O czym powinna pamiętać Syrenka w dniu swego święta

Women's Day.

- Kochanie, co mi kupisz na Dzień Kobiet?
- Nic, przecież nie będę kupował goździków i rajstop...
- Ale powiesz, że jestem miła?
- O tym porozmawiamy w Prima Aprilis.
Po takiej rozmowie z właściwym sobie syrenim wdziękiem przypatrz się swemu mężczyźnie. I szybko zmień stosunek i podejście do partnera. Okaż dużo zrozumienia i jeszcze więcej serca. Miej na względzie, że to potomkowie Vikingów, husarii, żołnierzy wyklętych, czy strażników cnót. Oni uczyli Francuzów jeść widelcem i nie po to prężą muskuły, by im głowy zawracać przyziemnymi sprawami. Zwróć uwagę na delikatność wnętrza mena, bo powiadają, że potrafi przeziębić się, gdy ssie cukierki o nazwie "Lodowe", czy kiedy żuje gumę "Winterfresh".

Popatrz na męski punkt widzenia, to zupełnie inny świat, więc postaw się w sytuacji tego biedaka. Kiedy przychodzi po pracy zmęczony i sięga po smartfon, na głowę spadają kolejno: zobacz wreszcie swoje dzieci, wyrzuć śmieci, kran cieknie, lodówka nie mrozi... A czy on jest jakimś śmieciarzem, fachowcem i robotem? Czyż nie należy mu się solidny posiłek i trochę spokoju? Przecież przyszedł dopiero co z pracy, a tam przecież nie siedział, sama wiesz, że w pracy ciebie również nie posadzili, więc trzeba się przyłożyć, by zapłacili.
Syrenko, zamiast zadręczać udręczonego, przyjrzyj się, co mu do szczęścia wystarczy. Zobaczysz, że niewiele: laptop, fotel i piwo, bo to on jest jak ten kwiat, gdyż trudno go sobie wyobrazić bez kwiatowego kielicha. Wiedz również, że wśród panów panuje absolutne przekonanie, że Covid roznoszą kobiety. Przecież facet, który ma 37,1 to facet ciężko chory i leży w łóżku, a nie chodzi na zakupy, by rozsiewać zarazki.
A ty, Syrenko, bądź z siebie dumna, że potrafisz być budzikiem, psychologiem, aniołem, pocieszycielką i strażniczką domowego ogniska. Jesteś potrzebna. Za darmo ugotujesz, posprzątasz, upierzesz, ogarniesz dzieci. Gdy zajdzie taka potrzeba, oddasz swoje serce z tym dodatkiem nerki, śledziony i wątroby. Gdy zabraknie na opłaty za prąd, nie truj o pieniądzach. Zorganizuj romantyczne kolacje przy świecach dotąd, aż w końcu prąd wróci. Weź przykład z niejakiej Magdy Samozwaniec, która przytacza zdanie bohaterki, że móc utrzymać męża za swoje własne pieniądze to dopiero zaszczyt.
A kiedy twoja połówka zamienia się w kaktusa, głaszcz i przytulaj te kolce aż zmiękną i staną się przyjazne.

I tak trzymaj, Syrenko, do następnego święta…

Reklama

77 uwag do wpisu “O czym powinna pamiętać Syrenka w dniu swego święta

 1. Chyba powinienem bronić mężczyzn i żarliwie przekonywać że się staramy? 🙂 Powiem tak, kwiat kiedyś zwiędnie a miłość nie, dlatego to ona powinna być tym najważniejszym darem a cała reszta tylko ododatkami 🙂 A życzenia z okazji dnia kobiet obowiązkowo złożę we właściwym terminie 🙂

  Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Małgosiu,
    nie do każdego dociera nawet taka prosta informacja 🙂
    Żona wraca do domu nad ranem. Mąż otwiera jej drzwi:
    – Gdzie byłaś? Miałaś wrócić od koleżanki o 21 a jest 2 w nocy?
    – Parkowałam…
    Buziaczki i uśmiechy

    Polubienie

 2. Mój szwagier mawiał, że nie obchodzi święta kobiet, ale w tym dniu wyniesie paniom śmiecie i pozmywa paniom naczynia. No tak, przecież śmiecie i naczynia są damskie – odpowiadałam mu.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Eluelgry,
   od dawna wiadomo, że śmieci, bałagan, a nawet dzieci głównie są kobiety, mężczyzna jedynie pomagał, bo przecież zwykle cały dom był na głowie pań.
   Buziaczki i uśmiechy

   Polubienie

   1. Ultra

    Tetryku,
    pozwy jak na lekarstwo rzadkie, ale przypominają, że Walentynka a Kobieta z marca to jakby dwie różne istoty. Pierwszą się kocha, a drugą obdarowuje rajstopami 🙂
    Buziaczki i uśmiechy

    Polubienie

   1. Ultra

    Tatulu,
    ale dowcipów na temat teściowych sporo 🙂
    Zięć pociągnął za hamulec, zapłacił karę, ale upadek teściowej z piętra kuszetki podobno był tego wart.
    Buziaczki i uśmiechy

    Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Hebiusie,
   wiele pań tylko o tym marzy, by móc ze swej pensji utrzymać faceta, oprać go, dać mu jeść i podstawić piwo 🙂
   Buziaczki i uśmiechy

   Polubienie

  1. Ultra

   Asiu,
   pisałam z przymrużeniem oka, ale i z obserwacji. 🙂
   Troska o dom zrzucana jest na barki kobiet, jakby facet nie miał rąk i mózgu do tego, by rozumieć, że dom jest wspólny, więc i jego również…
   Buziaczki i uśmiechy

   Polubienie

  1. Ultra

   Luciu,
   coś w tym jest prawdziwego 🙂
   Na szczęście młodzi już zaczynają myśleć inaczej, więc gotują, dbają o czystość, włączają się w domowe obowiązki…
   Buziaczki i uśmiechy

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Luciu,
    ktoś tych niedołęgów tak wychował, że do trzydziestki mamusia synusiowi gotuje i go opiera, a potem facet uważa, że tak samo ma robić żona, czyli ma zastępować mamusię.
    Buziaczki i uśmiechy

    Polubione przez 1 osoba

   2. Ultra

    Luciu,
    kiedyś to i u nas tak było, że mężczyzna od wyższych celów, a kobieta siedziała w kuchni, ale teraz mamy XXI wiek, więc czas zmienić stare nawyki.
    Buziaczki i uśmiechy

    Polubione przez 1 osoba

 3. no, to rok temu chyba się wyłamałem: miałem covid i jednego dnia zamiast leżeć w łóżku łaziłem po mieście mając grubo ponad 38 załatwiając różne sprawy… jakie?… rzecz jasna ważne, do tego tajemnicze, bo męskie, albo też męskie, bo tajemnicze, tego to akurat nie wiem, to z kolei jest tajemnica ogólna, taka multigenderowa bardziej, jak to jest…
  p.jzns 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Tetryku,
   sama pamiętam, jak kwitowałam i rajtki miałam 🙂
   W dodatku w pracy kobiety musiały przygotować przyjęcie dla tych, którzy z goździkiem przychodzili…
   Buziaczki i uśmiechy

   Polubienie

 4. Andrzej Kawiarennik

  Po tym, co przeczytałem, to zaczynam mieć wątpliwości, czy jestem mężczyzną 🙂 Jakoś ten obraz do mnie nie pasuje… hm… może nawet nie pasował, gdy byłem młodszy… ale zawsze mogę się mylić 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. W tym roku Putin zgotował nam takie święto, że lepszego już trudno sobie wyobrazić. Ciekawe ile transportów z kwiatami wyśle ukraińskim kobietom i matkom rosyjskich żołnierzy.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Bet,
   wiedział, że może sobie na agresję pozwolić, przecież wcześniej już zajął Krym 🙂
   A nawet teraz Trybunał w Hadze nie wszczął śledztwa i nie osądził za ludobójstwo. Mięsem armatnim jest zwykły człowiek.
   Buziaczki i uśmiechy

   Polubienie

 6. Facetka

  Ej, bez ściemy! Facet już jest jedną nogą na drugim świecie jak ma 36.9 temperatury! Kiedys czytałam, że kobieta podczas porodu jest w stanie chociaz przez chwilę poczuć bol, jaki czują faceci podczas przeziębienia. To są nasi dzielni wikingowie! 😅🤣🤣

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Facetka

    Mój mąż sie boi dentysty bardziej niż śmierci. A jak bylam w szpitalu rodzic pierwsze dziecko to zemdlał na korytarzu idąc za mną do gabinetu na badania – jeszcze nie na poród. Zdziwiłam się, ze go nie ma. Wychodzę z gabinetu i pielęgniarka się pyta czy tamten pan to ktoś z rodziny, bo zemdlał, ale ona już mu niesie czekoladki.

    Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Kate,
   I think it is a matter of tradition and upbringing itself. We have accustomed men to the fact that they are special, and the role of a woman is to cook, clean, take care of the house and children.
   I sent my regards

   Polubione przez 2 ludzi

   1. yes and this needs to change asap … many women here hold down full time professional jobs and are still the domestic servant … men need to step up and take responsibility! It will strengthen their character and lessen domestic violence ..

    Polubione przez 2 ludzi

   2. Ultra

    Kate,
    It is the 21st century, and women earn less, are mistreated, and in addition to work, they cook, clean and take care of children.
    best wishes

    Polubione przez 1 osoba

 7. Iwona Zmyslona

  Doskonały tekst. Nie jestem Włoszką, ale źle wychowałam swojego ancymona,bo życzeń nie złożył gdyż czekał aż mu dam pieniądze na kwiatek, bo z gołą ręką nie wypadało powiedzieć: „żyj zdrowo”. Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Iwonko,
   nie odcięłaś go od pępowiny i pieniędzy, a z każdym rokiem będzie trudniej mu zrozumieć, dlaczego nie płacisz za niego.
   Buziaczki i uśmiechy

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s