Jarmark wigilijnych cudów

szopka

        O, choinka! O tym, że będą święta Bożego Narodzenia dowiedziałam się już zaraz po Święcie Zmarłych. Pojawiły się lampki, łańcuchy, świecidełka, a świat rzeczy zachęcał do wydawania pieniędzy, wszak Aniołkowi nikt nie powinien niczego żałować (szczególnie ciepłych skarpet, by mu nogi nie marzły). Świat pachnący świerkiem, piernikami, makiem przypomina o marzeniach wpatrzonych w nadejście pierwszej gwiazdki na zmianę losu, na prezenty, na ludzką mowę psa, nade wszystko na nadejście  wigilijnych cudów tych wesołych i tych szczęśliwych świąt.

„To właśnie tego wieczoru
zło ze wstydu umiera,
widząc, jak silna i piękna
jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru,
od bardzo wielu wieków,
pod dachem tkliwej kolędy
Bóg rodzi się w człowieku.”

                                                     (L. Krzemieniecka „Wieczór wigilijny”) 

         Niech zielone drzewko doda wielu sił w przyjmowaniu codziennych porażek, a kolęda  zaspokoi poetyckie i muzyczne tęsknoty za ulotnością, magią i wzlotami.

          W ten świąteczny czas życzę  WSZYSTKIM  wokół samych dobrych przyjaciół pełnych ludzkiej miłości i serca, a także  odrobiny uśmiechu w przyjmowaniu porażek oraz dystansu do rzeczy nieistotnych. A wigilijny wieczór niech pokaże same zielone  światła na drodze życia i odpowiednie klucze do każdego  wnętrza, a przede wszystkim powinien dać umiejętność pogodzenia się z tym światem, skoro żadnego wyboru nie mamy.

          Niech w Nowym Roku omijają Was stresy, choroby, a diety niechże nie odbierają wspaniałego apetytu na życie. Będzie to z pewnością rok osobistych zamierzeń i weny twórczej.                                                                                                                Do siego!

62 uwagi do wpisu “Jarmark wigilijnych cudów

 1. ~Bet

  Pozwolę sobie na własny użytek odrobinkę zmodyfikować Twoją prognozę na Nowy Rok. Będzie to niewątpliwie rok osobistych zmierzeń:)))
  Radości, powodzenia i nieustającego napływu weny twórczej mocno życzę.

  Polubienie

 2. Chciałbym by tym Wigilijnym cudem dla mnie było dalsze moje życie, przyzwoite zdrowie. Tego też wszystkim życzę. Tobie i najbliższym spokojnych, ciepłych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, Do Siego 2017 roku życzę.

  Polubienie

 3. Piękne i mądre życzenia Ultro. Przyjmując z wdzięcznością, także chciałabym Ci życzyć przede wszystkim spokoju, radości z codziennych czynności , wielu wzruszeń i jak najmniej rozczarowań 🙂

  Polubienie

 4. ~Lena Sadowska

  Witaj, Ultro.

  Powtórzę za Jotką – piękne i mądre życzenia. Dziękuję, Ultro.

  Pozwolę sobie podarować Ci fragment przepięknego wiersza T. Kubiaka pt.: Wieczór wigilijny:

  Aż zapada nagle wieczór
  za tym lasem, rzeką.
  Pierwsza gwiazdka się zapala
  w niebie gdzieś daleko.
  Biały obrus lśni na stole,
  pod obrusem siano.
  Płoną świeczki na choince,
  co tu przyszła na noc.

  Na talerzu kluski z makiem,
  karp, jak księżyc srebrny.
  Zasiadają wokół stołu
  dziadek z babcią, krewni.

  Już się z sobą podzielili
  opłatkiem rodzice.
  Już złożyli wszyscy wszystkim
  moc serdecznych życzeń.

  Wszystkiego najlepszego, Ultro, Tobie, Twoim Najbliższym i Wszystkim, którzy tu do Ciebie zaglądają 🙂

  Pozdrawiam 🙂

  Polubienie

 5. Przeuroczej gospodyni oraz wszystkim, którzy tu zaglądają składam na ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia życzenia miłej, prawdziwie domowej atmosfery, mokrych policzków podczas składania życzeń i dzielenia się opłatkiem, pięknego brzmienia wspólnie śpiewanych kolęd oraz wszelkich łask płynących od Nowonarodzonego Jezuska. Tatul

  Polubienie

 6. ~Tetryk56

  Drogiej Gospodyni oraz Współbywalcom życzę Świąt przede wszystkim zdrowych i spokojnych, uśmiechniętych karpi o miękkich ościach (jeżeli już) oraz spokojnej zadumy!

  Polubienie

 7. JaGa

  W okresie mrozu, śniegu i świątecznego szaleństwa,
  Życzę błogosławieństwa Bożego Maleństwa,
  Potraw dwunastu, wysokiej choinki,
  Czasu miłego w gronie rodzinki.
  Wszystkiego co wymarzone,
  Niech w święta zostanie spełnione!

  Polubienie

 8. ~Dreptak Zenon

  Drogiej gospodyni i wszystkim bywalcom tego Miejsca składam życzenia zdrowych, wesołych i pogodnych świąt, ze śniegiem. Niech się wszystkim darzy!!!
  W załączeniu kapela Drewutnia, jedyna w swoim rodzaju!

  Polubienie

   1. Kolęda znana mi, moja babcia nuciła o tych wołkach. Kiedy pytałam, jak wyglądają wołki, mówiła, że to takie większe krowy. Dopiero po latach dowiedziałam się, że to wół kastrowany, choć był mniej wydajny od konia, w utrzymaniu był jednak trzy razy tańszy. Nic więc dziwnego, że w gospodarstwach o małym areale ziemi brony ciągnął wół.

    Polubienie

 9. Gdy wczoraj o godzinie 16 jechaliśmy na Wigilię do syna, zobaczyliśmy na środku drogi przejechanego kotka. Biedactwo, przez jakiegoś głupka nie miało szans na przemówienie ludzkim głosem.
  Gdyby kociątko przeżyło i mogło coś powiedzieć, na pewno byłby to apel do kierowców o uważniejszą jazdę.
  Spokojnych świąt.

  Polubienie

   1. ~Dreptak Zenon

    Znajoma usiłowała wyminąć psa, który wyskoczył pod koła samochodu – nie wiem czy psa wyminęła, ale samochód wpadł do rowu – matka, pasażerka zginęła na jej oczach. Różnie bywa i czasami lepiej żeby z powodu kotka nie tracić życia. 😦

    Polubienie

 10. Oczywiście przeczytałem Twoje życzenia, ale że z opóźnieniem, to nie mogę zrewanżować się podobnymi, bo za chwilę będzie już po świętach. Ale przed nami tych parę dni pomiędzy Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem, więc nie chcąc być spóźnionym, pożyczę Ci wszystkiego najlepszego w okresie poświątecznym i lepszego Nowego Roku…

  Polubienie

 11. Piękne życzenia Ultro. Wszak jest już po Świętach, ale przed nami Sylwester i Nowy Rok, więc niech Ci się darzy w zdrowiu, szczęściu i miłości. Żebyś częściej się radowała niż smuciła, a troski i zmartwienia niech Cię omijają szerokim łukiem 🙂

  Do Siego Roku 🙂

  Polubienie

 12. ~Molekułka

  Osobiście uwielbiam czas po świętach ,cisza, spokój zapalona choinka, herbatka z kawałeczkiem ciasta i moje ulubione owoce z wigilijnego kompotu a do tego książka z pod choinki i błogostan relaksu z poczuciem spełnionego obowiązku.
  A w tym nowym nadchodzącym roku życzę Ci wiele takich chwil błogiego relaksu z poczuciem radości i spełnionego obowiązku:))

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s