Ach, co się w duszy blondynce gra

Blondes can be smart, so don’t tell jokes about stupid blondes.

Wchodzi mężczyzna do lokalu. Widzi same kobiety z jasnymi włosami, więc zaczyna swoim zwyczajem opowiadać: muszę wam przypomnieć dowcip o głupich blondynkach, na co słyszy:

– Zanim opowiesz swój seksowny zapewne żarcik, posłuchaj:

barmanka blondynka ma kij bejsbolowy pod ladą, bramkarz to pani blond z czarnym pasem karate, blondi kelnerka przy stoliku podnosi ciężary, a w kuchni gotuje była zapaśniczka, także blondynka. To jak?  Opowiadamy?

– Nie opowiadamy, właśnie zapomniałem o czym chciałem opowiedzieć. Jasne  czupryny są najbardziej interesujące, dlatego biel w przyrodzie występuje wszędzie, prawda?

Blondynka przychodzi do banku i prosi o pożyczkę w wysokości 5 tys. funtów. Ma wyjechać do Azji w sprawach służbowych. Jako zabezpieczenie zostawia swoje Ferrari za 200 tys. funtów. Bankowcy uśmiechali się, bo gdzież tu logika zostawiać tak eleganckie autko przy tak małej pożyczce. Po dwóch tygodniach wraca, spłaca dług i odsetki w kwocie 17,41 f. Pracownik mówi, że została sprawdzona dokładnie przez bank. Wiadomo, że jest milionerką, więc bankowcy, wszyscy jak jeden mąż codziennie głowili się, po co pożyczała tę śmieszną dla niej kwotę. Kobieta na to:

– Jestem bogata, bo umiem liczyć. Proszę powiedzieć, gdzie w centrum Londynu mogę zaparkować to drogie auto na dwa tygodnie za niecałe 18 funtów? Was interesuje wydawanie pieniędzy, więc bogaci nie będziecie. Mnie kręci zarabianie i pomnażanie.

O głupich blondynach dowcipów nie ma.  Nie wiadomo dlaczego nie ma, ale tego nawet synekdocha nie ogarnia, więc  z  żartów zajeżdżających brukwią szkoda się śmiać.

89 uwag do wpisu “Ach, co się w duszy blondynce gra

 1. makowka9

  Jestem tzw. sztuczną inteligencją tzn. szatynką ufarbowaną na blondi. Na dodatek z odrostami co oznacza, że „mózg jeszcze walczy!”.
  Pozdrawiam Wszystkich.
  Blodynka, która czasami bywa nawet trochę różowa.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Jeśli blondynka grzeszy inteligencją, to pozostaje jej uprawiać czarną magię…Włosy mają wpływ na postrzeganie. Tu już nie chodzi o blondynkę, a może też!? Na głupiej pale kręcą się fale! I tak żle i tak nie dobrze…Piękne to zdjęcie blondes, chociaż są fotogeniczne…

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Mokko,
   właśnie nie mogę pojąć, dlaczego blondynki są głupie, a blondyni to już nie. Człowiek głupi jest niezależnie od płci, choć taki jeden osioł udowadniał, że kobiety z natury są głupsze niż mężczyźni.
   Uściski

   Polubienie

  1. Ultra

   Kate,

   It is known that no one should be the object of jokes, but we have a whole series of jokes about stupid blondes, although I know blondes more, who can be accused of a little reason.
   Regards

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Kate
    you have noticed well, we should not generalize. Our proverb says not to throw everything in one pot. Everyone is different and reacts differently.
    Best wishes

    Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   AlEllu,
   obawiam się, że jak ktoś nie liczy, bo nie umie lub nieprzyzwyczajony, to jest nawet oszukiwany przy wydawaniu reszty w sklepie. Mam ten nawyk, stąd kilka osób uchroniłam przed stratą.
   Uściski

   Polubienie

  1. Gabriela Kotas

   Tu bym się Asiu nie zgodziła. Bogdan ostatnio na widok dawno niewidzianej znajomej, która zrobiła z siebie blond piękność ( w swoim mniemaniu chyba) o mało nie zwymiotował – autentycznie. Do wieczora nie mógł ochłonąć i wciąż powtarzał – jak można się tak oszpecić. A – facet – no nie? :))))

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Małgosiu,
    zastanawiam się, jak z tą logiką jest u mężczyzn, gdyż zwykle mówią rozsądnie, a robią odwrotnie, więc przeżywają szok za szokiem.
    Uściski

    Polubienie

   2. Małgośka

    Nie wiem, Ultro, co masz na myśli, ale facet, który dostaje torsji na widok (niepięknej) farbowanej blondynki jest co najmniej dziwny. Mam nadzieję, że jest przynajmniej łysy. 😀

    Polubione przez 2 ludzi

   3. Ultra

    Małgosiu,
    podobno każdy facet jest prosty jak konstrukcja cepa, tymczasem co rusz zaskakiwani jesteśmy rewelacjami typu: Zmieniam zdanie. I to bez ostrzeżenia.
    Uściski

    Polubienie

  1. Ultra

   Telemachu,
   znam te różne anegdoty, ale zauważ, że skądś wzięła się ta jej pierwsza wersja. Myślę, że chciwe banki nie pogardziły żadną kwotą, a i teraz każdy grosz ważny, zobacz reklamy.
   Uściski

   Polubienie

   1. tetryk56

    Badacze dowcipów stwierdzili, że te same schematy żartów powtarzane są przez tysiąclecia, ze zmienionymi jedynie szczegółami. Jako przykład podawali historyjkę o pewnej parze, znanej z tego, że zawsze kochali się w jednej, dość osobliwej pozycji. Zapytani o powód, wyjaśnili:
    – Przecież w innych pozycjach nie da się równocześnie oglądać telewizji!

    Otóż podobno znaleźli ten dowcip już na egipskich papirusach. Tylko w tamtej wersji chodziło o oglądanie egzekucji…

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Tetryku,
    Anegdoty często mają atrybuty wspólne z legendami, gdyż te narracje służą jako wyraz przekonań, przykładów z życia, obyczajów społecznych i zwykle opisują prawdopodobne wydarzenia. Tak rodzą się legendy powielane przez pokolenia. Zawsze aktualne, więc niech służą ludziom, niech uczą, niech uczłowieczają i zmuszają do łamania tych inteligentnych płatów czołowych.
    Uściski

    Polubienie

  1. Ultra

   Basiu,
   jeśli jedno z rodziców ma blond włosy, a drugie czarne, to można wyliczyć, że któreś z kolei dziecko może być rude. Pamiętam, jak te przykłady robiliśmy na matematyce. Dwie sympatyczne rude z sąsiedniego bloku są lubiane od dziecka za humor, życzliwość i uczynność. Nie stereotyp ważny, a osoba.
   Uściski

   Polubione przez 1 osoba

 3. Szanowna i droga Ultro,

  ale zauważ, że skądś wzięła się ta jej pierwsza wersja.

  ale przecież dowiedziono w zalinkowanym artykule, że pierwsza wersja wzięła się z wyobraźni tego, kto ją wymyślił. Jedna z klasyczniejszych Urban Legend to przecież jest.

  Tak już jest, że niektórzy zmyślają chętniej niż inni.
  Jeśli potrafią swoje kłamstwa i wymysły zapisać w miarę poprawnie – to zwykliśmy nazywać ich pisarzami.
  Niektórzy nawet za zmyślanie otrzymują pieniądze. Ale nie wszyscy mają takie szczęście. Na szczęście.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Kneź

   Czy nasza Gospodyni przypisuje sobie autorstwo tego dowcipu? Nie, po prostu go przytacza. Kto chce, sobie poszuka źródła. Czy komuś postało w głowie, że to Ona go wymyśliła? Nie. Jedynie wspaniały Telemach ma tu odmienne zdanie i musi rzecz cała wyjaśnić, żebyśmy my, maluczcy zrozumieli bezmiar swojej niewiedzy!
   Teraz już wiemy.

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Kneziu Okrutniku,
    anegdotkę znalazłam na jednym z postów anglojęzycznych Garfielda. Jeśli coś uznaję za ciekawe, dzielę się z innymi. Nie każdy przecież ma taką możliwość. Pytam o zgodę zawsze, niedawno pytałam Laleh Chini, czy mogę skorzystać z tekstu o pomocy, więc wkrótce taki post powstanie.
    Dopóki będę podwójnie i źle widząca, bywam i piszę rzadziej. Cóż, takie życie na okrętkę, a i tak cieszę się, że cokolwiek widzę.
    Uściski

    Polubienie

  2. Ultra

   Telemachu,
   cytuję podany przez Ciebie link: „While the exact origins of this humorous tale are unknown, a version of it was published in “Bentley: Lighter Moments With Our Heavy Metal,” a collection of short stories, illustrations, and poetry from Bentley owners in 2002” (dokładne pochodzenie tej humorystycznej opowieści nie jest znane, jej wersja została opublikowana w „Bentley: Lighter Moments With Our Heavy Metal”, zbiór opowiadań, ilustracji i poezji właścicieli Bentley w 2002 roku).
   Przyznaj, że anegdota była warta przytoczenia, zmusza do myślenia, a to wcale nie jest częstym zjawiskiem we współczesności, kiedy internet za nas prowadzi przez informacje.
   Uściski

   Polubienie

   1. Ultra
    Ależ przyznaję, przyznaję. Nic złego nie miałem na myśli, a jeśli powstało takie wrażenie to mimowolnie i bardzo przepraszam użytkownika o ksywie kneź.

    Trochę mnie jedynie zdziwiło w jaki sposób fikcyjny indyjski miliarder z Bentleyem przemienił się w blondynkę z Ferrari. Takie przemiany zawsze budzą zdumienie.
    Następnym razem będzie to prawdopodobnie chłop z województwa podkarpackiego z Lamborghini. A mnie to nie zdziwi. Podobno „prawdziwych” dowcipasów jest (w sensie archetypicznym) mniej niż 300. Cała reszta to kopie, pastisze, powtórzenia, wariacje na temat lub adaptacje do warunków lokalnych. Ze Szkotów robią się Zydzi, z Zydów Papuasi.
    Najcudowniejszy jest jednak kanon holendersko-belgijski. Jest to zestaw anegdot o ograniczonych umysłowo Belgach i chorobliwie skąpych Holendrach przy czym można się domyślić, które z nich są opowiadane przez Belgów, a które przez Holendrów. Te zbiory jednak się trochę na siebie nakładają i mają część wspólną. Są to anegdoty opowiadane przez Belgów o Holendrach i przez Holendrów o Belgach. Te same.
    Serdeczności
    t.

    Polubienie

   2. Ultra

    Telemachu,
    archetypy, toposy są w stanie ciągłego, wzajemnie zmiennego przenikania i łączenia się, co jest zrozumiałym zjawiskiem.
    We współczesnym świecie wykorzystywany do budowania wizerunku, np. typu wojownika Nike, czy własnej marki, np. Delicje szampańskie o czym informuje „Umysł lidera” autorstwa F.Fabritiusa, H. Hagemanna. Odwołania do znanych archetypów stosuje biznes i marketing (Itaka, Wyspy Szczęśliwe, skrzydła Red Bulla).
    Jeśli to Cię interesuje, żarcik pochodzi z postu Garfielda – (https://garfieldhug.wordpress.com/2019/12/page/9/).
    Uściski

    Polubienie

 4. Osobiście dowcipy o blondynkach słyszę od zawsze. Przyznaję, zdarzało mi się tez je opowiadać. Ale z drugiej znam mnóstwo blondynek i są to naprawdę świetne, piękne i ogarnięte życiowo dziewczyny, mądre i wrażliwe 🙂 Zatem dowcip to tylko dowcip, chociaż czasem zastanawiam się, skąd się takie stereotypy biorą? I ich długowieczność?

  Pozdrawiam Cię Ultro serdecznie! 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Piotrze,
   nie mam nic przeciw dowcipom o blondynkach, ale niechże panowie zauważą, że też są blondynami i tak jak zauważyłeś, nie każda blondynka jest dziewczyną o małym rozumku.
   Uściski

   Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Piotrze,
   fascynująca jest ta bezsensowna, nielogiczna cała wojna płci, przy czym jedno bez drugiego gorzej funkcjonuje, co potwierdzają badania naukowe, żonaci żyją dłużej.
   Uściski

   Polubienie

 5. Nie ma ani o blondynach, ani o brunetkach.
  A patent z parkowaniem dobry 🙂
  Kierowanie się stereotypami doprowadza do tego, że można się baaardzo zdziwić, a od zdziwienia robią się zmarszczki, więc nie polecam 😀

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Olitorio,
   właśnie czytałam zagadkę, ile blondynek potrzeba do wkręcenia żarówki (5), a dopiero słyszałam, ilu elektryków potrzeba do wkręcenia jednej żarówki i dlaczego trzech, oto jest pytanie.
   Uściski

   Polubione przez 1 osoba

 6. Stereotypy to coś, co bardzo trudno zmienić. Ale można na tym skorzystać.:))) Ja swego czasu przerabiałam różne kolory – nie miałam tylko czarnych, bo przy mojej karnacji wyglądałabym koszmarnie. Przeważnie miałam różne odcienie rudości, blond też miałam. Co sprawiało mi czasem sporo ubawu.:)))
  W czasach „rudych” trafił mi się nawet koncert mojego ulubionego zespołu w lokalu o nazwie „Rudy Goblin”.:)))
  W czasach „blond” wykorzystywałam to bezczelnie, ponieważ panowie w obawie, że coś zepsuję, odwalali robotę za mnie.:) A hitem było to, jak przyjechałam na stację benzynową samoobsługową, weszłam do budynku/sklepu, w którym się płaci i spytałam czy to… stacja samoobsługowa. Trzech panów ruszyło do pomocy.:))) Bo ja bardzo nie lubię tankować samochodu…:)))
  Pozdrawiam serdecznie:)

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Molekułko,
   możemy przecież pięknie się różnić, dlatego różnice nikogo nie powinny dziwić ani być powodem wytykania sobie wad. Ludzka głupota jest niezmierzona.
   Uściski

   Polubienie

  2. tetryk56

   Uwaga, suchar!
   Pan Bóg, zakończywszy transformację adamowego żebra, przyjrzał się krytycznie swojemu dziełu, po czym z uśmiechem zwrócił się do Adama:
   – Ty to mi się nawet udałeś! A ty… – tu obrócił się w stronę Ewy – no cóż… ty się przez całe życie będziesz musiała malować…

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Tetryku,
    doskonałe 🙂
    Pamiętajmy jednak, że coraz więcej panów chodzi do kosmetyczek i na różnego rodzaju zabiegi upiększające.
    Z tego wynika, że blondynka to nie kolor włosów, a cecha charakteru. Kiedy blondynka przefarbuje się na czarno, staje się mądra, ale kiedy brunetka zrobi sobie fryzurę blond, z automatu staje się głupią. Coś nie halo, niestety.
    Uściski

    Polubienie

   2. Ale co prawda to prawda Adam był pierwszy, więc prototyp i nie ma się o co obrażać , co wcale nie znaczy, że gorszy tylko inny. Pan Bóg stworzył Adama i Ewę a resztę tworzenia scedował właśnie na nich, rozmnażajcie się i czyńcie sobie ziemię podwładną. Ewa się maluje bo Bóg obdarzył ją twórczymi zdolnościami, przekazał jej to w genach, swój żeński aspekt, a Adam odziedziczył męski aspekt wieczny myśliwy :)):)):))

    Polubienie

 7. Dowcipów o meżczynach-blondynach jest jak mrówków… Przykłady:

  A woman phoned her blonde neighbour man and said: „Close your curtains the next time you and your wife are making love. The whole street was watching and laughing at you yesterday.”
  To which the blonde man replied: „Well the joke’s on all of you because I wasn’t even at home yesterday.”
  ————————————
  A blonde man is in the bathroom and his wife shouts: „Did you find the shampoo?”
  He answers, „Yes, but ‚m not sure what to do… it ‚s for dry hair, and I’ve just wet mine.”
  ————————————
  A blond man is in jail. Guard looks in his cell and sees him hanging by his feet. „Just WHAT are you doing?” he asks.
  „Hanging myself,” the blond replies.
  „It should be around your neck” says the guard.
  „I tried that,” he replies, „but then I couldn’t breathe.”

  Jeśli komuś zależy można przerobić na blondynki 🙂

  Polubienie

   1. Wziął się ze Skaldów, którzy śpiewają o „czujnych wajchowych”. Pomyślałem że trzeba trochę zmienić, z wieku i urzędu ten zaszczyt należy… Ojej, znowu kogoś cytuję..
    Serdecznosci

    Polubienie

   2. Ultra

    Starszy Wajchowy,
    z wieku i urzędu przynależny? Tak kiedyś bywało, a teraz wiek może być przeszkodą w zdobyciu pracy, o zaszczytach nawet nie wspominam.
    Ciepło pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s