach ceny tej wizyty dr zbadał stawy nóg i drugiej ręki oraz zrobił USG, więc cena jak wszędzie, ale za to profesjonalizm i diagnostyka ponad poziomy. Pewnie domyślasz się, że to nie pierwszy mój reumatolog.
   Zasyłam ukłony

   Polubienie

  1. Ultra

   Kuro Domowa,
   wcześniej lewa ręka odmawiała posłuszeństwa i zupełnie mi to nie przeszkadzało, ale prawa dla mnie jest ważna, choćby ze względu na aktywność na blogach, a także to, że lewą nic nie umiem robić, choć od roku usiłuję się przestawić.
   Zasyłam ukłony

   Polubienie

   1. Ultra

    Kuro Domowa,
    dziękuję, przydadzą się kciuki, żeby palce nie poodpadały, bo kto wie, co jeszcze im do głowy przyjdzie, żeby tylko nie pisać.
    Zasyłam ukłony

    Polubienie

   2. Basia

    Wlasnie mi przypomnialas, ze ja sie na lewa reke przestawiam i wzielam lyzke do lewej. Zasuwam müsli jak fachowiec (leworeczny), a prawa klikam :))))) pozdrawiam 🙂

    Polubione przez 1 osoba

   3. Ultra

    Basiu,
    ja chyba trudniej się uczę, bo mnie idzie jak po grudzie, a najśmieszniejsze, że po sobie nie mogę przeczytać.
    Zasyłam ukłony

    Polubienie

 2. Małgośka

  …znaczy byłaś zadowolona z wizyty…? (a Twój portfel – nie wykręciło go po…?)
  Przystojny chociaż ten pan doktor? Można pogadać? Przyjedzie na Watrowisko?

  (no i na koniec- poza obejrzeniem stawów, zalecił COŚ? powstrzyma choróbsko? Obiecał?)

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Ultra

    Tatulu,
    mam całą rozpiskę. Zajrzyj do linku, to dr nauk medycznych, który ciągle dokształca się, także za granicą.
    Zasyłam ukłony

    Polubienie

   1. Małgośka

    ok ok… możesz do niego chadzać, bo dobrze mu z oczu patrzy… 😀 …chociaż te jego oczy jakoś tak dziwnie błyszczą …czy aby nie ma chorej tarczycy? 😉
    Ściskam 🙂

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Małgosiu,
    u lekarza nie ma co doszukiwać się choroby, natomiast u mężczyzny najważniejszy jest piękny intelekt. I to wystarczy.
    Też ściskam

    Polubione przez 1 osoba

 3. stopociechblog

  Ale mi się dobrze czytało. Ileż tu humoru! Ta Twoja połowa, to ma z Tobą dobrze. A że sam obiera ziemniaczki, to nic takiego przecież, a niech się chłopina cieszy, że niezbędnym jest. Dziękuję za tak lekki wpis, choć o chorowaniu człeka przecież. był.

  Polubione przez 1 osoba

   1. stopociechblog

    Ach my kobiety. Pewnie myślimy, że lepiej samej zrobić, bo wtedy będzie, jak należy. Ale może czasem być „mniej należy”

    Polubione przez 1 osoba

   2. stopociechblog

    No coś Ty, chłop okazał się lepszy w obieraniu? Mój obrał razem z połową bulwy, z 3 kg, może został kilogram . Nie mył przed obieraniem i obierki zostawiał w zlewie. Mówiłam, ale grochem o ścianę. Różnie to bywa i może warto zmrużyć oko i powiedzieć sobie, a co tam można i tak, rób jak chcesz grunt, żeby było zrobione. Nie przejmować się. Ukłony Ultro. Rosołek dziś gotuję.

    Polubione przez 1 osoba

   3. Ultra

    Basiu,
    Twój rosołek musi być pyszny, a wiadomo, że kiedy wieje, treściwy rosół pomaga przetrwać przedwiośnie w dobrym zdrowiu.
    Panowie nie tylko grubiej obierają (choć nie wszyscy), to jeszcze oka zostawiają, by ziemniaki mogły pouciekać z garnka.
    Zasyłam ukłony

    Polubione przez 1 osoba

   4. Ultra

    Basiu,
    problem w tym, że oczy ma, ale ok w ziemniaku nie widzi i co mu zrobisz, jak poprawiaać nie zechce. Twierdzi, że jemu oka nie przeszkadzają.
    Ukłony

    Polubione przez 1 osoba

   5. stopociechblog

    O matenko chłop chory, przeziębiona, to walczy o życie. A to masz zabawę. A w mundurkach nawet pyszne. Ściskam Ciebie

    Polubienie

   6. Ultra

    Basiu,
    przeziębienie u mężczyzny to horror, bo niby ręce ma sprawne, a to ja niesprawnymi robię kanapki i obiadki (pięć posiłków dziennie). Taka sprawa.
    Kłaniam się

    Polubione przez 1 osoba

   7. stopociechblog

    Nie. Chłopy z natury tak mają. Cackają się z katarem, nazywają go grypą i zaraz schodzi im na piersi i nazywają zapaleniem płuc. A jak palec utnie wołają bandaż i mowia – to nic kochanie

    Polubienie

  1. Ultra

   Optymisto,
   wszędzie piszą, że wiosną należy obierać grubiej z powodu toksycznych kiełków.
   Mężczyźni lepiej gotują, bo mają więcej kubków smakowych, ale żony podobno nie pozwalają im się wykazywać. Twoja Pani jest chlubnym wyjątkiem.
   Zasyłam ukłony

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Kate
    dear, you need to research yourself to detect the disease, and if you are, you should treat yourself. Thank you for caring, nice to me.
    greetings

    Polubione przez 1 osoba

 4. Frau Be

  I to jest konkret. Lekarz leczący nerki, płuca, uszy czy wątrobę to takie trywialne… Lekarz umożliwiający pacjentowi dobre funkcjonowanie w blogosferze – to jest porządna specjalizacja!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Frau Be,
   i to jest clou rozważań o dobrym lekarzu. Rzadko spotyka się takiego, który pomaga blogerom w pracy. Jak takiego doktora nie cenić?
   Zasyłam ukłony

   Polubienie

   1. Ultra

    Marku,
    właśnie o psychikę także chodzi, bo bez niej zdrowia fizycznego także nie ma.
    Trochę słońca podsyłaj, bo u nas wieje i chmury na niebie.
    Zasyłam ukłony

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Marku,
    jak miło, że wysyłasz promyki, bo wszyscy już zmęczeni brakiem ciepła, a gdzie tam jeszcze do wiosny. Dziś nawet pies nie chciał wyjść na spacer, bo mu było zimno.
    Kłaniam się

    Polubienie

   3. Ultra

    Marku,
    przesyłka na miejscu, dziękuję. Słońce blade wstało, ale jest. Tyle że znowu mroźny wiatr wieje, żeby było weselej.
    Ukłony

    Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Aniu,
   przy następnej bytności u lekarza zapytam o te trzaski. Może kolagenu brakuje?
   Mężczyźni też wszystko zrobią, jeśli muszą. Gdy ktoś zdejmie z nich obowiązki, skwapliwie wykorzystują i zwalniają się z pracy.
   Zasyłam ukłony

   Polubienie

   1. Mam narośla w kolanie, trzaski są u mnie normalne i bezbolesne. Gdyby za młodu mój ortopeda prześwietlił mi kolana, wiedziałby, że takie coś właśnie się dzieje i miałabym operację, a potem szybko bym wydobrzała i dziś mogłabym hulać. Teraz jednak, taka operacja sprawiłaby, że mogłabym zapomnieć o sporcie już w ogóle. Mój obecny lekarz odradza mi operację.
    Kolagen pomaga w trakcie stosowania i jakiś czas po, ale to wraca bardzo szybko.

    Polubione przez 1 osoba

 5. No po prostu przywracasz wiarę w człowieka, ale skoro taki dobry, to chyba długo sie czeka lub majątek kosztuje?
  W każdym razie życzę, byś była zaopiekowana od stóp po palec wskazujący 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Jotko,
   owszem, zapisy są już na maj, ale gdy potrzeba, znajdzie się dogodniejszy termin. Ceny są takie, jak u innych dobrych specjalistów.
   Czuję się zaopiekowana.
   Zasyłam ukłony

   Polubienie

  1. Ultra

   Tetryku,
   Twoja Lokata to mądra Kobieta. Teraz nie musisz się uczyć, a z wiekiem uczymy się coraz wolniej, więc kiedy słuszny wiek nadejdzie i będą problemy ze stawami, TY będziesz już mistrzem.
   Zasyłam ukłony

   Polubienie

   1. Ultra

    Tetryku,
    a wiesz, że może być nadzieja zaciupana? Państwo Zaciupani (znani mi osobiście) dali swojej córce na imię Nadzieja.
    Ukłony

    Polubienie

 6. O jak miło 🙂 Tacy doktorzy tez są, szczególnie prywatnie 😉 Zastanawiam się tylko, czy dobrze zrobiłaś naprawiając dłoń, bo teraz to nie tylko ziemniaki Cię nie ominą, ale i lepienie pierogów :DDD Dużo zdrówka życzę 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 7. Piotr Rother

  Dziękuję za notkę i namiary. Wiesz , że jesteśmy zainteresowani.
  Jeżeli chodzi o Twoje dolegliwości to z pewnością jesteś przypadkiem w pelni uleczalnym. Zacznij sie bac jeżeli lekarz każe Ci pokazać tylko język !.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Doskonale Cię Ultro rozumiem, bo sama często poszukuję dobrych specjalistów, a oni są na wagę złota. Cieszę się, że udało Ci się znaleźć właściwego i skutecznego przede wszystkim reumatologa. Zerknęłam na stronę i powiem Ci szczerze, że wybierałam się do tej pani doktor, która przyjmuje wraz z tym doktorem u którego byłaś, bo słyszałam o niej dobre opinie. Ja co prawda mam swojego reumatologa i też jest super, ale ja zawsze mówię, że co dwie głowy to niejedna 😉

  Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Gabuniu,
    najważniejsze dla Ciebie to trafić na lekarza, który interesuje się nowościami, bo medycyna idzie do przodu, coraz to nowe, skuteczniejsze leki powstają, więc być może już gdzieś na Twoją przypadłość nowy zabieg się opracowuje. Miejmy nadzieję.
    Kłaniam się nisko

    Polubione przez 1 osoba

   2. Tak wiem Ultro, sama miałam już ściągane leki z zagranicy. Nasz rynek farmaceutyczny jest ciągle ubogi, a lekarze nie informują pacjentów o możliwości zastosowania leczenia innymi środkami występującymi za granicami naszego Państwa.

    Polubienie

 9. Boguśka

  Będę musiała sprawdzić, czy podają również osocze krwi do stawów, jeśli tak, to jak to cenią. Ciekawa jestem, jak się czujesz po ostrzyknięciu stawu. Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

 10. Bolące stawy trudno wyleczyć,w przypadku osób starszych ,to jest niemożliwe ..chyba jedynie co, to złagodzenie bólu.W zależności w jakim stanie są nasze kosteczki..☺Teraz medycyna jest dość dobrze rozwinięta..są nowinki medyczne w leczeniu także stawów.Ale ,żeby nie bolało,to trzeba niestety zrobić sobie ścieżkę zdrowia do specjalisty ,bo to długie leczenie..Blokady w zastrzyku ,działają na pół roku..Nie wiem co Tobie wstrzyknął…ale jak przyniosło ulgę ,to tylko się cieszyć.Żeby postawić diagnozę skąd bierze się ból ,musi lekarz spenetrować nie tylko paluszek ☺☺Czasami przyczyna bólu tkwi całkiem gdzie indziej..I tak łazi to dziadostwo po człowieku..Też tak mam ,ale nie leczę …bo nie mam cierpliwości .Muszę uważać na siebie i nic ciężkiego nie nosić. Jak za dużo ,to nosem rysuje podłogę hahahha. Życzę zdrówka ☺☺

  Polubione przez 1 osoba

 11. Morgana

  Kochana
  Jestem, wróciłam:)
  USG niewiele pokazuje w skomplikowanych zwyrodnieniach stawów. Potrzebne dokładniejsze badania.
  Ja leczę się od kilku lat, poprawy brak, dobrych specjalistów także. Mam tylko dzięki tabletkom chory żołądek.
  Przy okazji badań w szpitalu wykryto inne poważne schorzenia, ech…
  Pozdrawiam milutko:)

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Morgano,
   wyleczyć pewnie zastarzałych historii nie da się, ale proces zatrzymywać trzeba i szukać nowych rozwiązań, bo być może są, tylko lekarz – rutyniarz nie wie lub nie stosuje. Pastylek unikać, bo każda szkodzi, choć czasem nie można nie wziąć, wiadomo.
   Smutno mi się zrobiło, kiedy napisałaś, że masz poważne choroby. Mam nadzieję, że będzie dobrze, bo z chorobami też można żyć.
   Ukłony zasyłam

   Polubienie

  1. Ultra

   Sokole,
   piłkarze mają zdrowe stawy to niechybnie dobry znak. Czy w takim razie nie zagrożą samej Legii?
   Ten lekarz musi mieć jeszcze dodatkową specjalizację, bowiem umożliwia sprawne pisanie na klawiaturze.
   Ukłony dla Was

   Polubienie

 12. Do lekarzy lepiej nie trafiać, ale skoro już… To tylko do takiego!
  Zadziwiające, że uśmiech i przyjazne traktowanie pacjenta spotkać można w prywatnych placówkach dość często. W państwowych – rzadko.

  Polubienie

  1. Ultra

   Bet,
   jeśli lekarz w przychodni miałby czas dla pacjenta, to pewnie także rozmawiałby dłużej. Niestety, przeładowanie zadaniami widoczne. Pani hematolog mówiła mi, że szef nie kazał je chorować, bo nie ma nikogo na zastępstwo. Ha, to dopiero fenomen.
   Ukłony

   Polubienie

 13. Watra

  Korzystając z wszystkich mądrych rad ,tu dopiero się pośmiejemy, gdyż rozważam, by wstąpić do klubu MORSÓW. Ponieważ wszelkie zastrzyki , artroskopie nie pomagają ZAMRAŻAMY!!!!

  Polubione przez 1 osoba

 14. Najlepszy jest zdrowy cały człowiek. Dlatego trzeba od razu powstrzymywać choroby. Mam parę pań doktor, z którymi powstrzymuję moje dolegliwości. Zwłaszcza z panią pulmonolog jestem w dobrym kontakcie, zawsze w czasie wizyty porozmawiamy sobie chwilę o czymś więcej niż płucach. 😀

  Czasem lubię coś takiego napisać do pomyślenia. Tak to z tymi nagrodami jest, właściwie zawsze w jakiś sposób można wpłynąć na wyniki głosowania.

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Piotrze,
   wiele chorób jest autoimmunologicznych, dlatego ważne jest, aby leczyć nie tylko ten jeden chory organ, stąd ważny jest dobry wywiad.
   Ukłony

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s