U Watry

Moje miejsce, a w nim

Koziegłówki, pow. myszkowski, wieś rodu Koziegłowskich założona przez Dragosława herbu Zerwikaptur w 1106 roku. Tu znajduje się kościół ze słynnym obrazem św. Antoniego z Padwy, poświęconym przez papieża Urbana VIII. Św. Antoni każdemu przypomina, jaka zbliża się godzina. Ta historyczna miejscowość pięknie położona urzeka mnie za każdym razem, gdy przyjadę. To był radośnie wyczesany ranek, ponieważ wyjechałam na Watrowisko. Kłaniam się nisko Koziegłówkom i jestem dumna, że Watrowicze przyjęli mnie do swej rodziny, podziękowania ślę również do Bogi i Ewy.

Watra – człowiek o pojemnym sercu

Tu nawet drzwi zapraszają, więc każdy może wchodzić pod warunkiem, że przed przekroczeniem progu wyjmie kolce, zadry i zostawi je na wycieraczce. Takich seksownych nóg jak u Watry, nie ma żaden inny stół, przynajmniej ja nie widziałam. Rzucam okiem na dzwony, dzwonki, dzwoneczki, zawsze podziwiam tę ciekawą kolekcję, przyciąga wzrok, nie da się ukryć.

Między niebem a ziemią

zawieszono tu ogród przy tym życzliwym domku.

A dzwon dzwonił, widać i nam się pokłonił...

W tej róży kochałby się również Mały Książę, gdyby poczuł ten boski zapach.

Na Watrowisku życie ma swoje barwy, gdzie odbywa się spacery w czasie i przestrzeni, a dobry duch Watry czuwał, by nikomu niczego nie brakło.

Najbardziej wyczekiwana biesiada

Są ludzie, którzy żyją tylko dla siebie, więc szybko będą zapomniani. Watrowiskowa społeczność zżyła się tak, że nawet gwiazdy o tym mrugają. O, tak, przytakuje watrowski świat, Eden trzeba czuć w sobie. A dzwon dzwoni i przypomina, że mija następna godzina…

Główna atrakcja – grilowanie

Tu Kneź nie ma sobie równych. Trzeba mieć talent i tyle (Mnie na przykład wychodzi przysuszona podeszwa). Zadwonił dzwon i pokazał się dron. Machaliśmy, więc będziemy uwiecznieni. A kieliszki bombelkowały na stole. Próbowania nalewek było sporo. Znawcy oceniali i smakowali. W końcu i dzwon dzwoni, abyśmy upływu czasu byli pomni. Mój zachwyt widoczny aż nadto:

Do następnego spotkania, kochani, na Kartoflisku.

31 uwag do wpisu “U Watry

 1. Ten kawałeczek ziemi jest bardzo bliski memu sercu; tam spoczywają moi przodkowie, zaś moi rodzice brali ślub w kościele w Koziegłowach;
  serdecznie pozdrawiam Watrwiczów
  a szczególny ukłon aż do progu drzwi,
  które tak serdecznie zapraszają dla… Watry.

  Polubione przez 1 osoba

 2. gratulacje. najwyraźniej – okazałaś się godna zaproszenia i zasłużyłaś sobie na supeł wzajemności wplątujący Ciebie we wspólnotę Kartofliska. Warto wynurzyć się ze skorupy choć raz na jakiś czas.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Watra

  ULTRO!!! Pięknie dziękuję za wspaniały bukiet życzliwych słów.
  Moja wieś może pochwalić się dziewięćsetletnią historią .
  W obecnych czasach bardziej rozpoznawalni jesteśmy /niestety /z produkcji sztucznych choinek.

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Boguśka

  Ultro, ja już zaczynam odliczać dni do Kartofliska i cudownie było Cię zobaczyć, jak również Twoją Córkę i Zięcia. 😘 Tort, który zrobiłaś i przywiozłaś był fantastyczny. 😘
  Do zobaczenia na Kartoflisku

  Polubione przez 1 osoba

 5. Nie byłem jeszcze na żadnym podobnym spotkaniu. Nawet jeszcze nie spotkałem się na żywo z nikim z blogerów (może niedługo się sytuacja zmieni, jednak nie ma pewności). Widzę, że czas spędziłaś bardzo miło i pewnie w zacnym gronie, A to ważna sprawa.

  U mnie ochłodzenie duże, padało cały dzień właściwie. Faktycznie takie zmiany nie są za dobre, zwłaszcza z dnia na dzień.

  Pozdrawiam!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s