Odpowiem ćwierćsłowem

Great people also have weaknesses.

Ponadprzeciętna inteligencja również ma swoje słabe strony. Ostre igiełki widać w tych wypowiedziach.

Mark Twain przyszedł ze szkoły zadowolony i powiedział ojcu, że był jedynym w klasie, który znał odpowiedź na pytanie nauczyciela, kto nie odrobił zadania domowego.

Maurycy Utrillo lubił wino. Gdy zachorował, lekarz stwierdził puchliznę wodną. Utrillo nie uwierzył, jaką wodną, przecież w swoim życiu wody nigdy nie pijał.

Satyryk G. Courteline zainstalował telefon, a numery rozdał znajomym. Ci do niego z pretensjami, że nie podnosi słuchawki, on: – Telefon zainstalowałem dla swojej wygody, a nie dla ułatwienia życia swoim znajomym.

A. Dumas – syn na pytanie, co sądzi o kobietach, wyznał: – Według Biblii kobieta to ostatnia osoba, którą Bóg stworzył. Był wieczór, sobota, wyraźnie widać zmęczenie Stwórcy, dlatego o kobiecie nic dobrego powiedzieć nie można. Nie udała się Bogu ta płeć.

Francoise Sagan twierdziła, że mężczyźni są przewrażliwieni na swoim punkcie. Dlaczego? Wystarczy, żeby któregoś zdradzić, a już się obraża, taki delikatny…

Aktorka Gabor Zsa Zsa z kolei nie przyjęła zaproszenia na przyjęcie nudystów, ponieważ nie miałaby przyjemności na przyjęciu, gdzie wszystkie panie mają takie same kreacje.

E. Philips poprosił Boga o rower, nie pomogło, nadal roweru nie miał. W końcu go ukradł i poprosił o przebaczenie. Zadziałało.

W garniturze I. Kanta zauważono dziurę. – Tak wygląda mądrość? – zapytał ironicznie jeden z elegantów. – Ależ skąd, nie każdy widzi dziurę. Do mojej dziury zagląda jedynie głupota – spokojnie odpowiedział Kant.

Poprzednie epoki pozostawiły zapisany pergamin, wyroby z kamienia, zabytki, dzieła sztuki, muzykę, uczonych, a dziś wszystko w chmurze i szukaj wiatru na tym polu. Na obiad dziś proponują erzac, flaki z warzyw i boczniaka a la dzik. Smacznego, ale finezji w tych daniach nie widać.

92 uwagi do wpisu “Odpowiem ćwierćsłowem

   1. Tatulu,
    jabłonie z sadów wypędzili projektanci, podobno śmieciły spadającymi liśćmi. A komu w dzisiejszych czasach chce się wziąć grabie do ręki?
    Zdrowia życzę

    Polubione przez 1 osoba

   1. Tak… teraz to nawet panowie i władcy potrafią prezydenta odciąć, a przynajmniej wirtualnie… chodzi mi o Trumpa.
    Nikt nie jest całkiem bezpieczny. Teraz już drugi Hitler nie doszedłby do władzy (chyba) ale czy Ci wszechmożni od internetów okażą się lepsi?
    Może to jest nowe zło, którego jeszcze nie rozpoznaliśmy?

    Polubienie

 1. Kiedy przesyłasz nasze dane, zdjęcia itp. W chmurze masz wrażenie, że wieszasz je w zadymionym i nieszkodliwym wszechświecie.
  Ale to nie jest eteryczne. Istnieją miliardy serwerów zlokalizowanych w gigantycznych centrach danych, które i tak są własnością. Więc jesteśmy narażeni, czy ci się to podoba, czy nie.
  Cytaty są bardzo interesujące, a inne zabawne. Jak powiedzieliby Kubańczycy: „Jest większe, chłopcze”. Bardzo duży uścisk.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Witaj, Ultro.

  Nie do końca ufam nośnikom el, więc wciąż staromodnie używam pióra i kajetu.
  A i książkę zdarzy mi się kupić. Taką z papieru:)

  A w daniach wege może być tyle samo finezji, poezji i frenezji, co w tych mięsnych. Wystarczy wystrzegać się mimezji;)

  Pozdrawiam:)

  Polubione przez 2 ludzi

 3. knezdreptak

  Kneź mamrocze wyjaśniająco:
  – Całkiem sensowny tekst…
  Starsza:
  – Kto napisał?
  Kneź:
  – Ja.

  Chcesz coś sensownego przeczytać, napisz sam (sama)!!! 😀 😀 😀

  Pozdrawiam, bynajmniej nie po kneziowemu!!! 😀 😀 😀

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Bardzo ładne.
  Proponuję jednak poprawić ten garnitur I. Kanta na frak. Lub surdut. Kant nie nosił garniturów. Przyczyną był fakt braku garniturów w czasach, w których żył.
  No, chyba że ten garnitur był zabiegiem zamierzonym. Wówczas przepraszam.

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Andrzej Pogorzelski

  Wszystko świetne, ale odpowiedź Kanta najprzedniejsza i bardzo prawdziwa. Jakże często ludzie patrzą tam, gdzie nie potrzeba, zwracają uwagę na to, co nieistotne… pozdrawiam

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Andrzeju,
   gdyby ludzie przykładali tyle uwagi własnemu wnętrzu, co wyglądowi zewnętrznemu, życie byłoby bardziej znośne. W smutnych czasach powierzchowność najważniejsza, niestety.
   Życzę uśmiechu

   Polubione przez 1 osoba

  1. Antares,
   i Ty uwierzyłaś, że w 5 minut można zrobić drożdżowe? Każde drożdżowe wymaga czasu i uważności. Ja w tym roku parę pączków usmażyłam na oleju i smalcu, a resztę upiekłam w piekarniku. Pieczone można jeść do woli i bez obaw, ale smaku pączusiów nie mają, raczej przypominają bułeczki.
   Uśmiechu życzę

   Polubione przez 2 ludzi

   1. To miały być takie na serku homogenizowanym jak się oponki robiło. No ale cóż… Nie ma to jak nieprzetestowany przepis w godzinie zero 😉 W efekcie, w ramach świętowania, zamiast pączków miałam zatem pozostałe serki homogenizowane z 4-paku 😀 Uściski!

    Polubione przez 1 osoba

   1. Musi.. i jest. Właściwy filtr, spojrzenie, podejście i jest.
    Dziś z mężem robimy ulitki do rozsady pora i selera. Trochę zabawy, czekania, niecierpliwości i.. potem radości, jeżeli eksperyment nam się uda. Zima za oknem, a mi w glowie już wiosna ;P
    Uśmiecham miło

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s