Wznieść się ponad codzienność

Pomyśl życzenie i dopiero zdmuchnij…

Życzenia ma każdy bez względu na to, ile etapów życia ma za sobą. Ja mam już trzy, czyli młodość, wiek dojrzały i dobrze wyglądasz (jak na swój wiek). Z badań wynika, że diplopia mnie nie opuści, więc podwójne widzenie będzie zakłócać moje pisanie i komentowanie, za co serdecznie przepraszam i proszę o wyrozumiałość, skoro jestem chora. Ale jak mam nie być, kiedy badania wykrywają wszystko, więc praktycznie wynika z tego, że niewielu jest zdrowych na tym świecie.

Zatem powoli gasną światła mojego świata, co widać na starzejącym się czasie pokojowych zegarów. Ale i tak mam szczęście, bo kiedy otwieram szufladę, to jeszcze wiem, po co, a przecież nie zawsze tak będzie w sytuacji, gdy moja papierowa łódź będzie pływać po morzu iluzji. Pocieszam się, gdyż dr House mówił, że wtedy słyszy się kolory i widzi muzykę, a mięśnie czuje się tam, gdzie nie ma ich nawet w medycznym podręczniku, więc nikt mi nie będzie dmuchał w moją miskę ryżu.

W sytuacjach kryzysowych schowam głowę w piasek, jak ten struś albo jak te gumniano- stodułkowe partie, gdy przyjdzie im rozwiązywać problemy państwa, wtedy z kapelusza wyskakują tęczowi, aborcje, LGTB, piekło, zaraza…, znaczy piana włożona do pustego dzbana. I choćbym otworzyła sobie układ krwionośny, to przysłowiowa synekdocha nie ogarnia wywodów uczonych głupców i błaznów w krainie absurdu. Zatem maluję sufit nad swoim ogródkiem, a mój wczytownik daje mi znać, że potrzebuję A. Słodowego, który podpowiedziałby, jak z zebranego chrustu zrobić dobre ogrzewanie podłogowe. Życzę miłego weekendu. I to by było na tyle z miłych rzeczy.

Reklama

14 uwag do wpisu “Wznieść się ponad codzienność

 1. Małgośka

  Bywają takie chwile, że nucisz sobie pod nosem (za Osiecką):

  Bo to wszystko nie tak nie tak nie tak
  No a jeśli jeżeli nie tak nie tak nie to
  No to po co nam było w to gnać tamto rwać
  Iść pod prąd pod wiatr gniazdo wić
  Niby ptak no jeżeli ma być nie tak
  Słowa jak sztuczny miód ersatz cholera nie życie
  Miał być raj miał być cud i ćwiartka na popicie
  A to wszystko nie tak nie tak nie to
  A jeżeli a jeśli nie to no to o co u diabła nam szło…

  …ale potem to mija! 😉😘

  Polubione przez 1 osoba

 2. Andrzej Kawiarennik

  Trzymaj się mocno. Każdy z nas zmaga się z czymś, trzeba wytrzymać. Za dwadzieścia pięć lat nastąpi kolejna rewolucja w dziedzinie okulistyki, więc trzeba się sprężyć i przeżyć to ćwierćwiecze, a potem… żyć nie umierać!!!

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Moja diplopia meczy mnie już ponad dziesięć lat. Nauczyłem się ignorować obraz z felkownego oka, co pozwala mi na całkiem przyzwoite funkcjonowanie. Co do reszty, widzi mi się, że trzeba sobie stworzyć swój świat, postawić mur dookoła niego i niech się za tym murem pozabijają. Świat się nie zmieni a nasze życie jest tylko nasze. To takie moje przemyślenia.
  Pozdrawiam serdecznie.

  Polubione przez 2 ludzi

 4. no nieee… show must go on… to tylko kostiumy, dekoracje i oświetlenie się zmieniają, o scenariuszu nie wspominam, bo to w końcu improwizacja… no, ale tak w kółko w tych samych uwarunkowaniach to byłoby raczej nudne…
  p.jzns 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Zawsze warto konsultować się różnymi specjalistami, każdy z nich ma tylko cząstkę wiedzy medycznej, która dla jednej osoby jest nie do ogarnięcia, mogą spojrzeć na problem z różnych stron, może znaleźć skuteczniejsze środki zaradcze… Życzę zdrowia!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s