Wielki świat kobiet, dam, babek, dziewczyn, kobietopatek

Post refers to the problems of women in the modern world. A look at the situation of women in a distorting mirror. With humor about dreams, to find yourself in the big world.

Mężczyźni mają ten jeden problem,

czyli długości, więc żyją spokojnie, a kobiety w tym codziennym bieganiu muszą ogarnąć nie tylko siebie, ale tysiące innych spraw z domem i dziećmi na głowie włącznie. Nic dziwnego, że wyładowania w mózgu są na porządku dziennym, dlatego bez pomocy Marka Zuckerberga żadna nie dałaby rady, więc zanim zaparzy kawę,  już jednym palcem ręki rąbie w fejsbukowy klawisz, co też ciekawego dziś internet podpowie,

bo świat współczesny żyje cudzym życiem,

a drugą ręką smaży jajka na pomidorach i cebulce. Potem zwołuje resztę rodziny na śniadanie (również przez internet), by nie tracić czasu na bieganie po schodach, bo zapach kawy, jedzenia już nikogo nie zwabia do kuchni.

Wtopione w te faktury myśli

kobiety szukają swojego szczęścia w udanych związkach z lodówką, ze społecznościami w internecie, z melanżami, zakupami dziesiątej pary butów i trzeciego szalika, z uszlachetnianiem przestrzeni bibelotami, czy gromadzeniem przydasi, bo wszystko przecież się przyda. U Marka widzisz wytworny świat, tobie zostaje ukrywany smutek, bo gdzie ci do wielkiego świata… Wprawdzie niektórym nawet do twarzy z tym przylepionym wizerunkiem wiecznego cierpienia na twarzy, ale nie w tym rzecz kochane.

Wchodzisz do galerii,

a w tych markowych sklepach sale do 80%, więc myślisz, mam stówkę, to może stać mnie będzie na coś przy takiej obniżce i kupię choćby buty. Wchodzisz, przymierzasz, głowy nie urywają, dlatego patrzysz na cenę: trzy stówy,  lampka się włączyła, po co sportowe za tyle kasy, a za sukienkę po obniżce też nie dasz 180 zł, bo  w tych świecidełkach ziemniaków i kapusty nie będziesz przecież kupowała. Skręcasz do Chińczyka i kupujesz te buty ze złotem w podeszwie za pięćdziesiąt i sukienkę za 58 zł. Jaka ulga, wielki świat Chin przyszedł do ciebie, kobieto.

Kiedy zapachniało w tej galerii

Calvinem Cleinem, to w nosie zakręciło niczym po tym disophorolu, który niby na katar, a swoje z twoją głową zrobi. Nawet nie popatrzyłaś na cenę, tylko w Biedronce wybrałaś zapach Venezia nie za dwieście, a za niecałe dwadzieścia złotych. Wielkim światem Wenecji powiało i o ten powiew eleganckiej egzotyki  chodziło. Przy okazji w następnym sklepie kupiłaś słodkie azjatyckie bambosze prosto z Wietnamu.

Kiedy myślisz, że odcięłaś się od złej pogody,

bo wątek domowy zagospodarowany i zakupy na cztery ręce przyniesione, zatem towar wykładasz, a tu dziwnym trafem same słodkości, czyli jakby to ładnie ująć – miska z niedoborami warzyw, więc od razu rozpiętość skali uczuć zmienia ci się i przeskakuje od tej cudownej euforii do ciężkich chorób  na „ch” ze śmiercią w oczach włącznie.

A Facebook Marka przypominał…

Co z Ciebie za kobieta, kiedy jesz cukier przetworzony, nie biegasz jak Chodakowska, nie suplementujesz, nie ubierasz się w ten trendy kolor (przypominam, że w 2019: pustynna ziemia, rdza, musztarda), bo w tej musztardzie, rdzy i ziemi z pewnością wyglądałabyś rewelacyjnie bosko.

Jak ten Feniks z popiołów wstajesz,

siadasz w tym internecie niczym księżniczka na szezlongu, a tu znów wpada w oko ten internetowy suchar: wchodzi kogut do łazienki, a tam…zakręcone kurki. Zniesmaczona, zblanszowana, zapuszkowana, przetworzona w tej życiowej nowowarstwie internetu stajesz na rzęsach, by spokojnie spacerować po wirtualnym świecie społecznościowych mediów: znajomy w górach, inny w ciepłych krajach, a ta wiedźma z pracy stoi w tych butach z czerwoną podeszwą, o których marzysz całe dorosłe życie.

Jak nie być sfrustrowaną?

I choć przed sobą nie przyznasz się,  to zamówiłaś ten luksus dla elit, czyli elektryczną kostkarkę do lodu. – Po co ci, kiedy lodu nie używasz? – Jak to po co, pisało, że dla elit, czyli nie dla byle kogo. – A co, tyle mojego. Skoro humor poprawiony, możesz spokojnie stanąć przy garach i zrelaksować się  szorowaniem podłogi.

Wcześniej kawa, dwie kawy, żeby stanąć na nogi.

Z trudem podnosisz kąciki ust, modelujesz rysy twarzy, opuszczasz internetową ziemię obiecaną, wzdychasz. Myślisz, a niech ta cyfrowa ziemia dalej rodzi narcyzów, którzy pokazują paznokieć i  siebie, jak moczyli nogi. O przeżyciach, spostrzeżeniach, refleksjach nie muszą mówić, przecież chodzi o zewnętrzny i w dodatku  upiększony wizerunek, skoro pokazujesz hybrydowy, a nie swój paznokieć.  Niech inni pękają z zazdrości, może za chwilę kobietopatki napiszą:

– Muszę iść do psy…, bo moje ego…  Niestety, ani psy, ani koty nie pomogą na ego większe niż wzrost.

Statystyczna kobieto, może kiedyś doczekasz się, że usłyszysz od męża:

– Jestem taki szczęśliwy, że mi pomagasz w domowych zajęciach, moja żono.

Zdjęcie przedstawiające kobietę z zębami w oczach to tylko FOTOTAPETA

100 uwag do wpisu “Wielki świat kobiet, dam, babek, dziewczyn, kobietopatek

  1. Ultra

   Caffe,
   i nie marudzi, że wczoraj też to samo robił? I nie narzeka, że przecież tydzień temu też ścierał podłogi? Skarb nie facet.
   Życzę radości

   Polubienie

   1. Przecież to nie jest tak, że codziennie robimy wszystko. Jednego dnia pomaga mi w czymś innego dnia ja jemy. Najprościej jest jeśli chodzi o gotowanie, bo on to uwielbia:)
    Ale podłogi też ściera jeśli ja w tym czasie np. prasuję. Powiem Ci szczerze, że tez nie miałabym sumienia usiąść i nic nie robić, gdyby on pracował. Jakoś tak po prostu dzielimy pracę. Bez przypisywania sobie konkretnych funkcji:)

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Caffe,
    ależ tak powinno być w idealnym związku. Wprawdzie tych ideałów brakuje, ale coraz więcej panów angażuje się w prace domowe. Znam takiego, którego ciasto drożdżowe je się niczym puch i ptasie mleczko razem wzięte.
    Życzę radości

    Polubienie

   1. Ultra

    Caffe,
    zasługuje, by go chwalić, będzie podbudowany. Podobno męża należy kilka razy dziennie zmotywować pochwałami.
    Życzę radości

    Polubienie

   2. Ultra

    Caffe,
    nie tylko Ciebie, mnie czołgać będzie do końca. Takie czołganie niezależne ode mnie, na które nie ma rady ani leku.
    Pozdrawiam

    Polubienie

   1. Ultra

    Ulotna Chwilo,
    jeśli umiemy śmiać się z siebie, znaczy: inteligencja działa. H. Sienkiewicz pisał:
    „Kobieta w bieliźnie to pornografia. Naga kobieta to piękno.”
    Życzę radości

    Polubione przez 1 osoba

 1. Watra

  Jest na to wszystko jedna rada : skocz wspaniała kobieto / KAŻDA/ po SWÓJ WŁASNY ROZUM do SWOJEJ OSOBISTEJ GŁOWY i uśmiechnij sie / chociaż do lustra /i powiedz sobie: jestem rozsądną , mądra kobietą!!!!! POWODZENIA!!!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Watro,
   patrzę dziś w lustro, ale muszę Cię zmartwić, rozumu nie przybyło…
   J. Tuwim już dawno zauważył prawdę o kobiecie: „A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał, Jest więc odtąd na wieki i grzeszna i święta”.
   Życzę radości

   Polubienie

 2. Obraz z przyczyn narracyjnych z lekka przerysowany, co nie oznacza, że nie potwierdza tego co pokazują badania. Otóż, budowana z wielkim trudem teoria marketingu legła w gruzach gdyż okazało się, że klienci zachowują się w sklepach sposób irracjonalny. Zazwyczaj kupują to co kupują inni, chociaż to też nie jest regułą.
  Buziaki od nas dla Was mkną z Krainy Loch Ness 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Sokole,
   świat kobiet i mężczyzn zwykle ukazujemy przerysowany, bowiem wówczas widać, że niewiele różnią się te światy od siebie.
   A w sprawie zakupów – mężczyźni wiedzą, że raj na ziemi jest, gdy kobieta nie ma się w co ubrać.
   Życzę radości

   Polubienie

 3. Bosze naprawdę są takie kobiety, które nie mają swojego, wyrobionego zdania? Świat zmierza ku przepaści, ale na szczęście nie daję sie podpuszczać, ale ja jestem stary rocznik, a te młódki są coraz głupsze!

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Sagulo,
   jak obie znamy życie, to nie jest tak źle. Młode kobiety wiedzą, czego chcą, są lepiej wykształcone i bardziej oczytane.
   Życzę radości

   Polubienie

 4. O i proszę, jak trudno być kobietą. Teraz każdy chłop cieszy się, że takim, nie innym przyrodzeniem obdarzył go Stwórca. Jesteśmy dzielne, to wiem na pewno. Pozdrawiam serdecznie. Przypomniałaś mi o naszym święcie.

  Polubione przez 1 osoba

 5. Oj ..może nie uwierzysz,ale mój mąż zrobi wszystko o co poproszę,może nie wszystko tak ,jakbym chciała ,ale za to że nigdy mi nie odmawia daruję mu niedokładności ☺Nie mam tych problemów,kupić nie kupić…Mam zwyczaj taki ,że planuję zakupy miesiąc wcześniej,np.perfumy,i tylko to, ale z dobrej półki nie byle co.I to w jednym miesiącu mam 1 zakup..Ja ogólnie nie szaleję po sklepach ,kupuję wtedy kiedy muszę. Są jeszcze takie sklepy ,gdzie chińszczyzna nie króluje na wieszakach ,półkach..I tego pilnuję..A …człowiek wypracował sobie już styl życia,dlatego jest mi łatwiej…gorzej z młodymi.Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Danusiu,
   jak czytam o Twoim poukładaniu i konsekwencji trzymania się wyznaczonego planu, to wzbudzasz mój nieukrywany podziw.
   Pamiętaj, że wielkie światowe marki też produkują w Chinach, polskie również, a nawet ciupagę z Zakopanego i muszelkę znad morza przywieziesz z metką Made in China.
   Życzę radości

   Polubienie

   1. Ultra,oczywiście ,że masz rację ,Chiny nas zalewają,ale można jeszcze z tego wszystkiego wybrać produkty własnego kraju.Ja to rozumiem ,tylko tak bardzo boję sie tej chińszczyzny…kiedyś czytałam o produktach tekstylnych z Chin ,ile to w tym chemicznych związków …a w tych ogrodniczych z pianki butkach ,sama szkodliwa substancja…a prawie każdy w domu je posiada ,bo są wygodne::))Ja nawet sama je mam ,kiedy idę do ogródka latem …Są wygodne na podwórku,nawet jak trują od spodu stopy ☺☺☺…

    Polubienie

   2. Ultra

    Danusiu,
    do tych gumowych butów zawsze należy wkładać skarpety, ponieważ działanie szkodliwe jest wowczas, gdy spoci się noga. Te buty muszą być suche.
    Życzę radości

    Polubienie

 6. Ponoć męża trzeba umieć sobie wychować. Są panie, nie znam oczywiście statystyk, które wydają tylko polecenia. A z tą długością to chyba jakieś novum, nigdy tyle o tym się nie mówiło. U mnie obowiązuje podział zadań. Tego się trzymamy.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Marku,
   podział zadań zapewne jest w większości domów.
   Podobno mężczyzna, gdy ma dobrą żonę jest szczęśliwy, a gdy gderliwą złośnicę, zostaje politykiem.
   Życzę radości

   Polubione przez 1 osoba

   1. Coś w tym jest Ultro. Ludzie zawsze maja jakieś marzenia nie tylko jeśli chodzi o dom ale również i związane z partnerem. Realia to korygują. Jedni szukają kompromisu inni samo-umartwiają się. A do tanga trzeba dwojga. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 7. Jestem szczęściarą, co powtarzam często, bo dziś np. mąż pyta mnie: o której wracasz, żeby obiad był świeży? I jak tu byc sfrustrowaną, gdy i kwiaty do wazonu kupi i placek upiecze?
  Pozdrawiam wiosennie:-)

  Polubione przez 1 osoba

 8. Frau Be

  Eeej… mam kłopot. Bo wychodzi na to, że ja chyba nie jestem kobietą…
  Nie mam konta na Facebooku.
  Rodzina obsługuje się kulinarnie sama.
  Nie mam schodów do biegania.
  Nie stać mnie na 10 par butów.
  Nie cierpię gromadzenia przydasiów i wszystkiego zbędnego się pozbywam.
  Szerokim łukiem omijam galerie handlowe, których nienawidzę!
  W życiu nie kupiłam niczego w „Chińczyku”.
  Jem to, co mi się podoba, a nie paszę, na którą jest moda.
  Nie mam nawet męża, bo jak się tylko zorientowałam, że mnie niszczy, pogoniłam precz.
  Tylko… pssst! Nie mów nikomu, że Frau Be to facet 😀

  Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Aniu,
    całe szczęście, że są takie kobiety i mają takie poglądy. Silne osobowości widać coraz częściej w codzienności.
    Życzę radości

    Polubienie

   2. Ultra

    Frau Be,
    lubią Cię wszyscy, dlatego tak do Ciebie się garną, bo wszystkich do siebie przytulasz dobra kobieto.
    Życzę radości

    Polubienie

  1. Ultra

   Frau Be,
   jestem zachwycona Twoim dowcipnym tekstem. Gratulacje! Szkoda, że mnie to nie przyszło do głowy, ale jak mam ten przyciężkawy humor, to tak jest.
   Życzę radości

   Polubienie

 9. Myślałem dotąd, że to faceci tworzą taki wizerunek kobiet, a tu proszę, kobiety też wiedzą jak się sprawa ma cała. Na szczęście istnieją mężczyźni, którzy potrafią sprowadzać je na ziemię.
  Zbliża się dzień kiedy najlepiej im to wychodzi.
  Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Kobiet

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Tatulu,
   w krzywym zwierciadle wszyscy jesteśmy trochę zniekształceni, ale nie można cały czas poważnie, lepiej i zdrowiej, gdy się uśmiechniemy.
   Życzę radości

   Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Aniu,
   to mam nadzieję, że również nie zardzewiejesz. Tak trzymaj. Czytałam, że kobiecie wystarczą dwa komplementy dziennie, by przeżyła.
   Życzę radości

   Polubienie

 10. Strojenie zainspirowane internetem jest tak naprawde strojeniem… dla internetu. Bo pewnie trzeba pozniej opublikowac zdjecie w zdobyczach 😉 Chociaz moze sie myle i faktycznie te ciuszki i gadzety dla elit sa zauwazane w realnym swiecie.

  My z mezem wychodzimy z zalozenia, ze nie ma po co sprzatac, skoro zaraz bedzie taki sam balagan 😛 Wystarczy odkopac dom raz na tydzien hehe.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Seeker,
   podoba mi się Twoje podejście do sprzątania,chyba wezmę z Ciebie przykład. Gdyby ktoś wpadł znienacka,to powiem, że pies zabrudził.
   Życzę radości

   Polubienie

 11. Broń mnie Boże przed taką fototapetą! Już wolałabym stalowe koła zębate:)))
  Zapach jedzenia nie zwabia konsumentów? To po co niektóre supermarkety rozpylają takie coś wokół regałów?

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Bet,
   to nas, kobiety, zwabia w takim razie to rozpylanie, bo to my przeważnie kupujemy. A fototapety współczesne to osobny temat.
   Życzę radości

   Polubienie

  1. Ultra

   Iwonko,
   już dawno przestałam zawracać sobie głowę cholesterolem i innymi radami cudownych diet. Jem boczek i wszystko na co mam ochotę, nie zatruwam sobie życia spalaniem pączka i innymi radami. Możesz pić samą wodę przez tydzień, a cholesterol nie spadnie, jeśli masz stres, bo to on głównie przyczynia się do tego złego, bo dobry cholesterol jest wskazany.
   Życzę radości

   Polubienie

 12. Mieszczka.com

  Tapeta makabreska.
  Z fejsem rozstałam się jakiś czas temu, i nie tęsknie. Z lodówką przyjaźnię się na równi z innymi kuchennymi sprzętami. Kawę odstawiłam, z obniżek już nie korzystam – oszukują! Kiedyś kupiłam sweterek w cenie -50%. Po dwóch tygodniach, kiedy towary kosztowały „po staremu” – jak twierdziła pani sprzedająca – okazało się, że korzystając z okazji przepłaciłam! Zaproponowano mi, abym zwróciła im sweterek, a oni zwrócą pieniądze, kiedy im powiedziałam, ze pójdę z tym do gazety.
  Jajecznicę z pomidorkami i cebulką (czerwoną) uwielbiam (na masełku klarowanym).
  Pozdrawiam 😀

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Mieszczko,
   kiedyś moja znajoma poprosiła, by chociaż raz wspomnieć o niej w poście. To napisałam ten dzisiejszy, dałam jej do przeczytania, ale siebie nie rozpoznała. Coś chyba z moim pisaniem nie tak.
   Życzę radości

   Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Optymisto,
   bo z Ciebie taki wyjątkowy facet i tyle. Znam takich, co mimo przypomnień co tydzień nie zrobią, taka metoda. W końcu zawsze znajdzie się ktoś, kto za takiego zrobi, kiedy zrobione być musi.
   Życzę radości

   Polubione przez 1 osoba

  2. Prawda jest taka że my faceci nie jesteśmy doceniani. A jak trzeba wymienić żarówkę to kogo wołają? A jak pająk się spuści (bez skojarzeń! 🙂 ) po ścianie to kogo wołają? Mogą na nas narzekać,ale żadna bez faceta nie wytrzyma 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

   1. Ultra

    Stanley’u,
    wiem doskonale, że faceci nie są doceniani. Podobno co najmniej dwa razy dnia trzeba im mówić, jacy są wspaniali. I wtedy wszystko gra i nie marudzą, marudy jedne.
    Życzę radości

    Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Wojtku,
   masz szczęście, że jesteś facetem i nie musisz wybierać tych sukienek, rajstop, wisiorków, lakierów do paznokci, kremów, błyszczyków, tuszów, ufff. Samym wyliczaniem można się zmęczyć.
   Życzę radości

   Polubienie

  1. Ultra

   Stanley’u,
   toż mówię, że faceci są od wyższych celów,ale gdyby przypadkiem któremuś chciało zajrzeć się do kuchni, byłoby jeszcze ciekawiej. A mój najmłodszy facet lubi gotować, taka jestem dumna z tego faktu.
   Życzę radości

   Polubione przez 1 osoba

 13. Takie już jesteśmy – My Kobiety ! Trochę podobne, a jednak bardzo różne. I klikamy po tej klawiaturze, bo tam wielki świat… i biegamy po sklepach w poszukiwaniu tego, czego nie ma i zbieramy przydasie… i sprzątamy i obiad gotujemy.! Opiekunki mężczyzn i piastunki domowego ogniska !
  ” Świat nie jest taki zły, świat nie jest wcale mdły. Niech no tylko zakwitną jabłonie, to i milion z nieba kapnie i dziewczyna kocha łatwiej. Jabłonie, kwitnące jabłonie. „/Agnieszka Osiecka/

  Polubione przez 1 osoba

 14. Koryntczyk zawsze w cenie, choć on akurat się uśmiechał [jeden z koszmarów z serii o Sandmanie pióra Gaimana, o ile można tak o komiksie napisać, bo nie mam pewności – otóż ten koszmar właśnie takie ślicznościowe oczka miał] Ale poważnie – dobrze jest, a kto powie inaczej, temu… temu postawmy wódki, bo biedny to człowiek. I wszystkiego najlepszego z okazji kończącego się Dnia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s