Szczęśliwy, kto rano wstał

You have to have a lot of patience to live. You should see details and details to be able to enjoy beautiful moments.

Dowodów  na najpiękniejszą porę roku jest coraz więcej,  a nawet poszlaki są na to, że wkrótce trzeba dostroić się do lata. Gdy promyki świecą, to widać najlepszych  lekarzy. I to za darmo, czyli ruch, słońce, świeże powietrze, sen.

„Świat jest parszywy i żeby nie zwariować, trzeba szukać w nim piękna” mówi grafik R. Kaja.

Prawda,  gdy tak przyjrzeć się krótkiemu, pełnemu cierpieniu życiu, nic frapującego, ale gdy  to życie każdy po swojemu  przeżywa, wtedy dostrzega uśmiech słońca, płatki, robaczki, atłas kwietnych dywanów, więc  żadne błyskawice nie stają się straszne, by uciec poza prozę fabuły, skoro czas wszystkim ucieka. I cóż z tego, że ładnie rozbierałam zdania, kiedy  życia na części podmiotu, a także orzeczenia raczej nie rozbiorę?

Szczęśliwy, kto rano się obudził, wieczne zmartwienie odrzucił i z chałupy albo ze  złotej klatki mógł wyjść, by  zobaczyć tę rosę na trawie,  psa wyprowadzić na spacer,   przypatrzyć się dziwom natury oraz zobaczyć taki sielski obrazek wierzb nad strumykiem.

„Bo do życia trzeba mieć dużo cierpliwości” pisała Słoneczna Babka. Święta racja, trzeba mieć nie tylko cierpliwość, ale także dystans, bo o złoty środek coraz trudniej. Potrzebujemy więcej szacunku, spokoju, czułości i tego kojącego uroku natury.

Wreszcie zobaczmy coś tak normalnego, jak ciekawe drobiazgi w przyrodzie, czy zachód słońca na horyzoncie.

Miejmy czas z tym tajemniczym księżycem porozmawiać, może w końcu podpowie coś sensownego, skoro mieszka tam nasz rodak.

Jeżeli któregoś dnia ogarnie Cię smutek, to wyraźnie postaw granicę, daj mu kosza, by wiedział, że tobie do twarzy jedynie z radością  i ze szczęściem pod pachą, więc temu będziesz wierna. To od Watry dostałam te słowa. Nie potrzebujemy już lepszych telefonów, czy większych telewizorów, potrzebujemy ciepła i dobra drugiego człowieka. Tyle na tyle.

Dzwonię dzwoneczkami Watry i powtarzam dzwonienie. Dlaczego? Gdy dzwoni dzwonek, znaczy jakiś anioł dostał nowe skrzydła, a skrzydła potrzebne są nie tylko aniołom. Może ktoś oddzwoni. Może i polubi.

A niech dzwonią…

 

Reklama

78 uwag do wpisu “Szczęśliwy, kto rano wstał

 1. U mnie ponad 30 stopni C. I nagle najpiękniejsza pora roku straciła swój urok kompletnie. 😛 Uciekam stąd. Marzę o wakacjach w Norwegii, ale może jednak Polska mi wystarczy.
  Wszystkie ranki są teraz moje. Wychodzę, póki rosa i miły chłód, nim inwazja promieni słonecznych rozpocznie na nowo swoje mordercze harce.
  Jaki rodak? Na księżycu? Coś mi umknęło?

  Polubione przez 3 ludzi

  1. Ultra

   Aksinio,
   Twój Chorał przypomina mi dzwonki na łące i wędrówki z młodzieżą i córką „na barana”. Potem opowiadała, że wyszła na Wielką Krokiew (jako pięciolatka).
   Pozdrawiam

   Polubienie

 2. Mogą być dzwonki, mogą być ptaki, co komu w pobliżu:-)
  Latem wszystko lekkie, ciepłe, żyć się chce! nawet lody zamiast obiadu zjeść można i w fontannie się ochłodzić, latem wszystko na luzie i spokojniej…

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Watra

  Jak to miło usłyszeć , że ktoś KRAJKĘ śpiewa….
  „Chorałem dzwonków….”. Gdyby komuś przestał
  dźwięczeć dzwoneczek radości , chętnie się podzielę. Moje zmęczenie fizyczne rekompensują trele ptaków , które brzmią do późnych godzin nocnych i od wczesnych godzin porannych.

  Polubione przez 4 ludzi

   1. A ja tak się zastanawiam, czy to aby życie do nas nie musi mieć więcej cierpliwości????
    Życie jest piękne, radosne rozkwita stale i odradza się bez końca a tylko człowiek wiecznie niezadowolony, za daleko odeszliśmy od przyrody,od prawdziwego życia a wirtualne życie na pewno nie da nam zadowolenia i autentycznej radości ,radości życia .
    Pozdrawiam z radością i autentycznie:))

    Polubienie

   2. Czy to świeże złamanie, skomplikowane czy źle poskładane, ja też miałam złamaną prawą rękę w nadgarstku i jest trochę źle złożona widać to gołym okiem, ale na szczęście jest sprawna i nie odczuwam żadnych dolegliwości nawet na zmianę pogody,na szczęście bo w mojej pracy dłonie sprawne do podstawa i warunek zdolności do wykonywania zawodu,że nie wspomnę o prowadzeniu domu . Jeżeli to świeże złamanie to jest duża szansa na rehabilitację o ile jest prawidłowo złożona, tylko wymaga dużo rehabilitacji, życzę dużo nadziei i wytrwałości w powrocie do dobrej kondycji:))

    Polubienie

   3. Ultra

    Molekułko,
    złamanie spowodowało atak zapalenia stawu, więc utrzymuje się sztywność prawej dłoni.
    Dziękuję za pamięć i troskę.

    Polubienie

 4. Pieknie napisane….Potrzebuję ciepla i dobra czlowieka jak tlenu. Duszę się na chwilę obecną…Trudno o dystans, gdy dociska wataha. Próbuję w kwiatach i ptakach ocalić wiarę w piękno i mądrość życia…Dziękuję za ten tekst ❤

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Słoneczna,
   sama się także odsunęłam, by nie przesiąknąć tym zapachem jadu i głupoty. Ponad bilion długu, tylko dzieci żal, bo spłacać muszą…
   Pozdrawiam

   Polubienie

 5. Jak ja bym chciała znowu wcześnie wstawać…. Jak mam to zrobić, jak? Nastawiam dwa budziki i w telefonie alarm na drzemce i, że tak powiem dupa.
  Tamaluga jeszcze lepsza, bo śpi do 10. A zasypia o 24. Ja nie wiem, jak ona do tego przedszkola będzie wstawać od września. Co tam ona, jak MY będziemy wstawać?! Nie widzę tego, oj nie widzę…

  Polubione przez 1 osoba

   1. Pana Musa chyba nikt nie lubi. Naraził się gościu wszystkim.
    Fakt, mogę i na 10, ale według programu przedszkolnego sporo ją ominie. Zwłaszcza śniadanie. 😀

    Polubienie

 6. Dziękuję za Twe słowa o szczęściu, radości i o tym co nas otacza. Czasem trzeba nieco zwolnić by dostrzec jak pięknie jest wokół nas! Nie czekajmy na weekend ani na emeryturę. Życiem trzeba się cieszyć tu i teraz, bo może nie będzie jutra?
  „People started this philosophy, ‚Thank God its Friday!’ If you are not enjoying what you are doing five days a week, then why are you doing it? It’s a very brief life.”

  Polubione przez 1 osoba

 7. Potrzebny jest człowiek !!! To pięknie powiedziane i prawdziwie ! Niestety niektórzy wciąż nie dostrzegają człowieka i są zamknięci na świat i ludzi, choć ciągle wydaje im się, że tak nie jest. Może się boją? Może wydaje im się, że tak jest dobrze, komfortowo?
  Cudnie jest wcześnie wstać, zaplanować dzień i usłyszeć budzące się życie !!! Ściskam :))

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s