Tako widzę… iż ludzie nie chcą znać prawdy

Post about fake news uploaded to the web by Internet users.

Po wpisie o dwóch  Słońcach jeden z komentatorów napisał, że on widział dwa słońca i nic tego nie zmieni. Tyle zrozumiał, a właściwie nic nie zrozumiał. Ludzie we wszystko uwierzą, nie sprawdzają, co jest prawdą, a co fałszem. Smutne.

Powtarzanie bezmyślności

Podobno wynaleziono lek na koronawirusa, już jest dostępny w Azji. Oczywiście, lek od dawna jest dostępny, leczy się nim malarię (chodzi o tkankowy aktywator), lekarze go stosują i nic nie wskazuje na to, że wyleczy covid-19. Wiadomo na pewno, że ani szczepionki, ani leku na koronawirusa nie ma, ale cóż to szkodzi ludziom mieszać w głowach i co jakiś czas podawać rewelacje, że szczepionka na koronawirusa jest śmiercionośna albo że wynaleziono lek, który zabija covid-19. Wierzą nawet w kota wyhodowanego w butelce…

Niesprawdzanie i niemyślenie

jest powszechne wśród tych, co przesiadują w sieci. Klik, podają dalej, a my wierzymy. Oglądam taki filmik, streszczam:

Ktoś na YouTubie wysypuje na stół piasek, mówi, że to są wirusy, przy czym jedno ziarnko maluje na czerwono. Wrzuca i każe szukać. Udowodnił tym ziarenkiem, że korona to ściema, chodzi o biznes. Youtuber pokazuje swoją twarz, a nawet mimochodem rzuca swoje nazwisko. O co chodzi? Niech się nie szczepi, kiedy wierzy, że w szczepionce sama rtęć, niech myśli, że najlepszy dla chorego na koronawirusa jest tlen, a nie duszący go respirator, nikt mu nie zabrania, ale niech nie powiela bzdur z innych fejków. Krąży „toto” po sieci, gość uważa, że ma reklamę, ale pewnie jeszcze nie wie, że sławy na powielaniu głupstw nie zdobędzie. Dramat, bo gdy widzę trzeci raz tego udostępnionego przez następnych, to myślę, że tym piaskiem najlepiej po oczach, by ludzie przejrzeli na oczy i zaczęli myśleć.

Jeszce trochę, a normalność będzie uważana za patologię

Wierzymy w fejkowe reklamy: schudła 30 kg w tydzień, 5 języków na raz, cud u Kożuchowskiej, „w dwa miesiące uzyskała figurę modelki”, oczywiście bez ćwiczeń i głodówki , bo „chudniesz leżąc na tapczanie”, ale… musisz kupić Sliminator za 297 zł. I kupują. Nie zapala się lampka? Powielamy, zezwalamy na głupotę. Widać prawda nikomu nie jest potrzebna. A przecież są jeszcze zmanipulowane dane, fałszywe strony. Wierzymy w te fejkowe informacje, fałszywki, strony… Karmią nas informacjami typu: korzyści ze związków chemicznych w jedzeniu. Mój wnuk o tym przeczytał i mi zacytował.

 INTERNET nie powinien być śmietniskiem, na który można wrzucić każdą bzdurę. Może przecież wprowadzić oznaczenia, czy informacja była zweryfikowana, media powinny usuwać fałszywe konta, z których rozsyłane są fejki, a przy paramedycznych wiadomościach pisać ostrzeżenia. W szkole o tym należy uczyć, by uczeń nie dał się oszukać. I umiał sprawdzać wiarygodność na wielu stronach, choćby w Wikipedii, w Googlach... Odporność potrzebna przede wszystkim na wszelkiej maści propagatorów pseudo - nauki, czy szarlatanów. 

Nie zawalaj się newsami, które tonami kursują w sieci

W 2000 roku świat obiegła informacja, że można mieć coś oryginalnego w salonie i zadziwić znajomych. Niech pękną z zazdrości. W tym celu należy kupić kota i kwadratowy słoik:

Należy włożyć malutkiego kotka do kwadratowego, szklanego naczynia. Kończyny kota posmarować klejem i przykleić do ścianek, by się nie ruszał. Naczynie musi mieć dwa otwory z przodu do karmienia, a z tyłu na odchody. Pokarm powinien zawierać dodatki  zwiotczające kości, dzięki temu kot w miarę wzrostu przybierze kwadratowy kształt! To był hit. Łańcuszek e-mailowy „podaj dalej” okrążył wiele razy glob, bo nikt nie włączył myślenia.

Mnożyły się protesty: biedne kotki, szkoda zwierzątek, jak można męczyć… Także w Polsce. W 2003 roku Nowiny 24 protestują, zbierają podpisy: „Ja też się pod tym podpisałem i teraz apeluję do wszystkich ludzi, aby sprzeciwić się temu barbarzyństwu”:

https://nowiny24.pl/kot-w-butelce/ar/5910263

Taka była reakcja osób, które w to uwierzyły, że koty mogą zdrowo urosnąć jako ozdoba w słoiku na oknie i przybrać kształt naczynia ukształtowanego na wzór bonzai. Koty hodowane w rozmaitych butelkach, a nawet w wazonach wywołały burzę także wśród miłośników zwierząt. Zgłaszano ten fakt organom ochrony praw zwierząt, słano rozmaite petycje, trwały dyskusje, komentarze, pisano listy przeciwko okrucieństwu trzymania zwierząt jako ozdoby bonsai.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bonsai_Kitten

Najbardziej przerażające było to, że próbowano więzić w słoikach małe kotki. Bo my mamy do mediów bezgraniczne zaufanie, chociaż one oszukują na okrągło niemal codziennie. Ponieważ brak reakcji, dlatego rozrastają się te fejki.

M. Górecki zastanawia się, czy my chcemy prawdy, skoro żyjemy w sztucznym świecie niebieskiej pigułki na wszystko, lubimy science fiction opowiastki, żyjemy w świecie substytutu, namiastki, ersatzu. Jemy a’la pasztet z dzika, jemy sardynki a’la sardele, czy kiełbasę a’la wędzoną, czyli w rzeczywistości farbowaną. A. Rojek śpiewa i mówi o tym, że „żyjemy w świecie, który nie jest normalny.”

Może chcemy wierzyć w banialuki? Może pożądamy rzeczy niemożliwych?

Jeśli chcesz wiedzieć, co jest prawdą, zajrzyj na stronę https://sprawdzam.afp.com/

„Chcą zniszczyć katolików” krzyczy ulotka. Na kościołach, dzwonnicach wieszane są szatańskie nadajniki 5G! Mnożyły się spekulacje, tworzyły komitety, a nie sprawdzono, że żaden z kościołów w Łodzi czy Kutnie nie posiada takiego nadajnika, natomiast protestujący w przyszłości zapewne z 5G będą korzystać. Ironia losu. Z kolei T. Guz twierdzi, że kapłan nie może się zarazić, skoro ma „konsekrowane dłonie”.

Warto zapoznać się z najnowszymi fake newsami 2020. Dlaczego warto? Przecież to dopiero początek korona…

https://www.cyberdefence24.pl/krotki-przewodnik-po-aktualnych-fake-newsach-o-koronawirusie

103 uwagi do wpisu “Tako widzę… iż ludzie nie chcą znać prawdy

 1. makowka9

  Staram się być krytyczna, nie ulegać temu co pisze lub mówi byle kto.
  A reklamy nigdy na mnie nie działały.
  Przeraża jak bardzo ogółem ludzi można manipulować. Jeśli dotyczy to wyboru proszku do prania to cóż…nic takiego. Gdy dotyczy sposobu leczenia albo decyzji przy urnie wyborczej to już gorzej, niestety.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Makówko,
   trafiłaś w sedno. Tak manipuluje się ludźmi, bo wierzymy bezgranicznie w to, co piszą w internecie, a ten ma swoich płatnych trolli, którzy mogą wiele namieszać.
   Radości i słońca

   Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Starszy Wajchowy,
   uczenie rozumu nie jest proste, ale media społecznościowe powinny prowadzić weryfikację, przekreślać, jak na tych ilustracjach i pisać „fałsz”, jeśli chcą być wiarygodne.
   Radości i słońca

   Polubienie

   1. tetryk56

    Ultro, cofnijmy tę wypowiedź o 50 lub 100 lat, zabrzmi ono prościej:
    wydawcy nie powinni wydawać bzdur, tylko sprawdzać rzetelność podawanych informacji, lub wyraźnie oznaczać je czytelną klasyfikacją
    Oczywistość? Ktoś jednak z jakichś powodów wydał niesławne „Protokoły…” jako najprawdziwszą prawdę.
    Nawet w publikacjach naukowych nie zawsze udaje się wychwycić ewidentne bzdury czy oszustwa, mimo starannie opracowanych i dobrze przecież ugruntowanych procedur…

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Tetryku,
    te „Protokoły” możesz kupić na Allegro już od 6,99 zł. One krążą w internecie i sieją nienawiść, bo siła słowa pisanego jest ogromna.
    Wiadomo, że naukowcy również brednie piszą, a wydawcy wydają, chociaż książki są recenzowane. Dostali zezwolenie, niestety.
    Radości i słońca

    Polubione przez 1 osoba

 2. Cała prawda o prawdzie, czyli
  „Zezem” Jan Tadeusz Stanisławski

  Jeśli chcesz prawdę zaskoczyć
  Spójrz prawdzie raz prosto w oczy
  Z lewa jej spójrz, z prawa jej spójrz
  Co trzeba ujrzeć, to ujrz!

  Prawda wyłazi ci bokiem?
  Uderz ją swym prostym okiem!
  Lewym ją łup, prawym ją łup
  Aż oko stanie ci w słup!

  Wiesz teraz, widzu kochany
  Co to jest zez sterowany
  A jeśli chcesz, dowiesz się też
  Skąd wziął się ten chytry, ten chytry zez

  Morał zeń płynie głęboki
  Że prawda chadza na boki
  Na lewo raz, na prawo raz
  A jak już prosto, to w las!

  Polubione przez 3 ludzi

 3. Już na początku pandemii, gdy dopiero zaczynało się we Włoszech, internety obiegło zdjęcie ogromnej ilości trumien jako ilustracji strasznej sytuacji w tym kraju. Faktycznie zdjęcie pochodziło z dawnej katastrofy łodzi z imigrantami, w której zginęło bodaj około 300 osób. Ludzie przerażeni, a media radośnie podawały dalej. Podobnie było w serwisach informacyjnych. Gdy jeszcze w kwietniu widziałam w aktualne wiadomości z wmontowanymi fragmentami wideo, które widziałam już przed połową marca przy pierwszych zachorowaniach, to zwątpiłam. Wideo do wszechstronnych zastosowań z odpowiednimi obrazami nadającymi dramatyzmu przekazowi. Zastanawiam się zatem czy aby te fragmenty nie pochodziły z jakichś innych czasów z jakiegoś szpitala zakaźnego po prostu. Serio serio – warto umieć myśleć samodzielnie i poddawać w wątpliwość wszystko co do nas dociera. Państwo i władza tego nie lubi 😉

  Polubione przez 4 ludzi

  1. Ultra

   Antares,
   masz rację, nikt nas nie zwolnił z myślenia. Nie zazdroszczę B. Gatesowi. Oskarżony o całe zło na ziemi. Nawet jego szczepionka, której jeszcze nie ma, już zabija ludzi.
   Radości i słońca

   Polubienie

 4. Piotr Opolski

  Niestety w wielu sprawach nie można wierzyć nawet rodzinie. Ponoć lizanie tłuczka przy ucieraniu ciasta powoduje, iż owa panna będzie miała łysego męża. Nie sprawdza się to regularnię ale u mojej żony się sprawdziło. Oto inny chybiony przykład rodzinny mojej Babci, że na porost włosów najlepsze do smarowania to gęsie gówno.
  Osobiście nie wierzę w te wszystkie bzdury i zabobony bo przeciez wystarczy splunąć przez lewe ramię i wszystko będzie w porząsiu !.
  Pozdrawiam

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Piotrze,
   moja mama też mówiła, by ludzi wysłuchać, a swoje myśleć. Co komu szkodzi splunięcie, ale jak przez prawe ramię, to też dobrze?
   Radości i słońca

   Polubienie

  2. Mojej żonie też się sprawdza, a więc chyba dam wiarę.
   Mawiali jeszcze, że kocie g…o rozsmarowanie pod nosem przyspiesza porost wąsów. Tego nie sprawdziłem,
   Choć wąsy zapuściłem

   Polubienie

 5. Ewa2

  Coraz częściej myślenie boli, lepiej łyknąć przygotowaną papkę.
  W szkole nie ma kształtowania samodzielnego myślenia, przydało by się, choćby kilka lekcji ekonomii, nie wierzył by lud, że rząd pieniądze ma, tylko się zastanowił skąd?

  Polubione przez 3 ludzi

  1. Ultra

   Ewuniu,
   Ciebie myślenie nie boli, a raczej świadomość, że te ograniczenia wiekowe są bliżej niż dalej
   O szkole nie piszę, bo rodzicom nie zależy. A komu zależy, by dziecko nie kuło bezmyślnie, posyła do dobrej szkoły prywatnej.
   Radości i słońca

   Polubienie

  2. Parę zasad ekonomii znajdziemy w przysłowiach. Choćby takie: Pamiętaj rozchodzie, żyj z przychodem w zgodzie. Albo Ucieka nędza przed tym co oszczędza, a kto trwoni wkrótce ją dogoni. Jest więcej takich, a szkoła ma duże zapóźnienia skoro nie nauczyła tego dziadków, ani rodziców dzisiejszych uczniów

   Polubienie

   1. Ultra

    Tatulu,
    zgadza się, szkoła w tyle, bo kolejne ministerstwa reformują ją pod swoje partie. Inna rzecz, że rodzicom jest obojętne, w jakiej szkole i czego ich dzieci się uczą.
    Radości i słońca

    Polubienie

 6. świechna

  A są ludzie, którzy pokiwają głową patrząc na te koty i rzekną „coś w tym jest” 😀
  Podawanie linku do strony, gdzie można sprawdzić fake newsy to świetna sprawa, kłopot polega na tym, że osoby, które notorycznie przekazują na swoich profilach społecznościowych bujdy na resorach, raczej tam nie zajrzą.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Świechno,
   niektóre faki są groźne, np. „koronawirus to kara boska za homoseksualizm”, szczepionka na grypę zwiększa ryzyko zachorowania na covid-19, noszenie maseczek nic nie daje, na wirusa zaleca się zwiększone dawki wit. C, jedzenie lukrecji, płukanie gardła octem, zwierzęta domowe należy uśpić, aby się nie zakazić… O teoriach spiskowych nie wspominam, bo i tak ludzie wiedzą, że Chiny lub Ameryka (dowolne wykreślamy) winne są wyprodukowania i wypuszczenia wiruska.
   Radości i słońca

   Polubione przez 1 osoba

   1. świechna

    Szkoła dała ludziom umiejętność pisania i czytania, nie kładzie niestety nacisku na myślenie, poza tym lęk zawsze kroczy pierwszy.

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Świechno,
    skoro ludzie umieją czytać, to niech czytają i myślą samodzielnie, a nie przyjmują jak leci, tylko dlatego, że przeczytali w internecie lub usłyszeli w telewizji. Takie jest moje zdanie, bo widzę coraz więcej bredni w sieci i ten brak reakcji mnie niepokoi.
    Radości i słońca

    Polubione przez 1 osoba

 7. Szukać i sprawdzać – ja o tym od dawna piszę i wyobraź sobie, że osoby której najmocniej jarają się wszystkimi newsami, przybiły mi piątkę no i oczywiście dalej udostępniają ludziom bzdury. Tacy ludzie nie są świadomi, że dają się nabijać w butelkę jak te koty.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Aniu,
   wiadomo, że co jakiś czas mutuje się nowy wirus, na którego trzeba znaleźć lekarstwo oraz szczepionkę. Za ok. dziesięć lat historia znów powtórzy się, staniemy bezradni wobec nowej pandemii. Tak było z naszą poczciwą grypą. Po co ludzie wymyślają teorie spiskowe, że celowo wypuszczają, jak niegdyś w Polsce stonkę…
   Serdeczności i słonka

   Polubienie

 8. Klik dobry:)
  Największy problem w tym, że to, co napisałaś – Ultro – raczej nie trafi do tych, do których przede wszystkim trafić powinno. Mądrość i prawda nie przebije się w zalewie głupot.
  Dodatkowo mózgi ludziom pokurczyły się, bo za mało okazji mają do myślenia. Nauka odbywa się na zasadzie „kopiuj – wklej” i stawianiu krzyżyków przy właściwych odpowiedziach. Wybraźnia też przestaje funkcjonować. Nie pozostaje chyba nic innego 😉 , jak zalecać witaminę B, reklamowaną jako zmniejszającą kurczenie się mózgu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 2 ludzi

 9. Mózgi się nie tyle zmniejszają ale raczej wygładzają. Może to wpływ kremów przeciwzmarszczkowych tak szeroko reklamowanych?
  Za koty w słoikach naprawdę warto by kogoś wsadzić do prawdziwego więzienia. Ktoś już przecież zamknął dziecko w pralce… A może to też nieprawda?

  Polubione przez 3 ludzi

  1. Ultra

   Bet ,
   uważaj, jeden kot już zarażony wirusem, więc swego uśpij, póki Ciebie nie zarazi albo inne zwierzęta. A najlepiej potrzymać takiego w słoiku…
   Radości i słońca

   Polubione przez 1 osoba

 10. Bo to jest tak: im ludzkość jest mądrzejsza, tym ludzie są głupsi. To jest chyba wprost proporcjonalne.
  Z resztą już sam Abraham Lincoln mówił, żeby nie wierzyć we wszystko, co się zobaczy w internecie. I ja się z nim absolutnie zgadzam.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   W ostateczności,
   cóż, głupota nie boli; „podaj dalej” to jeden klik bez wysiłku. Tak rozsyła się brednie. Przy okazji można się pokazać, kiedy rozsypuje się piasek i mówi: to są wirusy. Nie będę się szczepił, bo tam rtęć. Nie wie, ale mówi.
   Radości i słońca

   Polubione przez 1 osoba

 11. Do powyższych rozważań dodaj to, że ta okapująca prymitywizmem i niezmierzoną głupotą mierzwa ludzka ma w demokracji prawo głosu i uzyskasz prawdziwie przerażający wynik. Ci, których nie należy pytać o nic, bo i tak nie zrozumieją pytania, mają wpływ na państwo, w którym bezmyślnie kopulują, żerują, chleją, upodobniają do siebie swoją równie głupią progeniturę i czasem nawet coś tam manualnie robią, o ile szef patrzy na ręce. Jak się o tym pomyśli, to zima niestraszna, bo od razu robi się gorąco.
  Pozdrawiam

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Szanowny Vulpianie,
   coś w tym jest, ludzie nie mądrzeją, a przecież mają dostęp do wiedzy wszelakiej, na skinienie. Wystarczy sprawdzić.
   I telefon zawsze przy sobie nosimy, ale trzeba chcieć zajrzeć. Właśnie…, komu się chce. O książkach nawet nie wspominam, bo tam tylko mole zaglądają.
   Internetowe brednie, skoro każdy może pisać, powinny być opatrzone znakiem „fałsz”, by nie szkodziły i nie były łańcuszkami dalej przekazywane.
   Radości i słońca życzę

   Polubione przez 1 osoba

   1. Jestem przeciw kastracji i topieniu. Kot, pies ma prawo być płodnym. Chciała byś aby ktoś decydował o tym za ciebie? Buntujemy się o obrzezaniu kobiet w krajach Afryki ale kastracja zwierząt nam nie przeszkadza. To przykre

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Łukaszu,
    dzietność musi mieć ograniczenia bez względu, czy dotyczy człowieka, czy zwierząt. Poczytaj o przeludnionej Afryce, Azji, chyba że lubisz biedę z nędzą…
    Jak sobie przypominam niegdyś hordy psów biegających po osiedlu, ciarki przechodzą. Komarów, much też nie tępisz?
    Radości i słońca

    Polubienie

   3. Nie wiem do czego zmierzasz ale skoro tak twierdzisz to wszystko ma swoje usprawiedliwienie wojny tak, zarazy tak, eutanazja tak, aborcja tak itd. Pewnie masz racje ale wracając do tematu (tu) akurat kotów. Bierzemy kota aby sobie wypełnić dom zwierzątkiem a żeby nie był problemowy to go kastrujemy bo mamy taką zachciankę. Kot na wsi żył naturalnie kilka lat, a teraz więzimy go w domu i żyje po 20 lat nie spełniając swojej roli. Dziwne podejście ale jak zwykle szanuję ludzką głupotę.

    Polubienie

   4. Ultra

    Łukaszu,
    szłam przez taką wieś, psy miały dziurawe budy, krótkie łańcuchy, a nocą były spuszczane, więc przejść bez kija się nie dało. A jak był stary, to wywoziło się do lasu. Małe topiono. O takie obrazki Ci chodzi?
    Radości i słońca

    Polubienie

   5. A o takie obrazki Ci chodzi żeby człowiek uczlowieczał psa? Jak by mogło to by dzikie zwierzęta pozamykał i chronił swojego kawałka ziemi bo mu się wszystko należy. Do kompromisu nie dojdziemy bo to nie rozwiązalne aby wszystkim dogodzić.

    Polubione przez 1 osoba

   6. Ultra

    Łukaszu,
    nasze pobożne życzenia niewiele pomogą, każdy z nas ma przecież inny stosunek do kota… Znam staruszkę, która je bogulichnie, ale kot musi mieć świeżą cielęcinkę, wątróbkę, ryby… Syn staje na głowie, by sobie coś pysznego sprawiła, ona wie swoje…
    Radości i słońca

    Polubienie

 12. Mnie przeraża nie to, ze ludzie wymyślaja te bzdury, tylko że wierzą w nie ludzie inteligentni, na poziomie, jak np. pani z tytułem profesorskim, była dziekan znanej uczelni, z dorobkiem naukowym, osoba ‚bywała’, która zwiedziła pół świata, wydawac by sie mogło – światła. No i nie, okazuje sie, że koronawirus to skutek 5G, a tak naprawde to dzieło szatana (bo pani jest przy okazji wierząca) i ręce opadają.
  Gdybym nie znała, nie uwierzyłabym.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Jerzy,
   wszystkie religie głoszą, by nie zabijać, a nie ma dnia bez wojny i zabijania… To nie wiara winna, a głupi człowiek, który zdolny jest do zbrodniczych czynów.
   Radości i słońca

   Polubienie

 13. fake, czy nie fake, ale widok kota w słoiku /nawet na niby/ rozwala moją siłę spokoju… nie po to wczoraj wróciłem z Krakowa, żeby to oglądać :/
  nawet jeśli to trick, fotomontaż, to powinno być karalne, bo pewnie znalazło się całe mnóstwo idiotów pakujących koty do słoików… co prawda ja lubię czarny humor, ale ten gatunek wyjątkowo mi nie pasuje…
  p.jzns 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Piotrze,
   widzisz, co człowiek potrafi wymyślić, jaką musi mieć chorą wyobraźnię, by coś takiego posłać w świat. A teraz chciałam grzecznie zapytać, dlaczego nie wolno mi komentować u Ciebie?
   Radości i słońca

   Polubienie

  1. Ultra

   Skowronku,
   wystarczy fasolkę do nosa wsadzić głęboko. W każdą dziurkę. Nos urośnie jak balon, a dziurkami wyrosną pędy. Może fasola zakwitnie, wyda plony, przynajmniej będzie pożytek z nosa.
   Radości i słońca

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Piotr,
    Ja używam Ultra od dawna, zanim go proszki do prania nie zbanalizowały. To parafraza biblijna, znaczy: dotąd, dalej nie przejdziesz.
    Serdecznie pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

 14. Jestem bardzo dociekliwa. Do tego mam nauczycielską duszę. Kiedy wytropię bzdurę staram się oświecić osobę, która ją przekazała. Zdarzyło się, że prostowałam bzdury zamieszczone przez jedną z cenionych przeze mnie blogerek. Chyba się obraziła.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Ewo,
   myślę, że tacy dociekliwi ludzie jak Ty są potrzebni.
   Zamiast podziękować i przeprosić, blogerka się gniewa? Czyli z gatunku tych, co zawsze mają rację, nawet jak się mylą?
   Radości i słońca

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s