Krakowskie absurdy

Widać nie wystarczy smog, zakorkowane ulice, betonoza, dochodzą jeszcze absurdy urzędnicze, budowlane, brak nadzoru i niegospodarność. Taki remont ul. Królowej Jadwigi trwa dwadziścia lat, ruchome schody są nieruchome już piąty rok, więc zakupy i walizki trzeba wtachać samemu na górę. Takich zdjęć każdy z nas może pokazać dużo więcej.

Schody na os. Kabel. Od połowy zjeżdzamy na tyłku, a wózek znosimy na plecach.

Przy ul Bożego Ciała plac zabaw dla dzieci zwany więziennym spacerniakiem.

Przy ul. Krasickiego wciśnięto wąziutki blok między budynki. Ludzie zastanawiali się, czy dadzą radę powiesić na jednej ścianie pięćdziesięciocalowy odbiornik telewizyjny…

W Czyżynach bloki wysokiego napięcia stoją kilka metrów od słupa. Podobno mieszkańcy wyższych pięter mogą wieszać na drutach pranie, jakaż wygoda.

Ul. Kącik przy pl. Bohaterów Getta, wychodzisz na balkon i widzisz ścianę. Wreszcie czujesz, że jesteś w garażu bez widoków i słońca. Na dole romantyczny półmrok, tu jasność nie dochodzi, bo i po co, skoro modny jest beton.

Tu wyjrzysz przez okno i powąchasz, po ile dziś benzyna.

Na Radzikowskiego powstaje świątynia kilka metrów od bloków. Nawet nie muszą fatygować się do kościoła, by wysłuchać mszy. Gniot, czyli gminna tv Kraków dostaje miliony, których brak np. na komunikację. Tymczasem kościoły puste, bo ludzie wolą msze i księży oglądać w krakowskiej telewizji na fotelu z herbatką i ciastkiem. To nie wszystko, miasto zadłuża się, na potęgę, tymczasem pieniądze wydawane są na drugą tv Play Kraków News, która miała być kanałem informacyjnym dla uchodżców, a szybko stała się za miliony (21 mln podaje licznik) tubą urzędową, Hello Kraków. Naprawdę nie mamy na co wydawać niegospodarny urzędzie?

Z parku św. Wincentego a’ Paulo wycięto część terenu na dwa wieżowce. I nie jest to samowola. Zgodę wydał urząd miasta. W ramach oszczędności ani deweloper, ani prywatny właściciel nie musi układać chodników na osiedlach, patrz: ul. Chełmońskiego. Ma być bez chodników, jak tu:

Korupcyjne patourzędy mają się dobrze mimo dowodów…

Reklama

22 uwagi do wpisu “Krakowskie absurdy

 1. Jednak Kraków to świetne miasto, skoro kupuje dla mieszkańców schody ruchome, choćby tylko potencjalnie – u nas takie rzeczy tylko w galeriach. 😉
  A na serio, to przyczyną tych absurdów może być zbyt długi okres rządów jednej osoby. 8 lat powinno być maximum.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Iwona Zmyslona

  Jak tylko obalono komunizm przy moim bloku(wojskowym) postawiono kościół. Absurdy budowlane można znaleźć w każdym mieście, gdyby tylko chciano ich poszukać. Pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

 3. ruchome schody nie działają również między dolnym i górnym poziomem dworca autobusowego, już od kilku lat zresztą… ale że z autobusów przesiadłem się ostatnio na pociągi, to trochę mnie to przestało obchodzić… niemniej jednak fakt jest faktem…
  ale te schody na pierwszej fotce rzeczywiście wyglądają tragikomicznie… cementu zabrakło, bo za dużo rozkradli, czy co? 😆
  p.jzns 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 4. Jak to wygląda w Szwajcarii? Powtarzane do znudzenia referenda mają swój sens. Np w przyszłą niedzielę w naszej miejscowości będzie na temat pozwolenia budowlanego dla firmy, która chce otworzyć tu zakład. Ludzie czują się bardziej odpowiedzialni. A samorządowcy i politycy bardziej …sprawdzani;-) Zwykle nie mają szans na kolejną kadencję, gdy nie wywiążą się ze swoich obietnic.
  Ale mimo to dochodzi do kompromitujących zdarzeń i ludzkie słabości biorą górę… Wydaję mi się, że można to ograniczać ale wyeliminowanie graniczy z …utopią;-) Uściski.

  Polubione przez 1 osoba

 5. absurd goni absurd,
  to są przykłady jak czynimy rzeczy nieprzemyślane, to dotyczy domowej przestrzeni jako i zewnętrznego świata, mamy umysły do tworzenia i mózgi do nie myślenia
  jak widać na załączonych obrazkach
  -marność nad marnościami-

  Polubione przez 1 osoba

 6. Witaj, Ultro.

  Jakoś prócz kilku porażek z sygnalizatorami, nie mogę znaleźć szczególnie absurdalnych rozwiązań w moim Miasteczku:)
  Może fontanna, która zapadła się na drugi dzień po ukończeniu (jeszcze przed uruchomieniem), ale nie wiem, czy to się liczy:)

  Pozdrawiam:)

  Polubione przez 1 osoba

 7. Piotr Michał Piętowski

  W Warszawie nie jest lepiej. Choćby rozgrzebany Plac Trzech Krzyży (od końca zeszłego roku), za każdym przejazdem mam wrażenie, że niewiele się zmieniło od ostatniego razu. Ciekawe kiedy otworzą ulice, bo autobus stoi czasem koszmarnie długo do skrętu w lewo (do mojego miejsca zamieszkania).

  Sprzedaż mieszkania Babci to spory sukces.

  Piosenka musi posiadać tekst jak napisała Katarzyna Nosowska. 🙂

  Pozdrawiam!
  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com/

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s