Ta korona wirusa nadal przyświeca

Conspiracy theories in the age of a pandemic.

Dżumy, cholery, hiszpanki i inne zarazy

od zarania dziejów nękały ludzkość. Najlepszym sposobem uchronienia przed chorobą, była izolacja. I nic w tej materii nie zmieniło się, takie obostrzenia i dziś na pierwszym miejscu. Po przejściu zarazy następowała ekspansja nadmiernej religijności, a także wzrost mistycyzmu. A u nas już przed pandemią widoczna była tendencja pokazowej religijności z przyklękaniem przed kim popadnie z partyjnymi przykazaniami; co będzie po pandemii, strach myśleć.

A jak to było w królewskim mieście, opowiem

Najpierw w Krakowie zakaził się Lajkonik. Nic dziwnego, tak kończy się bezkarne hasanie, w dodatku bez maski. Dał przykład innym, dlatego krakowianie nieczęsto zakładali maski, nie myli dokładnie rąk, a ochlapywali jedynie powierzchownie, stąd prowadzenie w tabelach i rankingach. Nawet memy były zdziwione, że taki Polak zamiast raczyć się spirytusem, polewał nim ręce. Ktoś musiał być temu winny, gdy zakażenia zamiast maleć, wzrastały, więc oskarżono ośrodek w Wuhan. Potem uknuto teorię, że pandemii winien Bill Gates, skoro domagał się ograniczenia dzietności krajów Trzeciego Świata, gdzie jedenaścioro dzieci to powszechność, dlatego przestrzegał przed przeludnieniem, gdy Afryka ruszyła do Europy w poszukiwaniu dobrego bytu. Albo może to zmowa pazernych firm farmaceutycznych, bo na nieszczęściu zarabia się najwięcej?

Teorie spiskowe miały się dobrze

Uważni przyglądali się bacznie Lajkonikowi. Dostrzegli, że genotyp mu się zmienia, dlatego bardziej przypomina panią Lajkonik o dziewczęcych rysach twarzy. Kiedy przyozdobił się błyskawicą, dopiero zaczęło się dziać. Pod pomnik Adasia przybywali antyszczepionkowcy z dalszymi rewelacjami jakoby SARS COV- 2 był bronią biologiczną mającą pozbycie się coraz dłużej wiekowych, od których glob już posiwiał, a seniorowie nie dość, że długo żyją, to jeszcze mają chęć na więcej.

W końcu stało się jasne, że jednak wirus przeskoczył na człowieka podczas konsumpcji zupy z nietoperza.

– Ale u nas takich zup się nie jada – oponował Lajkonik.

– Nie szkodzi, są inne zwierzęta. Takie koty na przykład, one też wiele potrafią, ho, ho! I tak, drogi Lajkoniku, zapewne miną lata zanim gacka, pieseła i koteła uwolnimy od zarazy, chociaż pies może warknąć, a kot ofuknąć.

Życie w zadżumieniu

wreszcie gruchnęła wieść, a internet potwierdził, że COVID został rozprzestrzeniony przez maszty telefonii komórkowej piątej generacji, o czym wcześniej z ambon grzmieli ci, co mają układy w samych niebiesiech.

Lajkoniku,

a może wystarczy przypomnieć sobie szkolną lekturę A. Camusa, w której czytamy, że każdy z nas nosi w sobie jakiś zarazek. Mało tego, bakcyl nie zginie nigdy, dlatego „trzeba czuwać nad sobą nieustannie, żeby w chwili roztargnienia nie tchnąć dżumy w twarz drugiego człowieka”. I żeby go nie zakazić.

Wystarczy tylko pomyśleć.

53 uwagi do wpisu “Ta korona wirusa nadal przyświeca

 1. Iwona Zmyslona

  U nas za myślenie się nie płaci, ale za budowanie muzeów pod właściwym patronatem i przez określonych ściśle ludzi. Że też na takich kary nie ma, chciałoby się krzyknąć „Boże widzisz i nie grzmisz”. W naszym kraju nie korona wirus jest najgroźniejszą zarazą.

  Polubione przez 3 ludzi

  1. 🙂
   Ja jak ja…
   I nie myśl, że chorych jest mniej, bo media donoszą. Tymczasem znajoma służba zdrowia twierdzi, że nie badamy i nie notujemy. A bez masek chodzimy, bo te pod brodą się nie liczą.
   Serdeczności

   Polubienie

   1. 🙂
    Wytężam te szare komórki, chociaż coraz mniej mi się zgadza, to przynajmniej próbuję. Posiadaczem mózgu trzeba przypominać, że po coś on tam jest.
    Serdeczności

    Polubienie

 2. Piotr Opolski

  Może i maszty telefonii komórkowej mają coś na rzeczy a /Bill od chipów – wiecie/ stwierdził, że popełniono błąd. Wszczepione /wiecie co/ było wadliwe i dlatego za radą Georga S /wiecie tego pochodzącego z Węgier /dodali dodatkowe tzw. szczepienie aby zadziałać updatem do WINDOWSA10. Oczywiście swój wkład ma nasz rodak Donald T., który chce wykosić wsie partie i zostać szefem tej jednej jedynej i uzgodnić zakres z Panem Bogiem za posrednictwem Ojca Rydzyka. My naród wybrany……….. kurtyna.
  Pozdrawiam – Niech żyją Płaskoziemcy.

  Polubione przez 1 osoba

   1. knezdreptak

    Bo to jest narodowe dobro i emanacja ducha świętego, celowo pisze z małymi literami. 😀 W każdym razie jakimś duchem nawiedzony, ten czarny też anioł pański. 😛

    Polubione przez 1 osoba

 3. Małgośka

  …bo trzeba się zaszczepić na wszystko, żeby niczego nie było!
  Przegapiliśmy TAKĄ szansę! Nie byłoby wirusa, bandyctwa, złodziejstwa… nie byłoby niczego…
  Źle wybraliśmy, to teraz mamy… A Tusk, cykliści i wegetarianie też swoje wiedzą! Ot co!

  Polubione przez 1 osoba

  1. 🙂
   W tym sedno: źle wybieramy.
   W dawnym Krakowie przed zarazą umieli się bronić, brali ślub na cmentarzu. Może wrócić do tego zwyczaju, a nie tylko po ślubie kwiaty na grób zanosić?
   Serdeczności

   Polubienie

   1. 🙂
    Dziś przeczytałam (w Google), że jeden z księży uważa, że w szczepionkach mogą być szczątki aborcyjnych dzieci.
    Ma prawo sądzić sobie co chce, ale dlaczego innym wmawia i w dodatku nie ponosi za to odpowiedzialności, a Google upowszechnia?
    Serdeczności

    Polubienie

 4. Klik dobry:)
  Moje badania naukowe wykazały, że zarazy są roznoszone przez telewizję. Na tydzień odłączyłam telewizor od sieci elektrycznej oraz światłowodowej i wirus – nie tylko ten koronowany – natychmiast znikł. 😉 🙂
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 1 osoba

  1. 🙂
   też odłączam, telewizor włączony jedynie na wiadomości, ponieważ mąż ten program ogląda.
   Młodzi nie chcą mieć telewizorni i słusznie, nie będą ogłupiani.
   Serdeczności

   Polubienie

  1. 🙂
   raczej odporność. Zauważ, że sklepowe w spożywczych, panie przy kasach cały czas pracują i żadnego wsparcia nie mają. Jedna maska na dzień, a czasem na dłużej, prana na okrągło, z kolei panie w piekarni miały cały czas mokre, a pracować trzeba na każdą kromkę.
   Serdeczności

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s