Wiosnę trzeba mieć w sobie

spring and crocuses.

– Jaką porę roku lubisz najbardziej?

– W zasadzie każdą, oczywiście pod warunkiem, że jest wiosną, bo ta czarodziejka czaruje słońcem, świeżością zieleni, zapachem hiacyntów, ptasim świergotem.

– Nie możesz sobie kupić sobie szczęścia? Nic nie szkodzi.

– Ja nie przejmuję się tym, przecież szczęścia nikt jeszcze nie widział, za to mogę wyjść do ogrodu, lasu, parku, by poczuć radość i uwolnić się od kłopotów, zmartwień, nieszczęść. Hitem obecnych czasów są „leśne kąpiele” jako odtrutka dla zanieczyszczeń w miastach. Nie każdego stać na przyjemność przebywania w kurorcie nad morzem bądź w górach, za to park, zagajnik, zielony zakątek jest w pobliżu, więc dotleni, obniży kortyzol, otuli zielenią, a nawet wywoła osławioną przez noblistkę czułość narracji w prozie życia. I jak tu nie kochać wiosny?

Reklama

40 uwag do wpisu “Wiosnę trzeba mieć w sobie

 1. Witaj, Ultro.

  „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
  Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
  Zdjąłem z niej zmoknięte palto posadziłem vis a vis
  Zapachniało zajaśniało wiosna ach to ty
  Wiosna wiosna wiosna ach to ty”
  („Wiosna, ach to ty…” – M. Grechuta)

  Pozdrawiam:)

  Polubienie

  1. Facetka

   Ja na szczęście nie jestem alergikiem i kocham wiosnę. Właśnie aby słoneczko świeciło, było ciepło, ale nie gorąco, ptaszki śpiewały… I pranie schło szybko na słońcu;p

   Polubione przez 1 osoba

 2. Wyszłam dziś na balkon w krótkim rękawku i powąchałam i cudnie się poczułam. Zobaczyłam pierwsze pączki na bzie i chyba za chwilę magnolia moja będzie w kwiatach i tylko powiewająca flaga z akcentem ukraińskim powiedziała mi, że tam dzieje się zło.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Nothing like enjoying the colors on spring days. As if it infuses one with a warmer mood than usual. Because of the winds that run in the troubled world, we need springs to be eternal. On this side, summer is over and autumn merges with winter. The mornings start with 9 degrees. Greetings Ultra.

  Polubione przez 1 osoba

 4. kiedy styl ubierania się pań Wiosna, Lato, Jesień, Zima był jasny, obowiązywał jakiś dress code, wiadomo było, która jest która…
  od kilku lat i obecnie cała czwórka przeszła na eclectic i niekoniecznie można rozpoznać, kogo się widzi, spotyka na polu…
  p.jzns 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Polami, polami, po miedzach, po miedzach
  Po błocku skisłym, w mgłę I wiatr
  Nie za szybko, kroki drobiąc
  Idzie wiosna, idzie nam
  Idzie wiosna, idzie

  Rozłożyła wiosna spódnicę zieloną
  Przykryła błota bury błam
  Pachnie ziemia ciałem młodym
  Póki wiosny, póki trwa
  Póki wiosny, póki trwa

  Polubione przez 1 osoba

 6. Czekając na przejawy wiosny w moim ogródku przynosiłem do mieszkania gałązki drzew owocowych i znanych pośpiechówek jak np. forsycja. Bukiet był każdego dnia inny i cieszył nie tylko moje oko. W doniczce z bazylią, pietruszka i szczypiorem cebuli zainstalowałem miniaturowego bratka tri kolor. Żona nie protestowała i nie krytykowała.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Wiosna najpiękniejsza, budzi do życia, rozsiewa zapachy i przepięknie się ubiera. W każdym przebraniu wygląda cudnie, bo wszystko jej pasuje. Nic tylko spacerować i się zachwycać. Pozdrawiam Ultro. 🙂 .

  Polubione przez 1 osoba

 8. Warto tu przypomnieć frazę ze znanego przeboju z lat 90.: ”… wiosna spaliną oddycha” . Dziś nikt by tak nie zaśpiewał, bo spalin jest duzo mniej i są mniej toksyczne, i, mimo problemów ekologicznych, nikt nie jest ”ściekami z rzeki kompletnie pijany”. Dzisiejsza wiosna jest o niebo lepsza, niż dawniejsze!

  Polubione przez 1 osoba

 9. Każda pora roku jest wyjątkowa, każda wnosi coś pięknego do świata. Gdybym miała wskazać, która z nich jest moją ulubioną, to wskazałabym Wiosnę. Jest coś poetyckiego w tym, że po Zimie przyroda ożywa, kwiaty rozkwitają, hanami, etc.
  Pozdrawiam Serdecznie! 🙂

  Polubienie

 10. Kto zajomał wiosnę? Niech odda! 😀 Dla mnie mogłaby być tylko pora ciepła – wiosna i lato. No, może kawałek babiego lata jeśli ładne i kolorki mieniące się w słonku… Resztę, jak dla mnie, można wyciąć 😉 Serdeczności!

  Polubienie

 11. Wywołać „czułość narracji w prozie życia” – bardzo zgrabne określenie, Ultro. 🙂
  Wiosna kojarzy mi się z młodością. Kocham ją za świeżość, zapachy, świergot ptaków, bliskość lata i wakacji. 🙂

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s