Pozwól mi, Panie, wznieść się ponad

It was just a dream.
(Wykop. pl)

Miej odwagę

Uchylam rąbek firanki. Jasno i biało, czas wyjść, by podziwiać ptaka w locie, póki widzę. Nieznajoma uśmiecha się życzliwie. Skąd wiem? Tak już mam, że na kilometr potrafię rozróżnić nieprzyjaciół, ale ona ciągle patrzy na mój but. Myślę sobie, czy on czasem nie jest z 24 karatowego złota, ale pani mówi uprzejmie: – Proszę zawiązać sznurówkę, by nie upaść. Takie miłe przywitanie, chociaż buty mam na zamek, a sznurówka to jedynie ozdoba, ale od razu raźniej, lepiej i weselej. Może na zawsze ludzie będą już wobec siebie mili?

Pegaz zdębiał, gdy czytał

nagłówki w prasie: „Religia to prywatna sprawa każdego”, „Nie pracujesz, nie dostaniesz”, „Pieniądze dla chorych, niepełnosprawnych”, „Władza jest służbą, więc słucha swego ludu, a nie tylko wybranych”, „Patriotyzm to praca dla ojczyzny i dobra jej obywateli”, „Zenek do remizy”, „Oszuści w więzieniach”, „Wszyscy ludzie bez względu na orientację zasługują na szacunek”, „LGTB to ludzie, nie ideologia”, „Darmowy ser tylko w pułapce na myszy”…

Zaszczepieni zdrowym rozsądkiem

mijają mnie z rozjaśnionymi twarzami, bo nie muszą kupować nadętej jak balon dumy narodowej; nie ma szczucia jednych na drugich; nie muszą spowiadać się z kim są w łóżku; kupują, kiedy im, a nie władzy pasuje. Tęcza już nie jest przestępstwem, więc wiąże – jak niegdyś – niebo z ziemią, Boga z człowiekiem. Sam Nikoś Dyzma przestał być autorytetem dla rządzących. W końcu olśniło mnie… zapewne czip B. Gatesa zadziałał po trzeciej dawce, dlatego widzę kraj w różowych barwach, znaczy na opak.

Nauka znów w cenie

Kiedy spotkałam znajomą nauczycielkę, która stwierdziła, że uczniowie teraz mogą ponad poziomy, gdyż postawiono na rozwój wyobraźni, na pracę w zespole, zniesiono oceny, skoro uczeń uczy się dla siebie, kuratorski bat nad szkołami zlikwidowany, „Dziady” już nie są zakazane, a jedynie rodzice mogą decydować o tym, kto w szkole uczy i jakie dodatkowe zajęcia wprowadzić… uff, wreszcie złapałam oddech.

Halo! Houston, mam problem

Uprzejmie proszę sprawdzić, czy Kryśka w końcu nabrała klasy, gdy siedzi w ławach lub sądzie, czy kaczka z kotem już nie malują nikomu przaśnego świata, oszuści pozamykani, czy niektóre panie już nie mówią, że im się więcej należy, czy wszyscy nawiedzeni w niebie, a na ziemi prawdziwy pokój i miłosierdzie przywrócone?

Zamiast odpowiedzi, nastąpiło zwyczajne przebudzenie i powrót do rzeczywistości. Buu!

Pozwól mi, Panie, wznieść się ponad codzienność, skoro dalej widzę dookoła ciemność…

91 uwag do wpisu “Pozwól mi, Panie, wznieść się ponad

   1. Ja w to wierzę. Dłużej cerkwi niż popa – mawiają na wschodzie i chociaż nie lubię Putina i jemu podobnych, to w mądrość ludu słowiańskiego wierzę

    Polubienie

   2. Ultra

    Tatulu,
    ostatnio czytałam, że nie powinno się mówić „rodzicu”, tylko jak Bóg przykazał, czyli: mamusiu, tatusiu. „Tudzież” „też swego czasu wykreślano. Nie rozumiem, czemu władza zajmuje się głupstwami, chociaż sama mówi plugawym językiem.
    Cieplutko pozdrawiam

    Polubienie

   3. Ultra

    Tatulu,
    na szczęście Senatowi rozum wrócił i znów „rodzic” wolno mówić. 🙂
    Tymi głupcami steruje jeszcze insza władza, jest się czego bać…
    Życzę cieplutkich snów

    Polubienie

  1. Ultra

   Sagulo,
   jest się czego bać, kiedy władza odgórnie mówi, co dobre i kto ma być uznany za człowieka; a wystarczy pójść na „Dziady”, by dyrektor szkoły był zwolniony…
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubienie

   1. Ultra

    Sagulo,
    Ha, ha! Kołobrzeg i piosenka żołnierska też w codziennej dawce trzy razy dziennie, bo od przybytku głowa nie boli.
    Cieplutko pozdrawiam

    Polubienie

   2. Ultra

    Sagulo
    skoro apelują do mediów o nadawanie 80% polskich melodii, to zapewne zmieszczą się „wszystkie rybki śpią ” i tiulala…
    Życzę cieplutkich snów

    Polubienie

  1. Ultra

   Ulu,
   najwięcej traci kultura i oświata. Wychowani w bojaźni, będą bali się wypowiadać swoje zdanie, a muzyczka Zenkowa ukształuje poziom gustu…
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubienie

 1. Cada quien aplica su sueño a la realidad pero tú lo llevas a la libertad del ser humano para configurar su vida, sin dejarse llevar por un supuesto destino. Bajarse de la nube para encontrar la realidad, la caída duele. Bien lo dijo el celebre escritor español Calderón de la Barca por boca de Segismundo: „Que toda la vida es sueño, y los sueños, sueños son”. Genial tu sueño Ultra.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Hebiusie,
   radzę pić ziółka, a wtedy sny będą stanowiły przejaw wewnętrznego cierpienia i nieuświadomionych potrzeb (Z. Freud), albo będą stanowiły szansę na wzbogacenie swej osobowości (C.G. Jung). Wybór należy do Ciebie.
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubienie

 2. krystynaczarnecka@wp.pl

  Oh sny , w nich wszystko jest możliwe . Mi się śniło ostatnio stado rozpędzonych słoni obok mojej działki pod Warszawą. Niby nic , a skąd mi się to wzięło.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Krystyno,
   od zarania dziejów snom usiłowano przypisać jakieś znaczenie, ale do tej pory nie znaleziono sensownego klucza. Może to dobrze, że nie wszystko wiemy?
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubienie

  1. Ultra

   Małgosiu,
   Tobie jednej powiem skład: liście lipy, mirt cytrynowy, kora catuaba zapewniają lepszy sen, a z kolei sny wg Lane’a Arye to forma twórczej podróży w głąb siebie, gdzie poprzez psychodramę identyfikuje się nieuświadomione aspekty własnej osoby. Wg niego najbardziej twórcze są koszmary, gdyż uczą, że trzeba nabrać własnej mocy, by przeciwstawić się złu.
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubienie

   1. Ultra

    Małgosiu,
    hibernacji nie polecam, lata upłyną, życia może braknąć; tymczasem media donoszą przepowiednie zakonnicy Łucji dos Santos o III wojnie światowej. Nie wiem, czy to pocieszenie, niemniej cytuję: „Poznań nie będzie zniszczony. W czasie wojny bomby i pociski zagrożą Szczecinowi, portom i Śląskowi.”
    Cieplutko pozdrawiam

    Polubienie

 3. Tak właśnie myślałam, że to sen…
  Może odkryjemy sposób, by zostać w alternatywnej rzeczywistości, bez czarnkowych rewolucji, bez dyzmów i pinokiów? Ktoś podał pomysł o dwóch Polskach, wedle tego, z kim nam po drodze, ale to chyba nie wypali…

  Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Tetryku,
    jedno państwo, ale dwa systemy? U nas to byłby znów powód do następnych kłótni, przepychanek w Sejmie oraz Senacie i to w dodatku za nasze pieniądze, gdyż byłby to temat zastępczy zamiast właściwej pracy nad oświatą, służbą zdrowia, czy zapewnieniem bezpieczeństwa.
    Cieplutko pozdrawiam

    Polubienie

   2. Małgośka

    …są też dwie Koree, Niemcy (tamte i „nasze”), Czechy i Słowacy… jest tego trochę!
    A Polska? Wzdłuż 19 południka czy wszerz? 😀

    Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Asiu,
   czytałam wypowiedzi osób pracujących z ministrem wychowanym przez wujka księdza, ale radykalny dopiero stał się w ministerstwie, czyli jest się czego bać, bo nie wiadomo, kto steruje…
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubienie

  1. Ultra

   AlEllu,
   dopóki naród nie zacznie rozliczać głupców z ich decyzji, będą rozdawać nie swoje i głosić partyjne pustostany umysłowe, za które sami płacimy.
   Życzę cieplutkich snów

   Polubienie

 4. Moja teoria o snach z 2012 roku.

  12.08.12.Oława.

  „Kompletni niekompletni”

  Kompletni niekompletni

  Jedną nogą na ziemi drugą w niebie

  Nieznający i nierozumiejący siebie

  Dziwne tęsknoty niby znajome a nieokreślone

  Jestem czy mnie nie ma śnię czy żyję na jawie

  A może to jednak tylko projekcja snu

  A ja uwierzyłam mu

  To sen śni mnie

  A mnie się wydaje że to ja śnię

  Molekułka

  I tego się trzymam :)) :)) :))

  Polubione przez 2 ludzi

 5. Od pół roku noc w noc śnią mi się koszmary, straszliwe, męczące, przerażajace, ciągnące się w nieskończoność… Ale aż tak mojego mózgu fantazja nigdy nie poniosła! Wyobrażasz sobie, co by to było, gdyby nie było „elektoratu”, „polskiego ładu”, biskupów-pedofilów, antyszczepów i foliarzy? Na co byśmy narzekali?! Przecież to nasz narodowy sport, w którym wszystkie złote medale są nasze!

  Polubione przez 3 ludzi

   1. Ultra

    Reflektorze 61,
    będzie San Francisco, gdy do niego wyjedziesz 🙂
    U nas także nie brakuje tych, którzy kochają wolność…
    Cieplutko pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

  1. Ultra

   Frau Be,
   najnowsze badania pokazują, że koszmarne sny mają terapeutyczne zadanie, więc nie ma co się nimi przejmować. Natomiast mój sen wyjątkowo dołuje, bo terapeuty tu nie widać, a mamy czym się zajmować. Myślisz, że to takie łatwe, gdy nie rozróżniasz pedofila od geja?
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubione przez 1 osoba

   1. Ultra

    Reflektorze,
    Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, by nie dołączyć do przypadków studentki, która badała znajomość m. in. nazw LGTB, pederasta, pedofil… Mylili pojęcia, a w dodatku wszystkim przypisywano zwyrodniałe cechy i odsądzano od czci, chociaż lesbijka, gej, tranwestyda, biseksualista nikogo nie krzywdzi. Krzywdzi pedofil, ponieważ wykorzystuje dzieci i wcale nie muszą to być chłopcy.
    Cieplutko pozdrawiam

    Polubione przez 2 ludzi

 6. Piotr Piętowski

  Moje sny co jakiś czas stają się niemal gotowymi scenariuszami, tyle się w nich dzieje, nawet dialogi są. Ale jak się obudzę to w większości ich nie pamiętam, tylko mgliste wspomnienia.

  Może kiedyś będzie chociaż letnia woda w kranach, jak to mawiają czasem ludzie? Bo do ciepłej chyba daleka droga na razie.

  Pewnie masz rację, poza tym zmiana to doskonały punkt wyjścia do rozważań o sobie i otoczeniu.

  Pozdrawiam!

  https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

  Polubione przez 2 ludzi

 7. @ Ultra

  Moj sasiad jest gejem. Mowisz ze nikogo nie krzywdzi ? Aktualnie siedzi w wiezieniu. Odurzyl swojego wspollokatora narkotykami i jeszcze zywego pokroil na kawalki. Te czesci ciala rozeslal poczta do politykow. Media sporo o tym pisaly – nazywa sie Rocco Magnotta. Dosc pouczajaca historia.

  Z kolei moj kolega deklaruje sie jako gej. Ale ja mu nie wierze bo jest tak niesmialy ze z nikim w zyciu nie mial seksu. Ten naprawde jest niewinny 😉

  Polubione przez 2 ludzi

  1. Ultra

   Reflektorze,
   mordercami są również zwykli hetero – ludzie, więc nie jest tak, że gej to morderca.
   Znam gejów, z którymi chciałbyś się przyjaźnić, także moje wspaniałe sąsiadki są lesbijkami, a mnie nic do tego. Orientacja seksualna to prywatna sprawa każdego, jeśli nikogo nie krzywdzi.
   Pozdrawiam

   Polubienie

  1. Ultra

   Leno,
   moje podobne, by obudzić się wiosną. Podoba mi się to wio i sennie 🙂 Mam jeszcze jedno marzenie, znaczy móc dobrze widzieć, gdyż diplopia dalej nie jest zdiagnozowana, bo i pandemia nie pozwala. Teraz w zasadzie nie ma leczenia, chyba że zachoruję może na covid…
   Cieplutko pozdrawiam

   Polubione przez 1 osoba

 8. Ultra

  Reflektorze,
  dziękuję za film i rozmowę o bezdomności. Temat jest mi znany z polskiej perspektywy, gdyż moja znajoma pracowała w Domu Brata Alberta, więc powiedziała, że jeden raz w ciągu 20 lat jej pracy udało się człowiekowi wyjść z bezdomności, ponieważ podjął pracę i wynajął mieszkanie, reszta może i podjęła proponowaną pracę, ale wytrwała zaledwie kilka dni. Przysłuchiwałam się ich opowieściom, jak to chcą wyjechać do Anglii, bo tam ciepło, więc mogą mieszkać na ulicy cały rok, bo przecież muszą pić lub ćpać. U Albertów i w schroniskach nie wolno.
  Pozdrawiam

  Polubione przez 1 osoba

 9. Ja mowie o tym ze piosenka „Imagine” powstala 50 lat temu. Swiat sie zmienl bardzo od tego czasu. Wiec nie kazdy kto krytykuje lewackie fantazje jest zacofanym durniem. Moze ma inne problemy, albo lepiej orientuje sie we wspolczesnosci.

  Polubione przez 2 ludzi

   1. Ultra

    Reflektorze,
    taki paradoks: religia katolicka zabrania zabijania, a tymczasem wielu Polaków chętnie pójdzie zabijać, głodnego również należy nakarmić, a dać jeść nie pozwalamy, czyli głosimy jedno, a czynimy odwrotnie.
    Cieplutko pozdrawiam

    Polubienie

 10. irsila

  Wydaje mi się, mam wrażenie i nawet sporo dowodów w postaci snów,
  że od kiedy covid 19 się pojawił,
  to ja więcej snów mam dziwnych.
  Sama nie wiem czy jestem zarażona i czy byłam,
  ale do sklepów muszę chodzić,
  a tam chmury tych wirusów są.
  Jeśli więcej poczytać, to podobno układ nerwowy uszkadzają,
  a mózg to nic innego jak same nerwy.
  To są moje, takie osobiste, spostrzeżenia.

  Polubione przez 1 osoba

   1. Zawsze byłem zdania, że lepiej mieć glowę do góry – w stronę nieba, marzeń i możliwości. Czasem bywa to trudne, ale na dłuzszą metę naprawdę się opłaca 🙂 A jeśli patrzeć w dół, to tylko pod nogi, żeby się nie potknąć jak idziesz.

    Dziękuję bardzo 🙂 Tobie życzę zawsze tego samego 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s